Forum > Matrix / ix20

[ix20] Domykanie szyb - ix20

(1/3) > >>

Geronimo:
Hey. Od wczoraj jeżdzimy już naszym nowym autkiem i taka rzecz nie nie daje mi spokoju. Czy jest jakiś sposób na "automatyczne domknięcie wszystkich elektycznie sterowanych szyb. Teraz to może jescze nie kłopot, bo nie otwiera się ich tak często, ale gdy zrobi sie cieplej, a akurat nie bedzie chodziła klima, może się okazać i zapewne nie raz się tak zdarzy, że którys z pasażerów pozostawi niedomkniętą szybę. Czy jest jakiś sposób by w ix20 wszystkie domknęły sie po zamknięciu centralnego zamka. W moich poprzednich autkach albo wystarczyło nacisnać przycisk zamknięcia auta, albo trzeba go było trochę dłużej przytrzymać i szuby we wszystkich drzwiach się podnosiły. W ix20 wygląda mi na to, że to na kierowcy spoczywa obowiązek podciągnięcia wszystkich sterowników szyb, zanim wyłączy silnik. Chyba, że macie już na to sposób?

Proszę o wskazówki. Thx

lukasz.zst:
Pewnie trzeba będzie coś do kupić żeby tak było.
Ale poco, przecież masz klimę ,cały rok jeżdżę z klimą po to ona jest , a masz blokadę z tyłu żeby nikt nie otwierał tynlich szyb

irekmiecz:
Za pomocą wujka "Google" wyskoczyło bardzo dużo na ten temat, lecz tak na szybkiego to z ostatniego postu http://forum.mojaceed.pl/viewtopic.php?f=54&t=1795  
 Latem goszcząc na poznańskiej Malcie wjeżdżając na parking otworzyłem do końca okno by odebrać bilet . Wracając po około dwóch godzinach z daleka widzę, że nie widzę szyby.  Na szczęście okazało się że to moja wina bo z wrażenia nie pamiętałem o zamknięciu okna, a tylko z pilota zamknąłem auto. Na szczęście więcej niespodzianek nie było.
 Automatyczne domykanie szyb jest bardzo dobrym rozwiązaniem (nie musimy już pamiętać o zamknięciu okien) lecz chciał bym mieć w jakiś sposób możliwość zamknięcia auta bez całkowitego zamykania okien. W tym momencie przypomina mi się kolejna wada aut z czarnym wnętrzem - samoistne rozgrzewanie się auta w środku pod wpływem promieni słonecznych. Tak więc chciałbym mieć możliwość zamknąć auto z rozszczelnionymi szybami. Nie znam się na tym, cz jest taka możliwość?

Kurako:
Geronimo,  miałeś tak pewnie w poprzednich autkach, bo jeździłeś wyposażonym w moduł komfortu oplem, VW lub Audi :) Hyundaie niestety nie są wyposażone w moduł komfortu. Jest możliwość założenia modułu domykania szyb. Ja będe w swoim takie coś zakładał na wiosnę więc się odezwe :)

endriu:
Jak sie kupuje auto to trzeba sprawdzac specyfikacje wyposazenia a nie potem biadolic nie ma tego nie  ma tego ja ma comfort i nie biadole ze nie mam tam czegos co nie wystepuje albo jest w wyzszej wersji wyposazenia co innego gadzety to rozumiem.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej