Autor Wątek: [i30 GD] Ślizgające sprzęgło i30  (Przeczytany 27409 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dario_79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
[i30 GD] Ślizgające sprzęgło i30
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Czerwiec 2016, 18:51:27 »
Wiesz, że nie wpadłem na to? Ale łożysko wymieniał mi mechanik (od sprzęgieł tylko i wyłącznie) bo ja nie miałem ściągacza do łożysk. Ale nie wpadłem na to, że może byc wytarty wałek. Choć szczerze mówiąc to by było przegięcie. Takie elementy powinny chodzić dożywocie.

cinek1

  • Gość
[i30 GD] Ślizgające sprzęgło i30
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Lipiec 2016, 22:12:35 »
Czy ta usterka dotyczy silnikaa120 km czy innych benzyn tez? Objaw taki ze cos cieknie od spodu? Jesli tak gdzie szukac i jaki koszt czesci w razie czego? I jaka cena sprzegla jesli ktos wymienial? Pozdr

Offline dario_79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
[i30 GD] Ślizgające sprzęgło i30
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Lipiec 2016, 09:58:11 »
Na wszystkie pytania są odpowiedzi w tym poście, oprócz modelu skrzyni. Ale myślę, że skrzynie są te same. Co do powtarzalności usterki to trudno powiedzieć, aczkolwiek w kia też występują te problemy. Po za tym ile osób mających i30 jest na tym forum i ma ten problem? Dopóki nie ślizga ci sprzęgło to nie masz czym się martwić. A jak ci to nie daje to spać, to wejdź pod samochód i na spodzie skrzyni od strony silnika przy kole zamachowym jest plastikowa zaślepka. Zdejmij ją i wsadź palec czy jest sucho (nie zapomnij tego zrobic na wyłączonym silniku, bo pasztet z palca będziesz miał) :)

cinek1

  • Gość
[i30 GD] Ślizgające sprzęgło i30
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Lipiec 2016, 10:15:46 »
Faktycznie doczytalem koszty w razie co nie sa wielkie jak na np dwumas w dieslu

Offline Dariusz G

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
[i30 GD] Ślizgające sprzęgło i30
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Lipiec 2016, 10:17:50 »
 

Dodano: 2016-07-07, 10:17
Witam, dzisiaj w moim hyundaiu pojawił się problem jak w temacie. Jakiś czas temu zauważyłem również wyciek ze skrzyni. Oddałem auto do mechanika, który wymienił uszczelniacz na półosi. Oczywiście to nie pomogło. Zauważyłem jednak że ów wyciek pojawia się w okolicy czujnika biegu wstecznego bądź też wybieraka więc nie wiem czy można to powiązać. Sprzęgło kilka razy przypaliłem, przy ostrym starcie ślizgnęło mi się na 2 i 3 biegu. Jednak dzisiaj miała miejsce sytuacja gdzie na 4 biegu ślizga się do pewnego momentu a potem już ciągnie. Ktoś też wspominał o płynie hamulcowy czy to może mieć coś wspólnego? Kilka razy przy przyspieszaniu zapaliła się kontrolka więc pewnie jest go mało. Pytanie czy przy 60 kkm już by padło sprzęgło? Jeżdżę dynamicznie ale przy poprzednim i30 wytrzymało 150kkm mojej jazdy i pewnie jeździ dalej.

Offline dario_79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
[i30 GD] Ślizgające sprzęgło i30
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Lipiec 2016, 18:54:23 »
Sprawdź płyn, dolej do odpowiedniej wysokości w zbiorniczku. Płyn hamulcowy jest powiązany ze sprzęgłem jako wspomaganie. Jeśli masz za mało płynu, bądź nawet zapowietrzony układ (ale raczej wątpię, bo musiałbyś w ogóle nie mieć płynu w zbiorniczku) to nie wysprzęgliłbyś w ogóle. Ale jeśli i ty wymieniałeś uszczelniacz i znów ci leje, to chyba trzeba będzie uruchomić powoli ASO. Kosmos2011 pisał, że była akcja serwisowa (chyba w rosji??) z wymianą wałka skrzyni, co prawda w KIA, ale to te same skrzynki. Mi na razie po 3500km nie leje, ale zaczynam się bać jak coraz więcej znajduję postów na ten temat, a ASO narazie milczy. Chyba kupię kamerę endoskopową.

Offline Dariusz G

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
[i30 GD] Ślizgające sprzęgło i30
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Lipiec 2016, 19:49:16 »
Sprawdziłem płyn ale nie jest poniżej min. Przy okazji doleję żeby to wykluczyć. Tylko że mi wymieniali uszczelniacz na półosi a z tego co zrozumiałem to chodziło o uszczelniacz wałka w skrzyni. Na razie umawiam mechanika, szukam sprzęgła i zobaczymy co będzie dalej. Co myślicie czy Valeo wystarczy czy szukać czegoś lepszego?

Offline dario_79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
[i30 GD] Ślizgające sprzęgło i30
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Lipiec 2016, 21:02:51 »
Tak, to leje głownie uszczelniacz wałka skrzyni. Co do sprzęgła - każdy ma swoją "ulubioną" markę. Ja założyłem Aisin. Jakiś czas temu założyłem to do suzuki swift i śmiga bez problemów. Z drugiej strony to troszkę lepsze sprzęgło wg mechaników. No, ale kilka lat temu do seicento założyłem Luk przeżyło samochód. :) Co do Valeo jest ok, ale uzwazaj na najtańsze wersje z opisem PHC. Są to budżetówki Valeo. Testowane przez znajomego, rozleciało się po roku "słoneczko".

Offline Dariusz G

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
[i30 GD] Ślizgające sprzęgło i30
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Lipiec 2016, 21:08:44 »
Ja dzisiaj obdzwoniłem hurtownie w pobliżu i w zasadzie do wyboru mam dwa LUK 620zł i Valeo 410zł pytanie na co się zdecydować. Nie chciałbym zamawiać gdzieś internetowo bo nie wiem co tam wyjdzie po rozebraniu.

Offline dario_79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
[i30 GD] Ślizgające sprzęgło i30
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Lipiec 2016, 21:23:04 »
Zamawiając internetem możesz zwrócić do chyba 10 dni (albo coś koło tego) bez podania przyczyny. W sklepie - jak się ugadasz. A w sumie to troszkę drogo za te sprzegła. Mi w hurtowni za Valeo powiedzieli 320zl, Aisin niecałe 400. Dlatego wziąłem lepsze. Po za tym: jesli sprzeglo ślizga, a pomiędzy skrzynią, a silnikiem (jest taka nieduża podłużna szczelina) kapie olej - tarcza do wymiany. O ile zrobiłeś na tym dosłownie kilka tysiecy, to wystarczy sama tarcza. Praktykowałem kiedyś to w innym samochodzie i nie było żadnych niepożądanych efektów, choć na forum mnie chcieli zjeść, że wymienia się całość i już.

Offline Dariusz G

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
[i30 GD] Ślizgające sprzęgło i30
« Odpowiedź #25 dnia: 07 Lipiec 2016, 23:15:24 »
Też mi się wydaje trochę drogo ale co zrobić. W weekend będę miał więcej czasu to może znajdę coś tańszego na internecie.

[ Dodano: 2016-07-08, 08:33 ]
Dzisiaj w drodze bo pracy przeprowadziłem serię testów i sprzęgło nie ślizgnęło się ani razu. Już nie wiem co o tym myśleć? Czy w pierwszej generacji i30 sprzęgło jest takie same jak w drugiej? Bo niektórzy sprzedający tak podają. Ma ktoś może jakiś namiar na sklep gdzie można by było kupić trochę lepsze sprzęgło w rozsądnej cenie?

Offline arni_23

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 226
[i30 GD] Ślizgające sprzęgło i30
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Lipiec 2016, 11:57:09 »
Ja  bym podpytał pod tym adresem:

http://www.hyundaisklep.pl/

Offline Dariusz G

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 22
[i30 GD] Ślizgające sprzęgło i30
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Lipiec 2016, 12:22:32 »
Dziękuję za info jednak zostawię chyba tą kwestię mechanikowi  niech on to kupi i w razie w on będzie z nimi dyskutował. Wybór padł jednak na valeo i co będzie to będzie  :-o Dam znać jak się to skończyło

Offline dario_79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
[i30 GD] Ślizgające sprzęgło i30
« Odpowiedź #28 dnia: 08 Lipiec 2016, 12:29:27 »
Jak już rozbierze skrzynię i będzie "mokro" w komorze sprzęgła i będzie to uszczelniacz wałka, to niech zwróci uwagę jak pisał Kosmos2011 czy nie wytarty jest wałek w miejscu uszczelniacza. U mnie dziś sprawdziłem przez zaślepkę przy skrzyni i narazie jest sucho (3500km) po wymianie samego uszczelniacza.

PRS

  • Gość
[i30 GD] Ślizgające sprzęgło i30
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Lipiec 2016, 12:29:32 »
Pierwsze objawy zepsutego sprzęgła u mnie to:
1. Zapach palonego sprzęgła przy ruszaniu
 2. przy dodawaniu gazu na trójce samochód nie przyspieszał

Miałem wymienione sprzęgło przy 48 000 na gwarancji (zepsuty wysprzęglik lub coś podobnego).