Autor Wątek: [Sonata Y2] Nierówna praca silnika na biegu jałowym  (Przeczytany 1709 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

muzyk9999

  • Gość
[Sonata Y2] Nierówna praca silnika na biegu jałowym
« dnia: 09 Marzec 2016, 13:52:54 »
Witam.

Problem jak w temacie.
Zakupiłem autko już z tą wadą.

1. Jak odpalę (zimny silnik), dobrze trzyma wysokie obroty, potem je zaniża naturalnie do około 1100. Jak zejdzie do tych obrotów to jeszcze aż tak "nie faluje". Ogólnie "zimne" auto w miarę dobrze pracuje.
Na rozgrzanym zaś: jak wrzuci się bieg na postoju (Drive), schodzi do jakichś 500 obrotów i faluje (czasem mniej, czasem więcej +/- 20/90 obrotów odchylenia od 500, bardziej w dół, niż w górę).
Samochód długo stał przed zakupem (nie wiem ile dokładnie, ale rok na pewno).

Samochód z USA.
Skrzynia automatyczna.
Silnik 2.0 i 16V 102 kW.

Co wymieniłem:
- rozrząd
- świece
- filtr (benzyny - był tak zardzewiały, że śrubki wtopiły się jego obudowę, więc został wyłamany i założony nowy; powietrza, oleju)
- olej w silniku
- termostat (bo nie był sprawny)
- kable wysokiego napięcia (po wymianie ciut równiej zaczął pracować, ale minimalna różnica)
- chciałem przeczyścić silniczek krokowy, choć miał on zupełnie inną budowę niż w moim poprzednim aucie i był ogólnie bardzo czysty w środku jak go wymontowałem

Zaznaczam, że nie kupuję najtańszych części jak coś trzeba wymienić.
Będę wdzięczny za wszelkie porady, które będą w stanie wyeliminować nierówną pracę silnika. Jak auto jest na biegu i stoi, to widać jak stosunek pracy silnika, przekłada się na "przerywane" (co krótką chwilę niejednostajną) wypluwanie spalin przez auto.

2. Druga sprawa, chcę założyć w nim gaz.
Czy w takiej sytuacji nie jest to zły pomysł (jeżdżę nim ponad pół roku i praktycznie nic się w nim nie psuje)?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Sonata Y2] Nierówna praca silnika na biegu jałowym
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Marzec 2016, 19:18:28 »
Wymontuj ze zbiornika paliwa moduł paliwowy i sprawdź stan filtra siateczki na pompie paliwa. Po tylu latach na pewno do wymiany.

http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=8001&highlight=pompa

muzyk9999

  • Gość
[Sonata Y2] Nierówna praca silnika na biegu jałowym
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Maj 2016, 14:24:52 »
Założyłem gaz:
na gazie też niestety dalej ma nierówne obroty (jak się porządnie rozgrzeje, choć mniej to jest odczuwalne na gazie), więc to chyba nie może mieć związek z tą pompą paliwa, bo gaz odcina zupełnie benzynę. Co to może być?