Autor Wątek: [i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza  (Przeczytany 31095 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline malutki83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 127
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Kwiecień 2017, 13:55:05 »
I jak Alhazar poradziłeś sobie z tymi skrzypieniami?

Offline Venom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #16 dnia: 13 Kwiecień 2017, 14:03:07 »
pogłośnił radio   ;-)

Offline malutki83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 127
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Kwiecień 2017, 16:02:58 »
Skala do podgłaśniania w radiu mi się kończy  :lol:

Offline Venom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Kwiecień 2017, 07:22:25 »
hehehehe  :lol:

Offline Alhazar

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Kwiecień 2017, 07:48:18 »
Jest temperatura plusowa więc troszkę się uspokoiło, ale za niedługo mam zrobić przegląd w serwisie więc powoli robię sobie listę rzeczy, które mnie denerwują (oj, jest długa) i zażądam poprawienia niektórych elementów tapicerki:
-fotel kierowcy - skrzypi tak, że jechać się nie da  :!:
-tunel środkowy - na samą myśl, że ktoś mi się o niego opiera łokciem to słabo mi się robi :mrgreen:
-plastiki na drzwiach
-plastiki na słupkach
.....
Cholera, auto ma 72 tyś przebiegu więc muszą to poprawić.
Nie pomyślcie sobie, że cuduję, jednak w aucie tej klasy środek powinien być lepiej wykonany.
Przez 5 lat jeździłem Megankami 1.5 dci i tam nie słyszałem żadnych trzasków.

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Kwiecień 2017, 22:17:40 »
Wszystko zależy na jaki egzemplarz trafisz. Marka dziś niczego nie gwarantuje - najwyżej jedynie rachunki premium.
TTTM i tyle. Mam swojego od nowości i wkurzają mie pewne rzeczy i czasami mam wrażenie , że jedynym lekarstwem jest sprzedaż auta. Tylko czy kolejne będzie lepsze? To jak rosyjska ruletka. Z drugiej strony przez 4 lata i 66 kkm odmówił posłuszeństwa jeden raz.... no jakies inne wady musi mieć ;-)
Mam trudny do wyleczenia problem ze zbyt dużymi wymaganiami od w sumie już kilkuletniego, używanego pojazdu, zreszta po 2-3 latach jeżdżenia  przy każdym swoim aucie widzę głównie minusy i bym je zmieniał. I gdy mnie nerw czasami telepie na mojego wchodze sobie na autocentrum.pl i czytam jakie ludzie mają przeboje  z droższymi i niby lepszymi markami i tylko utwierdzam się, że dziś już nie ma aut idealnych  i bezawaryjnych ( wiem to od paru ładnych lat i chyba zbyt dużo oczekuję od jakiegoś tam hjundaja ;-) ) i w sumie powinienem się cieszyć że mój ma jedynie jakies tam pierdoły, które irytują czasami ale to co powinien robić robi -  jeździ i wozi dupę z pkt A do pkt B :mrgreen:

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Maj 2017, 22:22:55 »
Panowie, u mnie ewidentne ten nawiew skrzypi w podszybiu. Wystarczy ze przycisnęły i cisza. Ktoś ma jakiś sposób na babola?

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Maj 2017, 22:28:00 »
W poprzednim aucie częściowo wyleczyłem problem skrzypienia deski tak, że upchałem miedzy szybę a deskę 3 gumy zdjęte z płaskich wycieraczek (te górne/zewnętrzne).

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Maj 2017, 16:48:40 »
Oki, dzięki - zobaczę przy chwili wolnego co da sie z tym zrobić, póki co dowaliłem tam plaka i na razie jakby ucichło trochę. Za to skrzypi mi fotel kierowcy:) jakoś inaczej musi być ustawiony albo coś, bo po ostatnim odkurzaniu się odezwało... Ktoś ma coś takiego? Są tematy ix35 i i30 a o i40 nikt nie wspomina ...

Offline ptasznik00

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Czerwiec 2017, 15:24:37 »
Witam Wszystkich

Czy ktoś zna jakieś ASO (najlepiej w mazowieckim), które faktycznie ogarnia temat stuków w desce? Poza tą jedną malutką niedoróbką, która jest szczególnie dokuczliwa przy niższych temperaturach, to całokształt auta to bajka.

Offline mati83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 129
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Czerwiec 2017, 14:23:37 »
Ja znam w Katowicach. W MM Cars na ul. Kościuszki załatwili to od "pierwszego strzała". Skrzypiało, a już drugi miesiąc jeżdżę i jest cichutko... ;) Oby jak najdłużej! ;)

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Czerwiec 2017, 20:58:04 »
A wiadomo co zrobili? Ma ktoś doświadczenie w tym temacie z serwisem Poznań lub Swarzędz?

Offline mati83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 129
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Czerwiec 2017, 21:08:04 »
Niestety szczegółów nie znam, wiem że rozbierali deskę, ale co dalej nie wiem... ;/

Offline ptasznik00

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #28 dnia: 12 Czerwiec 2017, 10:03:57 »
Katowice są trochę nie "po drodze" dla mnie ;-) może jakiś serwis w okolicach Łodzi zna się na tym? Na początku byłem w serwisie w Warszawie na Krasnobrodzkiej i niestety mam bardzo negatywną opinię o nich. Brak kompetencji i ogólnie strasznie olewają klienta.

tstrzala

  • Gość
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Sierpień 2017, 22:13:24 »
Cytat: "ptasznik00"
Witam Wszystkich

Czy ktoś zna jakieś ASO (najlepiej w mazowieckim), które faktycznie ogarnia temat stuków w desce? Poza tą jedną malutką niedoróbką, która jest szczególnie dokuczliwa przy niższych temperaturach, to całokształt auta to bajka.


Witam
Miałem też problem z skrzypiącą deską w i40. W ramach gwarancji poradzili sobie w ASO Hyundaia w Piotrkowie Trybunalskim. Zostawiłem auto na dwa dni do rozbiórki deski. Jak do tej pory jest dobrze w porównaniu przed. Niekiedy coś tam zatrzeszczy ale i tak jest lepiej. Ale i tak po naprawie deski nie odbyło się bez niespodzianek . Po powrocie do domu stwierdziłem nie działający USB oraz ułamany uchwyt plastiku przy stacyjce. USB naprawili a plastik skleili super glue :lol: