Autor Wątek: [ix20] IX20 - wymiana żarówek - przód  (Przeczytany 25435 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
[ix20] IX20 - wymiana żarówek - przód
« dnia: 23 Wrzesień 2015, 21:22:23 »
Witam....
Małe pytanko...... w jaki sposób bez wyjmowania reflektora wymienić żarówki drogowe i mijania.
Moim zdaniem nie da się.... strasznie ciasno. Może jest jakiś myk, który pozwoli wymienić żarówki.
Zrobiłem fotkę jak to wygląda od środka, ale nie sposób wsadzić tam swobodnie łapki jeszcze ze śrubokrętem.
 Nie chciałbym jechać do serwisu bo zapewne skasują za taką usługę.
Może jakiś pomysł, sugestia....

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[ix20] IX20 - wymiana żarówek - przód
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Wrzesień 2015, 21:28:57 »
Do czego potrzebny wkrętak żarówkę trzyma ta sprężyna z drutu.

Offline kri$

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 337
[ix20] IX20 - wymiana żarówek - przód
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Wrzesień 2015, 07:54:22 »
No bez przesady, wymienia się bez problemu. Po odblokowaniu sprężyny, trzeba dobrze włożyć zgodnie z wycięciami i zamknąć sprężynę. Wymiana w oplu to jest dopiero jazda.

Offline endriu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 107
[ix20] IX20 - wymiana żarówek - przód
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Wrzesień 2015, 12:43:25 »
Mam pięć lat to autko i jeszcze oryginalne wszystkie żarówki  :-) nie wiem czy szczęście czy dobre żarówki ale patrzyłem tam i wydaje mi się że powinno obyć się bez aso.

Iktorn

  • Gość
[ix20] IX20 - wymiana żarówek - przód
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Wrzesień 2015, 13:19:24 »
Wymiana b. łatwa, kwestia tylko ile jest miejsca na włożenie ręki. kosmos2011 i kri$ dobrze piszą - sprężyna i wyciągasz żarówkę. Trzeba to na czuja zrobić  :-) W moim drugim aucie (pug 307) wygląda to identycznie i wymiana po paru próbach to góra 2-3 min (w zależności czy to prawa czy lewa strona).

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
[ix20] IX20 - wymiana żarówek - przód
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Wrzesień 2015, 18:57:31 »
Panowie,  ja wiem jak "rozbroić" żarówkę. Na zdjęciu wszystko jest jasne. Problem w tym,  że jest to od du... y strony, nic nie widać,  ciasno-nie można włożyć łapska aby odgiąć sprężynę.  To tu jest cały problem. Żarówki mi się nie przepaliły,  ale mam wrażenie,  zresztą syn także,  że świecą słabiej.

Offline tommii

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 68
[ix20] IX20 - wymiana żarówek - przód
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Wrzesień 2015, 16:55:53 »
Jest wystarczająco dużo miejsca żeby wymienić żarówkę samodzielnie bez demontażu lampy. Przecież żeby zwolnić sprężynę przytrzymującą żarówkę nie musisz jej widzieć.

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
[ix20] IX20 - wymiana żarówek - przód
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Wrzesień 2015, 18:17:53 »
Panowie.... teoria... teoria itd. Mi chodzi o to czy ktoś z kolegów wymieniał żarówkę i jest to możliwe bez odkręcania lamp, a nie, że jest wystarczająco dużo miejsca i bez problemów da radę wymienić. Zdjęcie to jest obraz gdzie wchodzi żarówka, a ile jest miejsca to chyba wiecie sami mając te auta. Jestem bardzo ciekaw jak udało się Wam wymienić żarówkę od świateł drogowych. Nie mówię, że się nie da, ale ja mam z tym problem.

wojbur

  • Gość
[ix20] IX20 - wymiana żarówek - przód
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Wrzesień 2015, 18:54:09 »
Światła mijania - żarówkę da się wymienić, będąc na przeglądzie widziałem jak serwisant zrobił to klientowi na parkingu, nawet nie brali auta na halę serwisową. Co do świateł drogowych to pojęcia nie mam, a też mnie to interesuje.

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
[ix20] IX20 - wymiana żarówek - przód
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Wrzesień 2015, 19:38:02 »
No właśnie.... Muszę jednak walczyć bo serwis mówi, że bierze 20 zł za wymianę żarówki - mam nadzieję, że chodzi im o komplet, a nie za sztukę.

[ Dodano: 2015-09-27, 19:45 ]
Cytat: "Iktorn"
Wymiana b. łatwa, kwestia tylko ile jest miejsca na włożenie ręki. kosmos2011 i kri$ dobrze piszą - sprężyna i wyciągasz żarówkę. Trzeba to na czuja zrobić  :-) W moim drugim aucie (pug 307) wygląda to identycznie i wymiana po paru próbach to góra 2-3 min (w zależności czy to prawa czy lewa strona).

...... no cóż, podziwiam.
To może krok po kroku...... którą część sprężynki najpierw odgiąć i co się stanie jak odegnę tę górną. Rozumiem, że ta po prawej stronie spod śrubki nie wyskoczy, bo jak wyskoczy.....to chyba lipa.

Offline irekmiecz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 147
[ix20] IX20 - wymiana żarówek - przód
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Wrzesień 2015, 20:28:15 »
Cytat: "KoTeK"
czy ktoś z kolegów wymieniał żarówkę i jest to możliwe bez odkręcania lamp,

Przed drugim wyjazdem za granicę zaopatrzyłem się w komplet żarówek zapasowych i przećwiczyłem wymianę.
Według mnie niema najmniejszej potrzeby demontażu lampy, choć przyznam że z jednej strony lub tylko dla jednej żarówki było to praktycznie po omacku.
 Było to dwa lata temu i aż tak dokładnie nie pamiętam ponieważ nigdy nie miałem potrzeby wymiany żadnej żarówki. ( 4,5 roku , 37tyś. km. )

Offline kri$

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 337
[ix20] IX20 - wymiana żarówek - przód
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Wrzesień 2015, 21:54:57 »
Cytat: "KoTeK"
No właśnie.... Muszę jednak walczyć bo serwis mówi, że bierze 20 zł za wymianę żarówki - mam nadzieję, że chodzi im o komplet, a nie za sztukę.

[ Dodano: 2015-09-27, 19:45 ]
Cytat: "Iktorn"
Wymiana b. łatwa, kwestia tylko ile jest miejsca na włożenie ręki. kosmos2011 i kri$ dobrze piszą - sprężyna i wyciągasz żarówkę. Trzeba to na czuja zrobić  :-) W moim drugim aucie (pug 307) wygląda to identycznie i wymiana po paru próbach to góra 2-3 min (w zależności czy to prawa czy lewa strona).

...... no cóż, podziwiam.
To może krok po kroku...... którą część sprężynki najpierw odgiąć i co się stanie jak odegnę tę górną. Rozumiem, że ta po prawej stronie spod śrubki nie wyskoczy, bo jak wyskoczy.....to chyba lipa.



Żadna sprężyna nie wyskoczy bo jest na "zawiasie". Odchyla się na bok.
Biorą w serwisie od sztuki nie od kompletu.

Offline horny devil

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
[ix20] IX20 - wymiana żarówek - przód
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Październik 2015, 09:06:51 »
Ja wymieniałem ostatnio na Osram NB obie strony i operacja nie zajęła więcej jak 15 minut.
Jedynie postojówki są dość mocno wsadzone że musiałem chwilę z nimi powalczyć.

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
[ix20] IX20 - wymiana żarówek - przód
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Październik 2015, 20:44:25 »
No to jakiś "konkret" - czyli się da. W Chevrolecie jakoś te sprężynki były "łatwiej" do odgięcia osadzone. Tutaj wydaje mi się, że bez śrubokręta ani rusz. Przecież jak ta sprężynka górna wyskoczy, to ta część pod prawą śrubką także. Zbaraniałem, może się mylę.

Offline kri$

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 337
[ix20] IX20 - wymiana żarówek - przód
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Październik 2015, 21:35:04 »
Nic nie wyskoczy, jest na zawiasie. Trzeba je delikatnie podnieść, aby zwolnić zapięcie. Sam wymieniałem żarówki na ledowe H7. Fakt, trzeba trochę po omacku, ale idzie bez problemu.
Przy pozycyjnych trzeba siłowo wyciągnąć, bo maja delikatny zatrzask, ale po pierwszym razie idzie łatwiej. Też wymieniłem na ledowe, bo pozycyjne dość szybko się przepalały.