Autor Wątek: [i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza  (Przeczytany 31093 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mr.?

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« dnia: 16 Październik 2015, 22:07:31 »
Wątek z usterkami w i40 zrobił się dłuuuuugi i ciężko się w nim poruszać więc zakładam wątki tematyczne.

Od maja 2014 roku borykam się ze skrzypiącą i stukającą deską rozdzielczą. Pierwsze dwie naprawy zostały wykonane w 2014 i niestety nie przyniosły trwałego efektu. W 2015 roku ASO podjęło już sześć prób naprawy usterki, z tego dwie ostatnie w dniu 12 i 14 października 2015 roku. Żadna z prób naprawy nie przyniosła trwałego efektu. W dniu 14 października 2015 roku ASO zaproponowała mi całkowity demontaż deski rozdzielczej i jej ponowny montaż, bez gwarancji usunięcia usterki.

Wkurzyłem się, bo oddając mi samochód serwis twierdził, że wszystko OK. Wsiadam do auta, przejeżdżam 300m i wracam do ASO bo deska dalej skrzypi i stuka. Za każdym razem twierdzili, że podkładali "gąbki".

Napisałem pismo do Hyundai Motor Poland i czekam na odpowiedź.

Lucressi

  • Gość
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Październik 2015, 17:50:25 »
I 30 mają ten sam problem. Demontaż deski również był mi proponowany ale nie podjąłem jeszcze decyzji. Moim skromnym zdaniem wina leży po stronie kiepskiej jakości materiału. Mija 1,5 roku i materiały tracą właściwości. Co będzie za 3 - 4 lata? Nad pismem do centrali tez się zastanawiam.  :-(

Offline klon32

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Październik 2015, 12:28:07 »
Witam mam ten sam problem z deską rozdzielczą Hyundai I40 kombi,dokładnie z srodkową czescia nad radiem słychać wyraźne stukanie na nie równych nawierzchniach.Jesli znajdziecie jakies rozwiązanie dajcie znac.Jak znajde rozwiazanie tego problemu podzielę się z Wami.Pozdrawiam.

Offline malutki83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 127
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Październik 2015, 12:44:08 »
Na rosyjskim forum Hyundai I40 jest rozwiązanie tematu ze skrzypiącą/stukającą deską rozdzielczą:
http://hyundai-i40.ru/forum/showthread.php?t=189&page=10
Jedynym rozwiązaniem w celu wyeliminowania hałasu jest demontaż deski, wyrzucenie (poprawienie) zaczepów trzymających deskę przy podszybiu, oklejenie miejsc stykowych i samej deski matą samoprzylepną wygłuszającą.
Wszystko jest pokazane na zdjęciach i zaznaczone o które zaczepy chodzi.
Wychodzi na to że te hałasy pochodzą z tych zaczepów, które albo się poluzowały albo pod wpływem temperatury straciły swoje właściwości (ale to tylko teoria).
Z tego co opisują forumowicze problem po takiej naprawie zanikł.

Offline mr.?

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Sierpień 2016, 22:19:37 »
 

Dodano: 2016-08-06, 22:19
Trochę czasu minęło, ale nadal walczę z naprawą deski rozdzielczej w ramach gwarancji Hyundai. HMP zlekceważyło moje pismo z prośbą o wskazanie serwisu, który naprawi mi deskę. Infolinia też mnie zlekceważyło. Napisałem i dzwoniłem do nich, bo po 8 naprawach deska nadal skrzypiała.
Dopiero jak wynająłem Kancelarię Prawną to HMP bardzo szybko odpisał i wskazał serwis, który mi naprawi usterkę. Po pierwszej wizycie (czyli 9 w sumie) nic nie pomogło. Podczas drugiej (w sumie 10) wizycie wymienili mi deskę rozdzielczą na nową i... gorzej trzeszczy. Zresztą posłuchajcie sami:



Jedyny plus wymiany deski rozdzielczej to fakt, że mechanik zmontował ją lepiej niż w fabryce. Lepiej spasowana i dopasowana do drzwi.

Obecnie czekam na kolejną wizytę w serwisie.

Offline arti_100

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56
brzęczenie z okolic drzwi i deski rozdzielczej
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Luty 2017, 19:22:24 »
Mam problem z i40 kombi z okolic mniej więcej drzwi przednich od kierowcy a deską rozdzielczą dochodzą odgłosy wibracji jakby bzyczenie lub grzechotanie. Odgłosy występują przeważnie na nierównej nawierzchni lub na kostce brukowej. Czy ktoś miał podobny problem z tym miejscu i wie jak go wyeliminować?

Offline mr.?

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Luty 2017, 19:27:38 »
Auto masz na gwarancji?

Jeśli tak, to grzej do ASO i zleć im usunięcie usterki.

Jeśli nie, to gorzej  :cry: może ktoś z forumowiczów coś podpowie.

Offline arti_100

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Luty 2017, 19:33:33 »
Tak auto na gwarancji. Byłem dziś zgłosiłem i poprawili jakąś zaślepkę na desce ale nie przyniosło to żadnego lepszego efektu dalej bzyczy. Dodam że taki sam dźwięk wydobywał się  z lusterka wstecznego i to usunęli skutecznie. Myślę że problem jest w lokalizacji tego dźwięku.

Offline Venom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Kwiecień 2017, 09:24:56 »
ha, mam to samo. Tzn najpierw na nierównościach zaczęło grzechotać mi po prawej stronie deski a teraz po lewej . 29 mam termin na przegląd w serwisie , auto jeszcze na gwarancji. Będę się awanturował hehe.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Kwiecień 2017, 11:00:23 »
Auto po gwarancji, na nierównościach skrzypi... jak przycisnę od strony pasażera w rogu, zaraz przy szybie (pod naklejką mniej więcej z nr rejestracyjnym) wtedy skrzypienie znika... może coś tam psiknąć? Jakiś silikon sprayu?

DamekST

  • Gość
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Kwiecień 2017, 20:11:25 »
Niewiem czy psiknięcie czymkolwiek pomoże, u mnie jako jedyne ASO - Witpol Studzienice poradzili sobie skutecznie z tym problemem.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Kwiecień 2017, 20:43:56 »
A co dokładnie zrobili? Podejrzewam, ze u mnie też coś grzebali, bo jak na prawie 6 letnie auto tragedii nie ma - ale na nierównościach potrafi sobie poskrzypieć

Offline Venom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Kwiecień 2017, 10:28:33 »
psikanie silikonem nie pomaga . Próbowałem .

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Kwiecień 2017, 19:12:25 »
chyba wykryłem - tak mi się wydaje, że to skrzypi kratka nawiewu na szybę, gdy nią ruszam na postoju wydaje podobne dźwięki. Można ją jakoś zdemontować bez zdejmowania deski?

Offline Alhazar

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Kwiecień 2017, 23:20:42 »
Mam podobny problem. Od czasu do czasu pomaga silniejsza dłoń  :mrgreen:
Przez długi czas nie mogłem zlokalizować skąd dobiega skrzypienie, ale okazało się, że to tapicerka / nakładki plastikowe na słupkach przednich.