Autor Wątek: Opony i felgi tucson  (Przeczytany 9135 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Brt85

  • Gość
Opony i felgi tucson
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Sierpień 2008, 15:51:40 »
Cytat: "kml"
A warto stawiać samochód na takich walcach?

Hyundai daje takie "walce" w opcji. Standardowo są 215/65R16.

kml

  • Gość
Opony i felgi tucson
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Sierpień 2008, 16:21:52 »
Brt85, a ile Ty masz 215? Ile on na nich pali. BTW: nieco off topic czy sa jakieś dobre strony o tusconach używanych w trudnych warunkach ( NIE mówie o off roadzie tylko o samochodach, które na codzien miszkają w górach etc ) ?

Brt85

  • Gość
Opony i felgi tucson
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Sierpień 2008, 16:45:43 »
kml, mam 235/60R60 Dostałem takie od nowości... Apropo spalania to jak widać w moim podpisie. Na komputerze pokładowym wychodzi mi około 8l/100km, więc nie wiem któremu przelicznikowi bardziej ufać.

kml

  • Gość
Opony i felgi tucson
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Sierpień 2008, 16:49:42 »
Brt85, to całkiem miło jak na tak duże opony :) nawet jezeli jest to 8,6 ;] Długo jeździsz nim? Moze byś napisał taki test dugodystansowy na forum :D

autorus

  • Gość
Opony i felgi tucson
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Sierpień 2008, 17:02:16 »
No własnie ja tez ma takie tylko zimówki, wiec na lato chce kupic takiego samego rozmiaru :)

Brt85

  • Gość
Opony i felgi tucson
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Sierpień 2008, 21:10:36 »
kml, Niedługo będę robił przedląd po 15 tys. Więc dopiero zaczynam.... :-D
Jak trochę pojeżdżę to mogę napisać jakiś test "sprawnościowy". Narazie nie narzekam.
Może skończymy ten off-topic, bo nas zaraz admini mogą zjechać :mrgreen: Jak coś zapraszam na PW.

Wracając do opon:
autorus, skoro i tak chcesz/musisz kupić letnie opony + felgi to może warto się zastawnowić nad jakimiś 18"? Auto wtedy wygląda duże ciekawiej.
Tutaj znajdziesz fotki Tucsona na 18" akurat od Veracruz'a ->Tucsondrivers.com
U nas można poszukać felg od Santa Fe jeżeli już miałyby być "Hyundaiowe".
Mi osobiście podobają się takie 18".
Oczywiście trzeba brać pod uwagę ceny opon/felg.

Pozdrawiam
Brt

kml

  • Gość
Opony i felgi tucson
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Sierpień 2008, 22:54:17 »
Brt85, przy 18" to musiałby być jakiś ultraniski profil opony a z doświadczej znajomych wiem, ze opona na profilu 45 = złota karta klienta u pana prostowacza felg alu.

Brt85

  • Gość
Opony i felgi tucson
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Sierpień 2008, 23:11:37 »
Opona przy przykladowym zdjeciu jest 235/50/R18(patrz link)
Więc profil nie jest aż tak mały.
Przekłamanie też nie jest takie duże, od 0,6% do 0,9% w zależności jakie opony uznamy za standardowe.
Jak będę miał trochę kasy to może też przeskocze na letnie 18". Ale narazie mam inne pomysły na inwestycje w auto :mrgreen:

Tak btw. Czy ma znaczenie rozmiar felgi w stosunku do spalania, przekłamań na prędkościomierzu itp.?
Mam na myśli że rozmiar opony zostaje taki sam tylko zmienia się szerokość felgi. np. 235/60/R16 na felgach 6,5cala a 8,5cala ?

autorus

  • Gość
Opony i felgi tucson
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Sierpień 2008, 08:22:20 »
Ja tez będę robił przeglad po 15tys, i w zwiazku z tym sie zastanawiam jak z chipowaniem tzn czy w serwisie mi to wykryja. W mojej octavi to było nie do sprawdzenia, ale teraz w octavi II juz jiestety każdy wpis w kompa jest rejestrowany i i jest kicha. Bo nawet jak sie wpis zamieni na oryginalny to bedzie i tak slad :( Ale kto by na to zważał :mrgreen:

autorus

  • Gość
Opony i felgi tucson
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Sierpień 2008, 08:42:17 »
I jeszcze jedno pytanko. Odnosnie profili.

A powiedzcie mi jakie et wybrac dla felg na zime? Mam do wyboru et 40, 45, 50. Samochód ogólnie jest w lato na felach z et 40. Poniewaz wogóle nie kumam tych et wole sie dopytac.
Czy 40 to jest wysokość profila opony?

Bo wtedy do terenówki wziąłbym 50, byłoby najbezpieczniej bo najwyżej. Czy ja dobrze mysle?


Autorus

kml

  • Gość
Opony i felgi tucson
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Sierpień 2008, 10:56:20 »
autorus, z tym czipowaniem to nie jest tak cudnie jak się wydaje. Ostanio temat był podnoszony w profesjonalnym warsztacie od diesli i nie byli oni tak tym zachwyceni. Pomijąc to, że musi to robić osoba mająca pojecie w temacie to ściśle trzeba dbać o silnik etc a mało komu się chce. Znacznie bardziej polecają przeprogramowanie kompa niż wpięcie chipa.

autorus

  • Gość
Opony i felgi tucson
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Sierpień 2008, 10:58:24 »
Oczywiście chodziło mi o wgranie nowego softu (skrót myslowy), mam go w octavi, mam 163KM i 380Nm. I oczywiście u Mastersa.

kml

  • Gość
Opony i felgi tucson
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Sierpień 2008, 11:00:52 »
autorus, ;-)

Brt85

  • Gość
Opony i felgi tucson
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Sierpień 2008, 11:06:12 »
Cytat: "autorus"
A powiedzcie mi jakie et wybrac dla felg na zime? Mam do wyboru et 40, 45, 50. Samochód ogólnie jest w lato na felach z et 40. Poniewaz wogóle nie kumam tych et wole sie dopytac.
Czy 40 to jest wysokość profila opony?

Bo wtedy do terenówki wziąłbym 50, byłoby najbezpieczniej bo najwyżej. Czy ja dobrze mysle?

W końcu pytasz o profil opony czy o ET felg?

IgoReCzeK

  • Gość
Opony i felgi tucson
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Sierpień 2008, 11:15:03 »
Witam. Trochę przekombinowałeś. Współczynnik ET nie dotyczy montowanego ogumienia na felgach. Tutaj poznasz zagadnienie najlepiej i jest to dość ważny parametr jeśli chciałoby się kombinować z wymianą felg na inne, niż przewidziane seryjnie do danego modelu samochodu. Pozdrawiam Igor.