Autor Wątek: [ix20] IX20 - wymiana żarówek - przód  (Przeczytany 25436 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jack55

  • Gość
[ix20] IX20 - wymiana żarówek - przód
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Październik 2015, 17:27:51 »
Czytając o problemach KoTka z wymianą żarówek nasuwa się pytanie jak radził on sobie z tą prostą czynnością w innych swoich autach jak wynika z podpisu w jego profilu.
No cóż zdarzają się na tym świecie humaniści i Kolega Kotek chyba się do nich zalicza skoro z tak prostą czynnością ma mega problem.

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
[ix20] IX20 - wymiana żarówek - przód
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Październik 2015, 00:20:53 »
Radził sobie bardzo prosto.....sprężynki były osadzone trochę inaczej, a żarówki wymieniałem odkręcając reflektor - niestety dostęp jeszcze gorszy. Tutaj.... panie kolego '"od nauk ścisłych - w co wątpię !!!"  napisałem, że nie za bardzo mogę wsadzić rękę. O śrubokręcie także napisałem, bo mocowanie miałem inne, a ten zaczep po prawej stronie mi podpadał. Ot i cały humanistyczny wywód, dla kolegi ze ścisłym umysłem  :shock:

[ Dodano: 2015-12-12, 08:12 ]
Temat zakończony.......do odważnych świat należy  ;-) da się..... trochę gimnastykowania i po sprawie.

Milionik

  • Gość
[ix20] IX20 - wymiana żarówek - przód
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Luty 2016, 18:49:10 »
Mam pytanko a jakie żarówki polecacie do tego modelu, na światła mijania? I jakie są żarówki do jazdy dziennej (chodzi o oznaczenie)?

Offline zbyniuw48

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 55
[ix20] IX20 - wymiana żarówek - przód
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Luty 2016, 20:39:52 »
Żarówka do świateł dziennych jest typu P13W. Ja wymieniłem na LED. Tu jest poruszany ten temat.  http://www.hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=494&postdays=0&postorder=asc&start=330

Pozdrawiam

Milionik

  • Gość
[ix20] IX20 - wymiana żarówek - przód
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Luty 2016, 21:34:27 »
Dzięki za pomoc mam pytanko a jakie byś polecił te diodowe? I jeszcze mam pytanko o oświetlenie wnetrza sa tam żarówki FEST00N ale nie moge takich znaleźć ale chciałbym też zmodyfikować troche moje autko i wśrodku też dać ledy.

[ Dodano: 2016-02-02, 22:29 ]
A i z waszym zdejmowaniem kloszy dziś sam wymieniałem po czym okazało się że u mnie trzeba ściągnąć zderzak razem z reflektorami da sie to zrobic bez zdejmowania ale potrzeba wprawy. Ale ten debil co projektował wykręcanie pozycji to bym go chyba zabił z dwiema pozycjami 30min. Bo niechciały wyleźć.

Offline zbyniuw48

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 55
[ix20] IX20 - wymiana żarówek - przód
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Luty 2016, 22:41:44 »
Jak wejdziesz na stronę do której podałem link powyżej, to znajdziesz tam link do strony z żarówkami które kupiłem. Są drogie, ale można kupić tańsze.
Jeśli chodzi o wymianę żarówek świateł mijania, to ja bez większego problemu wymieniałem bez demontażu zderzaka. Polecam wcześniej zapoznać się z mocowaniem żarówki przy pomocy lusterka i latarki. Najlepiej tzw. czołówki.
Pozdrawiam

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
Żarówka pozycyjna....
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Sierpień 2017, 13:20:18 »
No i ciąg pytań o żarówkę....IX20 (spaliła się po 5 latach)

Czy żarówka pozycyjna (oprawka) ma jakąś blokadę aby ją wyjąć. Obraca się  i nie pozwala wyjąć, a obawiam się, że gdy potraktuję ją siłą  - gdybym chciał wyciągnąć to coś urwę.

Zadzwoniłem do serwisu z takim pytaniem, oczywiście pan mówi, że nie wie jak to działa, ale za 26 zł wymienią  :mrgreen:
Dzięki za ino...

Offline kri$

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 337
[ix20] IX20 - wymiana żarówek - przód
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Sierpień 2017, 16:12:52 »
Trzeba trochę siłowo wyciągnąć. Sam kilka razy wymieniałem, bo zakładałem coraz inne ledowe. Można za brzeg, długim śrubokrętem, i zrobić dźwignie.

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
[ix20] IX20 - wymiana żarówek - przód
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Sierpień 2017, 18:11:21 »
Dzięki, jutro pomecze się. Podchodząc silowo myślałem że mogę coś urwać. Jednak gdy nie ma tam żadnych blokad to powinno się udać.