Autor Wątek: [Santa Fe SM] Wymiana świec żarowych .... problemy ?  (Przeczytany 24332 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Probably

  • Gość
[Santa Fe SM] Wymiana świec żarowych .... problemy ?
« dnia: 10 Luty 2012, 19:53:21 »
Pomyślałem o wymianie świeczek - problem z porannym odpalaniem
w ASO powiedziano mi, że przy wymianie z pewnością któraś się urwie cytuje: " robiliśmy ostatnio pięć santków i w każdym przynajmniej jedna się urwała, musi się Pan liczyć z kosztem 3500 tyś. "  ( demontaż głowicy w celu wykręcenia urwanej świeczki )
Z butów mnie wyrwało ...
Czy faktycznie jest taki problem z odkręceniem świec żarowych ?

[ Komentarz dodany przez: IgoReCzeK: 2012-03-09, 11:47 ]
Tagowanie tematu.

tomek27

  • Gość
[Santa Fe SM] Wymiana świec żarowych .... problemy ?
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Luty 2012, 20:07:01 »
Niestety ale tak. Przeważnie zależy to od producenta silników.
Kolega w mercedesie 190 urwał 3 a tylko jedna odkracil. Sam mam do wymiany żarówki i sie boje za to zabrać.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe SM] Wymiana świec żarowych .... problemy ?
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Luty 2012, 20:12:52 »
:mrgreen:

NieAmator

  • Gość
[Santa Fe SM] Wymiana świec żarowych .... problemy ?
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Luty 2012, 23:41:06 »
musisz na rozgrzanym silniku zmieniać świece inaczej zostanie ci świeca w środku i lipa

Łukasz

  • Gość
[Santa Fe SM] Wymiana świec żarowych .... problemy ?
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Luty 2012, 01:35:57 »
Niestety zdarza się, że świeca się może urwać. W jednych silnikach częściej w innych rzadziej ale się zdarza. Gdybyś sam to robił to dobrze mieć klucz dynamometryczny. Jak będzie ciężko odkręcić możesz popsikać jakimś środkiem typu wd40, odczekać z godzinkę lub dwie. Po czym jak nadal będzie ciężko to znowu i może w końcu jakoś ruszy.
Na siłę lepiej nie kręcić bo jak się ukręci to możesz mieć spory problem.
Jakby Ci się udało je wykręcić to dobrze byłoby sprawdzić z jakim momentem obrotowym powinny być później dokręcone.

czeien

  • Gość
[Santa Fe SM] Wymiana świec żarowych .... problemy ?
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Luty 2012, 14:43:12 »
Potwierdzam-trzeba ostrożnie .Mnie się udalo wymieniłem na LUKASA .trzeba miec klucz nasadowy rurkowy bo dostęp jest fatalny.

stolek6

  • Gość
[Santa Fe SM] Wymiana świec żarowych .... problemy ?
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Luty 2012, 18:07:13 »
Jako ze wymiana swiec to nie jest sprawa nagla, radze ci przez kilka dni psikac raz dziennie wd40 i dopiero po tygodniu zabrac sie za wymiane. Oczywiscie silnik goracy.

Probably

  • Gość
[Santa Fe SM] Wymiana świec żarowych .... problemy ?
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Luty 2012, 18:20:40 »
przyznaje... nastraszyliście mnie koledzy troszku...
teraz niestety znów zmykam na delegacje, także santek będzie odpoczywał na parkingu...
ale skończy się to zapewne tak, że oddam go do mechanika i może to niegrzecznie tak mówić, ale .. niech on się martwi

szkoda, że jest taki kiepski dostęp do tych świec ( demontaż intercoolera, osłony silnika ) bo faktycznie zalał bym je kilka razy przed oddaniem autka

Offline volcan

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 540
    • http://www.prace-geologiczne.pl
Re: Wymiana świec żarowych .... problemy ?
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Luty 2012, 21:59:59 »
Cytat: "Probably"

Czy faktycznie jest taki problem z odkręceniem świec żarowych ?


Daj sobie spokój z ASO - tam naprawa auta polega na wymianie całych modułów - zgodnie z serwisówką. Praktycznie nigdy nie jest uruchamiane myślenie nakierowane na skuteczną naprawę bez wymiany połowy auta.

Jak Koledzy pisali - powinno pomóc WD40 sukcesywnie (tj. co 2-3 dni - kilka takich serii) psikane do gniazd. W najgorszym przypadku - tj. gdyby wyrwała się przy odkręcaniu świeca wraz z gwintem - czeka Cię co najwyżej tulejowanie - to koszt około 300 PLN (robią to np. w Mysłowicach na Długosza) a tuleja jest już o wiele pewniejsza, niż gwint w aluminium. Jak widzisz - to koszt maksymalnie 1200 złotych (przy wyrwanych czterech gwintach) + świece (oryginał Hyudai Mobis - 84 PLN/sztuka w Jaworznie).

Podstawowe pytanie - świece faktycznie masz marne, czy chcesz wymieniać na zapas? Może podjechać najpierw i poprosić o ich sprawdzenie - zanim zabierzesz się do wymiany?

Probably

  • Gość
Re: Wymiana świec żarowych .... problemy ?
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Luty 2012, 22:10:37 »
Cytat: volcan
Cytat: "Probably"


Podstawowe pytanie - świece faktycznie masz marne, czy chcesz wymieniać na zapas? Może podjechać najpierw i poprosić o ich sprawdzenie - zanim zabierzesz się do wymiany?


sprawdzałem z kumplem pod chmurką..( mało paznokcie nie zeszły od mrozu  :mrgreen: )  przynajmniej jedna jest spalona ( lewa - tam gdzie dojść najłatwiej )
Santek przy -15*C zagada ale dopiero na drugim aku :shock:  ... a rozrusznika żal

Offline volcan

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 540
    • http://www.prace-geologiczne.pl
Re: Wymiana świec żarowych .... problemy ?
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Luty 2012, 22:16:02 »
Cytat: "Probably"


sprawdzałem z kumplem pod chmurką..( mało paznokcie nie zeszły od mrozu  :mrgreen: )  przynajmniej jedna jest spalona ( lewa - tam gdzie dojść najłatwiej )
Santek przy -15*C zagada ale dopiero na drugim aku :shock:  ... a rozrusznika żal


No to faktycznie - do wymiany się kwalifikują. Jakby co - służę namiarem na "mój" warsztat ;)

Probably

  • Gość
[Santa Fe SM] Wymiana świec żarowych .... problemy ?
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Luty 2012, 22:27:57 »
spróbuje znaleźć odważnego gdzieś na miejscu ... ale jak coś to pozwole sobie "uderzyć"  do Ciebie na pocztę po ten namiar  ;-)

[ Dodano: 2013-09-18, 08:56 ]
I po strachu, świece wymienione  :-D bez żadnych strat
Koszt - 450 zł
Cytat: "volcan"

Daj sobie spokój z ASO - tam naprawa auta polega na wymianie całych modułów - zgodnie z serwisówką. Praktycznie nigdy nie jest uruchamiane myślenie nakierowane na skuteczną naprawę bez wymiany połowy auta.


zrobiłem jak kolega radził  :mrgreen:

JKowalski

  • Gość
[Santa Fe SM] Wymiana świec żarowych .... problemy ?
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Styczeń 2014, 18:29:29 »
Gdzie wymieniałeś świece w swoim santku?  Chyba tez mnie to czeka a nie bardzo mam czas odstawić swoje auto do stałego warsztatu

slaw

  • Gość
[Santa Fe SM] Wymiana świec żarowych .... problemy ?
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Styczeń 2014, 20:42:05 »
Witam, podłącze się pod temat.Ja świece żarowe wymieniałem u p.D Misiek na Siennej w Katowicach. Nie drogi a robi dobrze.

Offline volcan

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 540
    • http://www.prace-geologiczne.pl
[Santa Fe SM] Wymiana świec żarowych .... problemy ?
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Styczeń 2014, 19:15:39 »
Ile płaciłeś?

OT. Przypuszczam, że pewnie mijamy się na drogach Jaworzna co jakiś czas ;)