Autor Wątek: [i30 GD] schowek pasażera  (Przeczytany 10219 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i30 GD] schowek pasażera
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Listopad 2015, 18:18:56 »

cinek1

  • Gość
[i30 GD] schowek pasażera
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Listopad 2015, 22:54:26 »
Ok temat rozwiazany schowek pewnie po przegladzie nie byl wpiety w mechanizm teraz wszystko dziala

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30 GD] schowek pasażera
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Grudzień 2015, 20:15:41 »
Ja patrzyłem u siebie i nie mogłem znaleźć elementu który by odpowiadał za amortyzację...? :/ Zdjalem boczek, schowek, może mój tego nie posiada...? :) Jak coś to priv bo temat chyba jest zamknięty?

Offline pafciokrak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 95
[i30 GD] schowek pasażera
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Grudzień 2015, 18:22:47 »
No kurcze na tym to dal Kosmos 5-ta fotka, to czarne :)

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30 GD] schowek pasażera
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Grudzień 2015, 18:41:46 »
Ok ale ja tego nie mam u siebie bo szukałem ręką :) Nie wiem kto się tego pozbył...:/

Offline SphunaR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 177
[i30 GD] Demontaż schowka pasażera
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Styczeń 2016, 14:32:14 »
Chciałem wymienić oświetlenie na led'owe. I wszystko poszło okej, tylko że na samym końcu, przy wymianie żarówki w schowku pasażera - gdy ściągnąłem tą przeźroczystą osłonkę lampki to guma czy plastik, który jest pod spodem wpadł do dziury.
Lampkę da się założyć z powrotem, ale lekko się rusza, no i pewnie klimatyzacja nie będzie w schowku trzymać, bo przez ten otwór będzie uciekać.

Ma ktoś pomysł jak bym mógł to wyciągnąć albo w jaki sposób zdemontować schowek, żeby móc wyciągnąć tą część, która wpadła za niego?

Adrian

  • Gość
[i30 GD] schowek pasażera
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Styczeń 2016, 19:57:49 »
Demontaż schowka to chwila, zresztą jak wielu elementów w i30. Załączam link z foto sprawozdaniem:

http://www.hyundai-forums.com/md-2011-present-elantra-sedan-coupe/130807-glovebox-light-mod-2.html

Trzeba tylko uważać na plastikowe mocowania i nie robić niczego gwałtownie.

Offline SphunaR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 177
[i30 GD] schowek pasażera
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Styczeń 2016, 12:13:13 »
Dziękuję za pomoc, zawsze to jakieś ułatwienie ;)

Utrudnienia jakie tu dochodzą to przełącznik poduszki pasażera, klima i światło w schowku. Ale może to nie będzie jakaś wielka przeszkoda i robiąc to ostrożnie uda się wszystko ładnie poodczepiać.

Adrian

  • Gość
[i30 GD] schowek pasażera
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Styczeń 2016, 21:36:59 »
Ja akurat nie mam oswietlenia schowka w Classic +,  ale gdy demontowalem schowek na potrzeby montażu centralki od zestawu glosnomowiacego, to wszystko ładnie sie sklada jak w klockach lego. Owocnego majsterkowania życzę.

Offline pafciokrak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 95
[i30 GD] schowek pasażera
« Odpowiedź #24 dnia: 31 Styczeń 2016, 12:32:07 »
Kurcze, a ja mam C+ i jak się okazuje oświetlenie schowka mam :)
Pewnie nie zwróciłem na nie uwagi bo nie świeci i w sumie "lampeczka" jest
dość schowana na górze:)

Gorzej, że wymieniłem żarówkę (notabene W5W która tam była jest ciut inna niż normalna, bo wychodzi że w środku są trzy druty które się łączą w żarnik - ale wymiary żarówki 1:1) i dalej nie świeci.
Stara co prawda była dobra, aczkolwiek chyba przepracowana bo aż pociemniała.

Pytanie tylko, który bezpiecznik jest od tego oświetlenia - bo po tabelce na deklu od bezpieczników ciężko znaleźć - to bym pierwsze sprawdził, aczkolwiek pewnie tu jest ok bo pewnie coś innego by tez nia działało.
No i drugie pytanie czy gdzieś coś jeszcze mogło coś się popsuć bo generalnie układ wychodzi na prosty, lampka (tu wychodzi że wszystko jest ok), włącznik za schowkiem (tu muszę sprawdzić czy coś nie było grzebane i np. nie założył ktoś przewodów bo wajche od amortyzatorka miałem odpiętą). No i właśnie, czy coś jeszcze jest do sprawdzenia poza tymi elementami ?

EDIT: no i po problemie. Podobnie jak wajcha od amortyzatorka, wtyczka od wlacznika oświetlenia schowka nie była podpieta. Posprawdzanem, pomierzone czy aby nie jest zapieta bo np. wyłącznik nie gasi swiatla i wszystko jest ok.
Aha, nie trzeba sciagac/rozbierać wszystkiego żeby się dostać od tylu do wyłącznika, można od spodu bez większego problemu się dostać. Aczkolwiek jakby go trzeba było zdemontować to już nieco gorzej, bo od strony schowka, podwazajac plaskim srubokretem nie da się go wyjac.