Autor Wątek: [i30 GD] problem z predkościa przy 140 km/h  (Przeczytany 6754 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cirek

  • Gość
[i30 GD] problem z predkościa przy 140 km/h
« dnia: 21 Styczeń 2016, 17:58:49 »
zakupiłem dzisiaj auto wracał znajomy do domu tym autem przy 140 km/h przyspieszał a auto nic a jak ściągnął nogę z gazu to jak by przyśpieszało tak mu sie wydawało z tą nogą jak ściągał

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i30 GD] problem z predkościa przy 140 km/h
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Styczeń 2016, 18:06:47 »
Ja nie rozumieć nic.  :-D

cirek

  • Gość
[i30 GD] problem z predkościa przy 140 km/h
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Styczeń 2016, 18:18:25 »
kosmos2011,

jedzie się autem 140 km/h dodajesz gazu by jechać szybciej a uto nic nie reaguje.
znajomy miał wrażenie że jak ściągnął nogę z gazu jak by auto przyśpieszyło

GregorDE

  • Gość
[i30 GD] problem z predkościa przy 140 km/h
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Styczeń 2016, 18:29:07 »
Hej, jezeli to diesel to znam ta przypadlosc z mojego poprzedniego auta :)

cirek

  • Gość
[i30 GD] problem z predkościa przy 140 km/h
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Styczeń 2016, 18:40:06 »
tak disel 1.6 115 koni?

dodzwoniłem do serwisu w rzeszowie to mówią że może być problem z filtrem paliwa albo sitko zapchane w zbiorniku zapchane to to?

GregorDE

  • Gość
[i30 GD] problem z predkościa przy 140 km/h
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Styczeń 2016, 19:08:39 »
2 lata temu mialem Skode Octavie 1.9 tdi silnik niby inny ale Problem mialem ten sam, jezdzilem tylko na krotkich trasach a jak wjechalem na autostrade to nie szla wiecej niz 140 kmh, i tak jakby Turbo ciaglo do 3 tys obrotow i koniec. Mechanik doradzil mi abym przycisnol troche to auto kilka razy na niskich biegach do 4 tys obrotow ( oczywiscie jak jest cieple ) i Problem ustapil Auto ciaglo do 195 kmh.
 Problem ten wynika z nadmiaru nagaru na zawoze od zasysania powietrza nie otwiera sie do konca dlatego nie ciagnie. mam nadzeje ze pomoglem :)

cirek

  • Gość
[i30 GD] problem z predkościa przy 140 km/h
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Styczeń 2016, 19:26:45 »
jutro sprawdze mi co innego mówili w serwisie że to zapchane sitko albo filtr paliwa

Offline Kudłaty_1975

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 235
[i30 GD] problem z predkościa przy 140 km/h
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Styczeń 2016, 19:52:38 »
Cytat: "cirek"
znajomy miał wrażenie że jak ściągnął nogę z gazu jak by auto przyśpieszyło


Identyczna akcja jak w moim i20 benzyna. Od nowości tak mam. I to chyba nie tylko ja. Szczególnie uciążliwe przy wyprzedzaniu. Niezależne od biegu, czy prędkości. Wciskasz energicznie gaz w podłogę, samochód ledwo przyspiesza, tak jakby się dławił, jakby mu powietrza brakowało. Jak zdejmujesz nogę z gazu, to wyraźnie czuć przyrost mocy i przyspieszenie, jakby ktoś samochód pchnął do przodu. Efekt nie występuje, jeśli rozpędzam samochód miarowo, jednostajnie, gdy unikam gwałtownego wciskania gazu.  

Dodatkowa niespodzianka, to jak ktoś tu na forum napisał, cytuję”…podbijanie…” obrotów silnika przy zdjęciu nogi z gazu przy zmianie biegów. Noga zdjęta z gazu, sprzęgło wciśnięte, a obroty silnika skaczą na chwilę w górę.  Ogólnie zauważyłem, że samochód ma opóźnioną reakcję na gaz.

Dla zaspokojenia ciekawości , wątek dotyczący i20: http://www.hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=698

Jeśli Twoje auto było traktowane bardzo delikatnie, na dodatek  poprzedni właściciel był namiętnie rozkochany w Eko-jeździe, to Diagnoza GregorDE może być jak najbardziej słuszna, jak i sposób pozbycia się przypadłości, pisząc inaczej, zamulenia auta. Ewentualnie innych przyczyn takiego  zachowania samochodu może być dużo więcej.

cirek

  • Gość
[i30 GD] problem z predkościa przy 140 km/h
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Styczeń 2016, 20:07:49 »
znajomy co jechał jechaliśmy na patatacje 80 km/h a on miał włączony 6 bieg
jak mówi jego syn turbina się zawiesiła i wystarczy tylko zgasić auto i odpalić

jurant89

  • Gość
[i30 GD] problem z predkościa przy 140 km/h
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Styczeń 2016, 20:22:53 »
cirek,

Gdyby to był filtr paliwa to by ci się swiecila kontrolka,ze trzeba wymienić filtr paliwa bo powinnienes mieć czujnik.

Może rzeczywiście zamulone auto jak gościu jezdzil tylko 4km do roboty nim. Warto by było zatankować lepszej ropy typu verva  do pelna i go trochę poprzeciagac na każdym biegu.
Zobacz filtr powietrza.Moze przepływomierz do przeczyszczenia,sprezonym powietrzem albo specjalnym plynem. Swiece,kable.
Albo mogą być gorsze scenariusze typu turbina się konczy,ale kurde nie przy takim przebiegu.

Podczas jazdy próbnej "turbina się rzekomo zawieszala i wystraczy zgasic auto". To już Ci powinno dac cos do myslenia.
Przeciez na autostradzie czy gdzie kolwiek jadac nie będziesz stawal na postoju i gasil samochod jak się zawiesi ...

Nie przejmuj się może nie jest zle, daj znac co i jak

cirek

  • Gość
[i30 GD] problem z predkościa przy 140 km/h
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Styczeń 2016, 21:13:51 »
nie podczas jazdy próbnej było ok tylko zamulił troche auto i tyle

frutis8

  • Gość
[i30 GD] problem z predkościa przy 140 km/h
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Styczeń 2016, 11:28:32 »
w oplu miałem coś takiego (benzyna). po wymianie sondy lambda, przepływomierza i oczyszczeniu EGRa dławienie ustąpiło chociaż sonda u mnie nie miała na to wpływu. ja bym przycisnął na 3, 4 biegu do odcięcia zapłonu na gorącym silniku, niech się przewietrzy "-)

cirek

  • Gość
[i30 GD] problem z predkościa przy 140 km/h
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Styczeń 2016, 14:57:05 »
właśnie chce tak zrobić na 4 biegu na ciepłym silniku przegonić auto

[ Dodano: 2016-01-22, 17:58 ]
przejechałem się autem rozgrzałem go i na biegu rozpędziłem do  tyś obrotów i wszystko jest ok :)

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30 GD] problem z predkościa przy 140 km/h
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Styczeń 2016, 17:58:18 »
Ja sam osobiście częściej wyprzedzam na 3 lub 4 z wysokimi obrotami i redukcją biegu. Może musi twój egzemplarz dostać w d żeby mu przeszło...:)

cirek

  • Gość
[i30 GD] problem z predkościa przy 140 km/h
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Styczeń 2016, 20:44:22 »
może tak musi być jak poprzedni właściciel go trochę zamulił jeździł do pracy 4 km