Autor Wątek: Opony i felgi tucson  (Przeczytany 9134 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

autorus

  • Gość
Opony i felgi tucson
« dnia: 15 Sierpień 2008, 21:33:18 »
Chciałbym zakupić nowe oponki ale mam dylemat bo w sumie to tucson nie jest autkiem 4x4 tzn jest ale jak dołacze ten napęd i tylko do okreslonej prędkości :( Czy warto kupowac oponki 4x4 czy się nie wygłupiać i kupić zwykłe porządne :) Ja optuje za druga opcja, ale wole się spytać kolegów jak na to patrzą.

Autorus

kml

  • Gość
Opony i felgi tucson
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Sierpień 2008, 21:50:47 »
autorus, chodzi o opony szosowe? BTW duża róznica w cenie za napis 4x4? Z tego co ja kojarze takie opony to 4x4 są takie "uniwersalne" że niby las i droga np desert dueller zatem jeżeli jeździsz zasadniczo po czarnym to porzadne zwykłe IMO bedą ok.

Tuscon nie jest full time 4x4?

autorus

  • Gość
Opony i felgi tucson
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Sierpień 2008, 22:01:18 »
I na taka odpowiedz powiem szczerze liczyłem :)

Autorus

kml

  • Gość
Opony i felgi tucson
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Sierpień 2008, 22:04:27 »
autorus, zanim kupisz to rzuć okiem na jakies forum w stylu rajdy 4x4 czy coś. Tam na pewno już były takie tematy i może coś ciekawego znajdziesz.

BTW: w dużych samochodach widziałem juz kilka razy Uniroyale rain sport 1 w rozmiarze 18na 275 i wyglądało to rewelacyjnie. RS 2 które teraz weszły na rynek już nie sa takie fajne :(

autorus

  • Gość
Opony i felgi tucson
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Sierpień 2008, 07:54:02 »
Ja mam zamiar kupić Nokiany konkretnie :
Nokian Z 235/60R16 104 W XL, ZR

http://www.opony.com/opony/57486_nokian_z.html

Nokiany jakos i leżą , urzywam ich juz w innym autku.

Autorus

kml

  • Gość
Opony i felgi tucson
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Sierpień 2008, 08:00:10 »
autorus, rzuć okiem na netcar.pl tam są dobre ceny. BTW: warto płacić za tak wysoki index prędkości?

autorus

  • Gość
Opony i felgi tucson
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Sierpień 2008, 08:12:07 »
No fakt, znalazłem tam Opony letnie BF GOODRICH g-FORCE PROFILER :)

Ponieważ kupiłem kółka na zimówkach zastanawiam sie tez co by tam wybrać na zime , tzn fele. W mojej octavi mam na zime i lato oddzielne felgi i jestem z tego systemu zadowolony. Koła przechowuje u Wiesławskiego w serwisie w Skierniewicach. Gratisowo :) (tego z TVN Turbo :) )

Autorus

Fele raczej alu. Widzaiłem roland po 313zł szt, moze bym przerzucił na nie zimówki a oryginalne fele tucson wpakował letnie :)

kml

  • Gość
Opony i felgi tucson
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Sierpień 2008, 08:25:28 »
autorus, szkoda alu na zimę. Na szczęscie teraz zimy są coraz przyjemniejsze ale nadal solą ile wlezie :( Ja u siebie mam lato/alu zima/stal i jest ok :)

autorus

  • Gość
Opony i felgi tucson
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Sierpień 2008, 08:27:39 »
Ok. Ale jak alu kosztuje tyle co stalówki to wypadało by sie nad tym pochylic :) Ja mam roland na zime i jest bardzo ok :)

Autorus

kml

  • Gość
Opony i felgi tucson
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Sierpień 2008, 08:36:19 »
autorus, ooo daj link. Poza tym o ile w lato "otwarte" felgi są ok to zime sól i cały ten syf nawalający w tarcze, zaciski etc - no mi się to nie podoba. Poza tym w zimę znacznie łatwiej wygiąć fele no i alu może być problematyczne w naprawie. Wlasnie dlatego ja na zimę preferuje stalówki ( świadomie pomijając kwestię wyglądu... )


kml

  • Gość
Opony i felgi tucson
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Sierpień 2008, 08:41:18 »
autorus, najs :)

autorus

  • Gość
Opony i felgi tucson
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Sierpień 2008, 20:39:05 »
Jakie jest standardowe et w tucson? Bo tam jest et40, 45, 50.

Brt85

  • Gość
Opony i felgi tucson
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Sierpień 2008, 13:11:15 »
Felgi stalowe mają ET 46. Felgi aluminiowe mają ET 41,przynajmniej te "podwójne pięcioramienne"
Trzeba jeszcze zwrócić uwagę na szerokość felgi. Hyundai standardowo montuje 6,5 cala, co dla mnie na oponę 235 jest trochę mało.

kml

  • Gość
Opony i felgi tucson
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Sierpień 2008, 15:13:57 »
Cytat: "Brt85"
co dla mnie na oponę 235 jest trochę mało.


A warto stawiać samochód na takich walcach? Już jesień, koleiny, woda + szeroka opona... nie jest to zbyt wesołe połączenie.