Autor Wątek: [Getz] Jaka instalacja do silnika 1.1 ?  (Przeczytany 36224 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Darek .C

  • Gość
[Getz] Jaka instalacja do silnika 1.1 ?
« dnia: 09 Luty 2012, 09:49:43 »
Czy ktoś z was ma założony gaz w Getzie 1.1 i jak się spisuje bo mam zamiar założyć i się zastanawiam czy warto

ed. literówka w tytule + przeniesienie do innego działu. tekla

djpit

  • Gość
[Getz] Jaka instalacja do silnika 1.1 ?
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Luty 2012, 18:46:11 »
mam w firmowym, fabryczna. Dość awaryjna, ciągle się przełącza samo na benzynę - ale ASO mówi że " tak ma być"  żal....  poza tym  strasznie słabe.   Sądzę że to kiepski pomysł, ale to moje zdanie.

*nawiasem Kiedyś miałem w Astrze F LPG  założone w bosch, zapłaciłem więcej ale przez 3 lata niemiałem NAJMNIEJSZEGO problemu z Lpg.

Offline marekityle

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 81
[Getz] Jaka instalacja do silnika 1.1 ?
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Luty 2012, 20:41:31 »
Cytat: "djpit"
Dość awaryjna, ciągle się przełącza samo na benzynę

jak zakładał ktoś kto nie powinien tego robić to tak może być,
mój na gazie chodzi bez zastrzeżeń, na benzynę przełącza się tylko jak jest pusty zbiornik.

djpit

  • Gość
[Getz] Jaka instalacja do silnika 1.1 ?
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Luty 2012, 20:22:21 »
napisałem że instalacja FABRYCZNA.

Offline marekityle

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 81
[Getz] Jaka instalacja do silnika 1.1 ?
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Luty 2012, 13:24:26 »
Cytat: "djpit"
instalacja FABRYCZNA

Czyli wyprodukowana przez Hyundaia? Czy założona przez ASO Hyundai, bo moja jest na jednych z tańszych komponentów ale gościu który to zakładał wszystko poprawnie zestroił.

djpit

  • Gość
[Getz] Jaka instalacja do silnika 1.1 ?
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Luty 2012, 15:24:07 »
założona przez aso, hyundai nie robi lpg. jest to chyba BRC

Offline marekityle

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 81
[Getz] Jaka instalacja do silnika 1.1 ?
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Luty 2012, 15:58:36 »
Cytat: "djpit"
założona przez aso,
 jest to chyba BRC

to masz ewidentne objawy źle założonej instalacji - wadliwe komponenty lub nieumiejętny montaż i zestrojenie.

Offline Andy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
[Getz] Jaka instalacja do silnika 1.1 ?
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Marzec 2012, 12:23:48 »
Cytat: "marekityle"
Cytat: "djpit"
założona przez aso,
 jest to chyba BRC

to masz ewidentne objawy źle założonej instalacji - wadliwe komponenty lub nieumiejętny montaż i zestrojenie.


Potwierdzam, mam co prawda silnik 1.3, ale po przejechaniu 70k km na gazie zlego slowa nie moge powiedziec.

toporek

  • Gość
[Getz] Jaka instalacja do silnika 1.1 ?
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Kwiecień 2012, 22:42:10 »
Cześć! mój pierwszy post na reaktywowanym forum:)) Chciałem dołączyć się do tematu instalacji LPG. Andy na jakim zestawie (reduktor, wtryskiwacze itd. )operuje Twój gacek?
W środę po świętach jestem umówiony na montaż i jak narazie to wiem, że wybór padnie na STAGa i wlew gazu będzie ukryty. Kwestia reszty jest jeszcze otwarta i jeśli ktokolwiek z was ma jakieś za i przeciw proszę o szybką odpowiedź. dzięki

KAROL208

  • Gość
[Getz] Jaka instalacja do silnika 1.1 ?
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Kwiecień 2012, 00:36:06 »
Reduktor wystarczy ALASKA do 90KM w zupełności.
Co do wtrysków to HANA czarne i staga 4 w nowym sofcie i kumatego instalatora i będzie się tylko filtry wymieniać.
Nie daj sobie włożyć valtekow bo to nie są wtryski, mapki maja być idealnie pokryte  no i korekty wg skanera OBD.
Sam mam auto 3cylindrowe poj 1.0 i spalanie LPG w mieście ok 7l/100km.

toporek

  • Gość
[Getz] Jaka instalacja do silnika 1.1 ?
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Kwiecień 2012, 10:31:57 »
Dzięki KAROL208 właśnie o taki post mi chodziło. I też taki właśnie zestaw chciałem montować po 6 godz. spędzonych na poszukiwaniach odpowiedniego zestawu :mrgreen: Wysłałem jeszcze wiadomość do Klodka i już coś w temacie będzie wiadomo :-D

Offline Andy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
[Getz] Jaka instalacja do silnika 1.1 ?
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Kwiecień 2012, 12:31:54 »
Cytat: "toporek"
Cześć! mój pierwszy post na reaktywowanym forum:)) Chciałem dołączyć się do tematu instalacji LPG. Andy na jakim zestawie (reduktor, wtryskiwacze itd. )operuje Twój gacek?
W środę po świętach jestem umówiony na montaż i jak narazie to wiem, że wybór padnie na STAGa i wlew gazu będzie ukryty. Kwestia reszty jest jeszcze otwarta i jeśli ktokolwiek z was ma jakieś za i przeciw proszę o szybką odpowiedź. dzięki


Szczerze? To nie pamietam. Instalacja to jakis najnowszy Stage  z roku 2007, listwa wtryskowa wiem ze polska, byla jakas zagramaniczna do wyboru, ale mowili, ze polska chociaz nieco glosniejsza bedzie trwalsza... i chyba jest :) Generalnie wstawialem w najlepszym (jesli chodzi o instalacje) tego typu zakladzie w moim miescie, chociaz jesli chodzi o regulacje to nigdy nie mialem jej ustawionej do konca praidlowo (90% czasu swieci mi sie check)

KAROL208

  • Gość
[Getz] Jaka instalacja do silnika 1.1 ?
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Kwiecień 2012, 15:58:00 »
Andy, w Białymstoku przecież jest producent staga, a co do checka to zły wewnętrzny emulator wtrysków każdy hultaj i mitsu ma ten problem.

Offline Andy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
[Getz] Jaka instalacja do silnika 1.1 ?
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Kwiecień 2012, 08:41:47 »
Cytat: "KAROL208"
Andy, w Białymstoku przecież jest producent staga, a co do checka to zły wewnętrzny emulator wtrysków każdy hultaj i mitsu ma ten problem.


Pewnie masz racje,  ale slyszalem, ze ponoc mozna
sobie z tym checkiem poradzic, ale to wymaga paru jazd z podpietym notebookiem i ustawianiem w czasie rzeczywistym. A wiadomo, ze gazownikowi sie nie bedzie chcialo z kazdym klientem tak cackac wiec robia defaulta. Ale jako ciekawostke dodam, ze jak jezdzi moja zona, to check jej gasnie bardzo czesto...
przy mojej ciezkiej nodze rzadko kiedy.

toporek

  • Gość
[Getz] Jaka instalacja do silnika 1.1 ?
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Kwiecień 2012, 21:15:56 »
Dzisiaj odebrałem gablotę:P Gaz założony ale przejechałem tylko 15 km na stację i do domu jutro będzie próba w korkach ;-)
Centralka LPGtech, reduktro Alaska Tomasetto, Hana czarna we wspomnianym w tytule silniku 1085ccm 12v SOHC. Będę informował o postępach.

P.S
Ale to tankowanie 22l za 66 zł spowodowało taką radość na mojej twarzy:-)

W zeszłym roku przepaliłem 9500zł na samą 95 :evil: