Autor Wątek: [i20 PB] [i20 PB] Mruganie świateł, nierówne obroty, podszarpywanie s  (Przeczytany 9988 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dobry

  • Gość
Witajcie,

mam problem z moim i20, mianowicie zauważyłem, że silnik pracuje jakby nierówno cały czas, ale niekiedy jest to bardziej dokuczliwe. Wyczuwalne jest to na biegu jałowym, silnik nadmiernie drży, podszarpuje. Dodatkowo w tym samym czasie moją uwagę zwróciło mruganie świateł z przodu - efekt jaki zaobserwowałem przypomina pulsowanie strumienia światła. Na desce rozdzielczej podświetlanie licznika również pulsuje. Wydaje mi się, że to wszystko jest związane z tymi nierównymi obrotami.

Dodatkowo 1x jakieś 2 tygodnie temu pojawił się CheckEngine, a skanowanie błędów komputera ujawniło następujące problemy:
- P0300 Random/Multiple Cylinder Misfire Detected
- P0303 Cylinder 3 Misfire Detected
- P0304 Cylinder 4 Misfire Detected



Błędy te skasowałem, ponownie się nie pojawiły. Tydzień temu nie mogłem uruchomić samochodu, zapalił za 4-tym razem przy dłuższym kręceniu rozrusznikiem, ale błędy się nie pojawiły. Dzisiaj natomiast po dojechaniu do świateł i wyhamowaniu silnik pracował bardzo nierówno, jakby na 3 cylindry, ale CheckEngine się nie zaświecił, skanowałem komputer, ale również nie pokazał żadnych błędów.

Gdzie najpierw szukać przyczyny? Jak sprawdzić gdzie leży problem?

Dzięki za pomoc,
Dobry
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 13:12:39 przez Brt »

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Błędy to wypadanie zapłonu na 3 i 4 cylindrze. Sprawdź świece, cewki (rezystancja ok 0,75 Ω) wraz z przewodami i szczelność kolektora dolotowego. Zamień cewki 2 i 4 na 1 i 2 i obserwuj czy błędy powrócą.

Wymień filtry paliwa w zbiorniku.


Dobry

  • Gość
 

Dodano: 2016-03-16, 23:02
Dzięki za odpowiedź!
Niestety na forum jest jakiś błąd i w moim profilu, wersja silnikowa jaką posiadam to 1.2 57kW, tam cewki są 2, każda z nich ma 2 kable WN. Czy kable również można zamienić w przypadku tych 2 cewek?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Napisz na PW do Administratora (czerwony nick) to wpisze prawidłowy silnik.

W G4LA są konwencjonalne cewki spróbuj zrobić tak jak będzie ciemno to spryskaj spryskiwaczem przewody WN i cewki. Jeśli będzie widać iskry to znaczy że jakiś element układu zapłonowego jest do wymiany.

W przypadku tej cewki rezystancja powinna wynosić ok 0,9 Ω.

[ Dodano: 2016-03-16, 23:24 ]

Z tego co widać na zdjęciu cewki są połączone parami 2-3, 4-1 więc jeśli wypadanie zapłonu jest na 3 i 4 to wtedy raczej nie jest to wina cewki.



Filtry paliwa post#31 http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3510&postdays=0&postorder=asc&start=30

Dobry

  • Gość
Dzięki za pomoc kolego, jak sprawdzę, to dam znać co udał się ustalić :)

Pozdrawiam,
Dobry

Offline steyr

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
Kolego a świece kiedy zmieniane? Mam pytanie poza tematem, jakim kablem i jakim softem diagnozujesz swoje I20?

Dobry

  • Gość
Swiece pewnie jeszcze od nowosci sa oryginalne, ja mam ten samochod od 4 miesiecy, przebieg aktualny (oryginalny) 46.300km,wiec podejrzewam, ze nikt jeszcze sie nie interesowal nimi...

Co do urzadzenia, którym diagnozuję mojego i20, to jest to ELM327 wersja Bluetooth (duży moduł, niebiesko-pomaranczowa etykieta) - ELM caly czas jest podłączony do OBDII, spokojnie miesci sie przy zamknietej klapce bezpieczników. Program to Torque PRO na twlefonie z Androidem. Takie zestaw super spisywal się przy Stilo i tutaj tez jest taknsamo :)

Pozdrawiam,
Dobry

Offline steyr

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
Zacznij od wymiany świec, ostatnio miałem taki problem że auto nie za każdym razem odpalało od pierwszego razu. Po wymianie świeć jest ok, przebieg ~95kkm. Teoretycznie po 35kkm powinieneś mieć świece wymienione.

Dobry

  • Gość
Dodano: 2016-03-21, 23:03
Cytat: "kosmos2011"

W G4LA są konwencjonalne cewki spróbuj zrobić tak jak będzie ciemno to spryskaj spryskiwaczem przewody WN i cewki. Jeśli będzie widać iskry to znaczy że jakiś element układu zapłonowego jest do wymiany.


Dzięki kolego! Miałeś rację  ;-), po użyciu spryskiwacza i potraktowaniu kabli wodą zobaczyłem choinkę, prało iskrami na lewo i prawo ze wszystkich kabli, chociaż część z nich nie masowała do elementów metalowych. Nie jestem pewien też cewki, bo coś jakby po niej skakało, tyle że światło mogło się odbijać w kroplach wody. Na razie kable są do wymiany i świece do skontrolowania przy okazji tak jak pisał kolega wyżej (dzięki!).

Co do kabli, jakie na Allegro są godne polecenia? Chciałbym kupić coś co będzie się sprawdzało dłużej niż kilka miesięcy.


Z góry dziękuję za odpowiedź,
Dobry

____________________
EDIT:
Kupiłem przewody marki SENTECH, http://allegro.pl/show_item.php?item=5837673087

Dobry

  • Gość
[i20 PB] Pulsujące światła w i20 - czy to regulator napięcia
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Maj 2016, 16:25:30 »
Witajcie,

mam problem z pulsującymi światłami w i20, zauważalne jest to zarówno w oświetleniu na zewnątrz (wszystkie światła) jak i wewnątrz samochodu (oświetlenie licznika, podświetlenie przycisków nawiewu/ogrzewania tylnej szyby, światło w bagażniku i oświetleniu w podsufitce i w schowku).

Podejrzewam problemy z regulatorem napięcia i mam 3 pytania w związku z tym:
1) Czy słuszne jest moje podejrzenie?
2) Czy szczotki w tym regulatorze napięcia są wymienne?
3) Gdzie kupić w rozsądnej cenie regulator napięcia? Na allegro nic nie znalazłem po frazie "regulator napięcia i20". Jaki jest kod serwisowy tej części?

Dziękuję za odpowiedzi,
Michał


Dobry

  • Gość
Dzięki kolego za pomoc! :)

Offline bedik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
Udało się rozwiązać problem z pulsujacymi światłami?. Ja u siebie też zauważyłem ten problem, widać to szczególnie na światłach i oświetlenie kabiny na niskich obrotach . Na podświetleniu deski tego nie zauważyłem. Problem, jeśli można go tak nazwać pamiętam od jakiegoś czasu , więc nie wiem czy jest to uszkodzenie czy wcześniej nie zwracalismy na to uwagi. Kiedyś przy wymianie akumulatora sprawdzałem ładowanie i wszystko było ok, więc nie wiem czy trzeba się tym martwić zwłaszcza że nic złego się nie dzieje. Chyba że problem pogłebi się z czasem, a inni użytkownicy też zauważyli  pulsowanie?

[ Dodano: 2016-06-10, 08:23 ]
Jeśli chodzi pulsowanie światła, sprawdziłem ładowanie i wynosi one w każdym zakresie obrotów na obciążeniu 14.36 więc wygląda na to że wszystko ok. Zauważyłem przy okazji korozję na przewodzie masowym w miejscu łączenia się przewodu akumulatora z karoserią , po wyczyszczeniu tego oraz klem akumulatora pulsowanie znacząco spadło jest prawie niezauważalne.

Dobry

  • Gość
[i20 PB] Mruganie świateł, nierówne obroty, podszarpywanie silnika, 1x CheckEngi
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Sierpień 2016, 22:02:36 »
Super! Dzięki kolego, muszę zobaczyć to u siebie, bo do tej pory nie doszedłem co to może być, a wymieniłem:
- przewody wysokiego napięcia
- świece (tutaj akurat poprawiła się kultura pracy silnika)

Dam znać jak u mnie po weekendzie, bo mam wymianę oleju. Przy okazji obadam temat styku masy.  ;-)

[ Dodano: 2016-09-02, 18:48 ]
Kolego bedik, dzięki za sugestię, faktycznie pomogło nawet prowizoryczne odkręcenie i dokręcenie masy, jak będę miał więcej czasu to wszystkie punkty styków przeczyszczę i porządnie skręcę.  :-)

Dzięki!

Offline Jacaw

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
Check Engin i pasek klinowy
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Październik 2016, 10:43:57 »
Wczoraj mój i20 zrobił mi trochę niemiłą niespodziankę, otóż odpaliłem go i zaczął tak jakoś nierówno pracować na wolnych obrotach, a po chwili zaczęła migać kontrolka "silniczka" (czyli chyba Check Engin). Zgasiłem go, odpaliłem ponownie i już działał normalnie, z tego co czytałem to może to być kwestia wilgoci po myjni (w piątek był myty), co o tym myślicie ?

A druga sprawa, mam i20 z 2011, silnik 1.2 (78KM) i z tego co się orientuję to jest tam łańcuszek rozrządu, ale jest też widoczny pasek klinowy (czy jak on się tam zwie), czy ktoś wie co ile powinno się go wymienić ? Auto ma 85 tys. km przejechane, ponad 5 lat, ale w ASO nic nie wspominali o konieczności jego wymiany, ale ja nie do końca ufam ASO. :-)