Autor Wątek: [i30 GD] Ślizgające sprzęgło i30  (Przeczytany 27350 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz G

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
[i30 GD] Ślizgające sprzęgło i30
« Odpowiedź #30 dnia: 08 Lipiec 2016, 12:36:02 »
Muszę go uczulić żeby to dokładnie sprawdził bo następne sprzęgło kupi na swój koszt  :-D U mnie wczoraj ślizgało się na 4 i 5 biegu przy 3700 obr dzisiaj już tego nie było, zamykałem obrotomierz i nic, musi rozebrać i zobaczyć

Offline dario_79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
[i30 GD] Ślizgające sprzęgło i30
« Odpowiedź #31 dnia: 19 Październik 2016, 21:55:02 »
Witam ponownie.
Moje spostrzeżenia po 8000 km.
Wymieniony został uszczelniacz wałka atakującego i po dziś dzień czyli jakiś 5 miesiącach i 8000 km jest spokój. Olej nie cieknie, sprzęgło zachowuje się poprawnie. Zastanawia mnie czy faktycznie to wina wybierającego się wałka czy uszczelniacza? Moim zdaniem raczej uszczelniacza. Jakby wycierał się wałek, to po wymianie uszczelniacza powinno już lać, a jest narazie sucho.
Jak coś się zmieni to napiszę. :)

Offline Dariusz G

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
[i30 GD] Ślizgające sprzęgło i30
« Odpowiedź #32 dnia: 20 Październik 2016, 10:01:07 »
Koledzy tak się złożyło, że dopiero dzisiaj auto trafiło na warsztat. Sprzęgło całe w oleju. Szkoda że trzeba całą skrzynię rozbierać ale cóż to nie jest normalne auto  :)  dam znać  o efektach naprawy

Offline dario_79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
[i30 GD] Ślizgające sprzęgło i30
« Odpowiedź #33 dnia: 20 Październik 2016, 11:11:35 »
Z ciekawości dowiedz się czy wałek nie ma ma "ubytków" tam gdzie leży uszczelniacz. Bo ciekawi mnie czy potwierdzi regułę wadliwego uszczelniacze czy wałka.

Offline Dariusz G

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
[i30 GD] Ślizgające sprzęgło i30
« Odpowiedź #34 dnia: 20 Październik 2016, 11:14:47 »
Mam nadzieję że nie bo limit wyczerpany

[ Dodano: 2016-10-22, 07:05 ]
Czas na małe podsumowanie: wczoraj wieczorem odebrałem auto z warsztatu, sprzęgło wymienione na oryginał Seco takie udało mi się kupić, uszczelniacz wałka w skrzyni, uszczelniacze półosi. Dodatkowo musiałem wymienić wybierak, ponieważ lał się nim olej prawdopodobnie przez odpowietrznik plus miał luz na trzpieniu. Zobaczymy co będzie się dalej działo mam nadzieję że już nic. Nowe sprzęgło pracuje super dużo lżej niż wcześniej.

pasi7

  • Gość
[i30 GD] Ślizgające sprzęgło i30
« Odpowiedź #35 dnia: 25 Listopad 2016, 20:52:51 »
Witam. Otoź takźe mam problem ze ślizgającym się sprzęgłem. Auto jak w podpisie. Wymieniałem sprzęgło 3 miesiące temu poniewaź, sie juz bardzo ślizgało (przy stanie licznika 48k) Teraz przy stanie licznika 57 000 jest to samo. Aktualnie przebywam zagranica i w Hyundai zaźyczyli sobie 2500Euro. Wymieniałem sprzęgło u Automechanika i płaciłem 500E. Ale jak widać coś poszło nie tak. Objawy powróciły. Sprzęgło pneumatyczne, wiec tu się takźe moja wiedza już kończy. Czego nie wymieniłem 3 miesiace temu że problem powrócił. Albo co moge jesze zrobić. Poprzednio także wymieniałem Simering. Niewiem czy ma to coś wspoólnego, ale warto napisać.
Nie jeżdze na półsprzegle ani go nie pale. (Żonka tez nie). Proszę państwa o małą porade na co zwrócić uwage. Owy Automechanik teź niepotrafi tego wyjaśnić. Wiec jestem w kropce.


Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
[i30 GD] Ślizgające sprzęgło i30
« Odpowiedź #37 dnia: 30 Listopad 2016, 14:53:21 »
Niedawno kupiłem używane i30 kombi (produkcja styczeń 2014 r., samochód 2-letni). Też mam wrażenie, że od czasu do czasu się ślizga. Szczególnie na wyższych biegach.
Na łączeniu silnika i skrzyni jest pocenie, ale nie takie przyschnięte - olej jest jakby świeży, ale na ziemię nie skapnie ani jedna kropla, choć auto stoi nieraz kilka dni. Czyli wyciek musi być niewielki. Muszę to przetrzeć i zaobserwować, jak to wycieka.

Przy zakupie mój antypicownik przyczepił się do tego. Zdziwiło go, że 2-letni samochód ma wyciek. W jego VW Polo z 2010 roku jest suchutko. Stwierdził, że należy obserwować. Jeżeli będzie skapywało na ziemię, to się zdecydować na grzebanie. Jeżeli zaś nie będzie (i tak jest), to nie ruszać. Auto powinno pojeździć jeszcze do 5 lat, a rozkręcenie wszystkiego może narobić więcej szkody, bo (podobno) później trudno to wszystko szczelnie i dokładnie spasować.
Na razie za jego radą jeżdżę, bo ta przypadłość nie sprawia jakiś większych problemów i z auta nie cieknie (poci się ale tak "świeżo" jak wspomniałem).

Niemniej jednak trochę mnie to mierzi, a nawet powiedziałbym, że wk***, bo wydałem na auto troszkę kasy i zamiast się cieszyć, to się stresuję. Kusi mnie, aby jednak coś z tym zrobić, tym bardziej, że w swoim ASO mam znajomego, który pracuje tam jako mechanik. Jeszcze z nim tego nie omawiałem, bo kolejna wizyta w ASO (przegląd gwarancyjny) czeka mnie na początku czerwca (to nie taki bliski znajomy, żebym z nim był w kontakcie). Mam więc zagwozdkę.
Co byście zrobili? Czy faktycznie rozebranie tego to takie jakby otwarcie "puszki Pandory"?

Offline Dariusz G

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
[i30 GD] Ślizgające sprzęgło i30
« Odpowiedź #38 dnia: 30 Listopad 2016, 15:01:39 »
Jeśli mogę coś doradzić sprawdź okolice wybieraka, miałem podobne objawy, skrzynia była mokra a olej nie kapał. Zobaczysz go pod mocowaniem akumulatora. Doszedłem do tego że prawdopodobnie leciało z odpowietrznika wybieraka i to tylko podczas jazdy. Co do rozbierania skrzyni robota jak każda z wyjątkiem tego, że aby wymienić simering trzeba wymontować wałek sprzęgłowy i go rozebrać.

Offline dario_79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
[i30 GD] Ślizgające sprzęgło i30
« Odpowiedź #39 dnia: 30 Listopad 2016, 21:09:19 »
Podsunąłeś myśl taką: odpowietrznik. A może on jest przyczyną "wywalania" oleju przez uszczelniacz skrzyni? Coś kojarzę z rozmowy z gościem, który mi wymieniał uszczelniacz (od kilkunastu lat w branży - tylko skrzynie biegów), że często miał przypadki, że odpowietrznik się zawieszał, przez co wraz ze wzrostem temperatury wzrastało ciśnienie w skrzyni (normalny objaw ) i gdy odpowietrznik się zawiesił, gdzieś musi "oddać" ciśnienie. Może tu jest problem?
Bo co do wycierającego się wałka, to raczej bym nie wierzył. Przecież simerring jest o wiele słabszym materiałem, a różnic w nowym i starym żadnych nie było (u mnie), a olej wylał. Narazie na nowym przejechałem dokładnie 10kkm i jest ok. Z ciekawości jutro sprawdzę odpowietrznik, czy jest luźny.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i30 GD] Ślizgające sprzęgło i30
« Odpowiedź #40 dnia: 30 Listopad 2016, 21:48:17 »
Olej może wyrzucać przez uszczelniacz wybieraka (na rysunku element o numerze 43126) https://www.drive2.ru/l/8289818/

Offline dario_79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
[i30 GD] Ślizgające sprzęgło i30
« Odpowiedź #41 dnia: 30 Listopad 2016, 21:55:05 »
Może i tak, ale ja miałem całą tarczę w oleju i całą obudowę wewnątrz komory sprzęgła od strony skrzyni. Koło zamachowe również wtedy zdejmowałem i tam było sucho.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i30 GD] Ślizgające sprzęgło i30
« Odpowiedź #42 dnia: 30 Listopad 2016, 22:20:31 »
Odpowietrznik 0K9F4-17530.


Offline lukasz536

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 120
[i30 GD] Ślizgające sprzęgło i30
« Odpowiedź #43 dnia: 01 Grudzień 2016, 13:48:57 »
Cytat: "Dariusz G"
Jeśli mogę coś doradzić sprawdź okolice wybieraka, miałem podobne objawy, skrzynia była mokra a olej nie kapał. Zobaczysz go pod mocowaniem akumulatora. Doszedłem do tego że prawdopodobnie leciało z odpowietrznika wybieraka i to tylko podczas jazdy. Co do rozbierania skrzyni robota jak każda z wyjątkiem tego, że aby wymienić simering trzeba wymontować wałek sprzęgłowy i go rozebrać.


Bardzo dziękuję za błyskawiczną odpowiedź i rady. Tym bardziej, że masz doświadczenie, jeśli chodzi o ten problem.

Offline Dariusz G

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
[i30 GD] Ślizgające sprzęgło i30
« Odpowiedź #44 dnia: 01 Grudzień 2016, 13:52:04 »
No niestety tak, mnie dopadły obydwie usterki więc trochę bolało.