Autor Wątek: [i30 GD] Dziwne Odgłosy Podczas Skrętu  (Przeczytany 9366 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

WADE1982

  • Gość
[i30 GD] Dziwne Odgłosy Podczas Skrętu
« dnia: 28 Czerwiec 2015, 17:14:13 »
Witam !
mam do Was zapytanie otóż jest to bardzo dziwna sprawa, a może taki urok samochód ma przejechane 30 000 km ... jestem drugim właścicielem i podczas jazdy zwłaszcza jak samochodem podróżuje więcej niż jedna osoba słyszę dziwne skrzypienie jakby terkotanie gdy ruszam kierownicą ( czyt o w prawo czy w lewo ) jadąc samemu, dźwięki praktycznie są niesłyszalne... ????

Jadę w tygodniu zrobić podłokietnik extra w ASO ....i od razu zapytam, przypomnę że samochód miesiąc temu był sprawdzany na trzepakach i w ogóle.....

Co o tym myślicie ?

PRS

  • Gość
Re: [ i30 GD] DZIWNE ODGŁOSY PODCZAS SKRĘtu
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Czerwiec 2015, 12:56:01 »
u mnie po 54000 do wymiany łożysko z tyłu. Zaczęło regularnie stukać jak się skręca i dociąża tylną oś, może masz to samo z  przodu...

WADE1982

  • Gość
[i30 GD] Dziwne Odgłosy Podczas Skrętu
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Czerwiec 2015, 16:20:33 »
PIERON WIE ;/ jutro jadę to zobaczę co mi powiedzą ;/ ale myślę, że tak nie powinno być (pytanie czy takie rzeczy, jak łożysko itp, itd  podchodzą pod gwarancję?)

nagrałem nawet filmik na tel....

piwi

  • Gość
[i30 GD] Dziwne Odgłosy Podczas Skrętu
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Czerwiec 2015, 16:52:25 »
Wrzuć ten film na YT i pokaż na forum.

PRS

  • Gość
[i30 GD] Dziwne Odgłosy Podczas Skrętu
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Czerwiec 2015, 19:02:18 »
Pod gwarancję nie podlegają tarcze, klocki, tarcza sprzęgła..., masz to napisane w ksiażce gwarancyjnej. Łożysk nie jet wymienione więc masz 5 lat.

Może to być ewentualnie klocek hamulcowy obcierający o felgę/odważniki na feldze.

piwi

  • Gość
[i30 GD] Dziwne Odgłosy Podczas Skrętu
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Czerwiec 2015, 19:45:02 »
Tarcze hamulcowe podlegają pod gwarancję. Sprzęgło chyba też, przynajmniej ja miałem na gwarancji robione.

WADE1982

  • Gość
[i30 GD] Dziwne Odgłosy Podczas Skrętu
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Czerwiec 2015, 21:19:58 »
Panowie filmik !



ojciec po stronie pasażera :)  :mrgreen:

- dziwne jest to, że gdy jadę sam bez obciążenia skrzypienie ustępuje  :?:

piwi

  • Gość
[i30 GD] Dziwne Odgłosy Podczas Skrętu
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Czerwiec 2015, 22:06:47 »
Jeśli dobrze słyszę to dźwięk o który Ci chodzi to praca zwijacza i chyba jest to normalne. U mnie też jest, choć nie zawsze. Innych rzeczy tam nie wychwyciłem.

WADE1982

  • Gość
[i30 GD] Dziwne Odgłosy Podczas Skrętu
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Czerwiec 2015, 22:18:32 »
dzięki wielkie, za opinie  ;)

jutro jadę do ASO zobaczę co chłopaki powiedzą....jak tylko coś będę wiedział od razu się z WAMI podzielę ...!

[ Dodano: 2015-06-30, 18:17 ]
Panowie dla zainteresowanych :)

odgłosy pochodzą z tzw. łożysko kolumny amortyzatora!
wymienią mi od razu parę, pracownik sprawdził numer seryjny produktu i podobno został on zmodyfikowany przez HYUNDAI na nowy inny (tzw. upgrade produktu) .... hmmm daje do myślenia ? jestem umówiony na piątek na wymianę, więc jak tylko wrócę z serwisu ,  sprawdzę i oczywiście zdam relację !

pozdro dla
wszystkich!

Arek103

  • Gość
[i30 GD] Dziwne Odgłosy Podczas Skrętu
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Lipiec 2015, 07:01:30 »
Witam, i jak odgłosy ustały po wymianie tych łożysk? U mnie występują podobne dźwięki ale tylko gdy samochód stoi i skręcam kierownicą na max w jedną lub w drugą stronę pod koniec pełnego skrętu, wystarczy żeby samochód powoli się toczył i dźwięków nie słychać. Praktycznie nie zdarza mi się kręcić kierownicą jak samochód jest zatrzymany, więc po 2 latach użytkowania nie jestem wstanie powiedzieć czy taki odgłos był zawsze czy nie.

WADE1982

  • Gość
[i30 GD] Dziwne Odgłosy Podczas Skrętu
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Lipiec 2015, 16:08:12 »
Arek jestem mega wnerw...
odebrałem wóz w sobotę, myślałem że jest ok wszystko bo podobno WYMIENILI łożyska amorów :) ale dzisiaj jadąc z ojcem występuje ten sam odgłos... (coś mnie chyba zaraz strzeli) jutro znowu ASO ...

ed. Nie cytujemy wypowiedzi, na którą odpowiadamy, jeśli jest ostatnią w wątku. Wymazanie cytatu. tekla

piwi

  • Gość
[i30 GD] Dziwne Odgłosy Podczas Skrętu
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Lipiec 2015, 22:33:44 »
WADE1982,
Jeszcze raz wsluchalem sie w dzwiek w tym filmie i wylapalem to o co Ci chodzi (wczesniej odtwarzalem go na telefonie i nie slyszalem tego). Powiem szczerze ze jest to dosyc znajomy dzwiek i wydaje mi sie ze slyszalem go juz w kilku autach. Kojarzy mi sie on z dzwiekiem ktory wystepuje przy opuszczaniu auta z lewarka przy zaciagnietym hamulcu recznym. Wowczas gdy auto osiada to slyszalne sa takie dzwieki w kazdym chyba aucie. Mowisz, ze wystepuje ten dzwiek podczas krecenia kierownica tylko na postoju, moze wlasnie jest on wtedy gdy trzymasz wcisniete hamulce lub wlasnie na recznym? Tak tylko sobie przypuszczam, moze to faktycznie problem lezy gdzies glebiej.

Edit:
Teraz doczytalem ze masz ten dzwiek w trakcie jazdy, w takim razie moja diagnoza moze byc bledna.  Moze to cos z calymi amortyzatorami? Musisz chyba mocniej przycisnac ASO...

Arek103

  • Gość
[i30 GD] Dziwne Odgłosy Podczas Skrętu
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Lipiec 2015, 07:04:40 »
Jak pisałem, u mnie występuje identyczny dźwięk ale tylko na postoju, tylko nie pamiętam czy podczas kręcenia kierownicą miałem wciśnięty pedał hamulca, dzisiaj po południu jeszcze raz sprawdzę. Albo jak napisał Piwi, może masz jakiś problem z hamulcami, jakiś zacisk trzyma i dlatego dźwięk słychać również podczas wolnej jazdy.

WADE1982

  • Gość
[i30 GD] Dziwne Odgłosy Podczas Skrętu
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Lipiec 2015, 16:59:06 »
Arek podczas wciśniętego hamulca to normalne mam tak samo :) ....

ale gdy już 3mam go na luzie i próbuje kręcić kierownicą pojawia się inne skrzypienie niż podczas 3mania hamulca...

byłem dzisiaj w ASO niestety samochód kolejny raz wzięty na trzepaki, tam panowie nic nie stwierdzili wszystko CACY zero luzów NIC !!!!!!

ZZA CHWILE GOŚĆ PODJEŻDŻA nowym i30 i zaczynamy testowanie oczywiście ZERO SŁYCHU ZERO ZGRZYTU......

goście rozkładają ręcę..... twierdząc że nie mają pojęcia o co kamman.. ;(

w sobotę zostawiam wóz od samego rana , mam nadzieje, że coś jsię wyjaśni.....  :-|

Arek103

  • Gość
[i30 GD] Dziwne Odgłosy Podczas Skrętu
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Lipiec 2015, 18:25:07 »
Masz rację umnie słychać zgrzyty tylko na wciśnięty hamulcu, po zwolnieniu hamulca cisza.
Zerknij na ten temat gościu miał podobny problem:
http://mazda6forum.pl/viewtopic.php?f=83&t=1846