Autor Wątek: [i20 PB] [i20 PB] Mruganie świateł, nierówne obroty, podszarpywanie s  (Przeczytany 9987 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i20 PB] Mruganie świateł, nierówne obroty, podszarpywanie silnika, 1x CheckEngi
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Październik 2016, 17:42:13 »
Jak się zaświecił CE to trzeba było odczytać ewentualne błędy.

Pasek wymienia się gdy zaczyna piszczeć lub jest już zmęczony mechanicznie.


Offline Jacaw

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[i20 PB] Mruganie świateł, nierówne obroty, podszarpywanie silnika, 1x CheckEngi
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Październik 2016, 22:44:54 »
Dziękuję za informację, niestety nie miałem jak odczytać błędów... chyba, że gdzieś były wyświetlane i przeoczyłem. Musiałem akurat jechać, więc zależało mi na tym, aby jednak ruszył. Dziś problem nie powrócił, więc może to było coś chwilowego. Chyba też czas zakupić jakieś "ustrojstwo" do podłączenia pod ODB.

Dobry

  • Gość
[i20 PB] Mruganie świateł, nierówne obroty, podszarpywanie silnika, 1x CheckEngi
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Październik 2016, 21:15:23 »
Co do mrugania świateł, pulsowania podświetlania licznika, deski rozdzielczej i wszelkich innych żarówek, to sprawa się wyjaśniła. Należy sprawdzić i przeczyścić wszystkie punkty masowe w komorze silnika .

Dodatkowo:
- przeczyścić klemy jak i piny akumulatora papierem ściernym
- szczególnie przyglądnąć się przewodowi od (-) na akumulatorze podłączonemu do karoserii - tam własnie było sporo rudawego nalotu (śruba)
- odkręcić i przeczyścić inne punkty masowe (światła, silnik)
- spryskać środkiem do styków elektrycznych te punkty masowe + wtyczki alternatora, klemy oraz inne wrażliwe miejsca
- aby poprawić kulturę pracy trzeba popatrzeć na świece (u mnie po wymianie świec samochód odżył, zrobił się bardziej żwawy, na wolnych obrotach ładnie, równo pracuje)
- do zabezpieczenia przed korozją można użyć środka W40


Po tym jak ręką odjął :) Ładowanie wróciło do książkowych 14,4V, samochód ma doładowany akumulator, światła nie pulsują.