Autor Wątek: [i30 GD] Dziwne Odgłosy Podczas Skrętu  (Przeczytany 9364 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

WADE1982

  • Gość
[i30 GD] Dziwne Odgłosy Podczas Skrętu
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Lipiec 2015, 16:10:14 »
Samochód sprawdzony :

i co stwierdzono hmmmm? że dźwięki dochodzą z przekładni kierowniczej, ale nie są pewni do końca i nie ma żadnych podstaw by oczywiście reklamować dany element....

oczywiście obserwować i jakby się nasilało to wtedy ponownie się zgłosić... nóż kur^^^wa jak to n ie ma podstawy do tego czy dany element podlega wymianie (gwarancji) jedynie skrzypi a to nie jest pdst. do jakiejkolwiek wymiany.... ????

jakby się tłukło albo były stuki to wtedy.... nie wiem co o tym myśleć.....
narazie pozostaje mi jeździć i obserwować dane zjawisko , chyba że uderzyć do innego aso ? co myślicie ???

Offline RaulC

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
[i30 GD] Dziwne Odgłosy Podczas Skrętu
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Lipiec 2015, 13:18:03 »
WADE, zmień ASO.
A miałeś zmieniane klocki hamulcowe? Sprawdzili łożyska kół? Spróbuj zamienić koła tył/przód chociaż to ostatnie nie powinno raczej takich dźwięków wywoływać. Przekładnię można najpierw nasmarować bo jeśli skrzypi ślimak to powinno ustąpić. Sądzę jednak, że to nie jest przekładnia, bo efekt byłby podobny czy jedziesz sam czy z kimś.
Jeśli przy jeździe na wprost autko ci ściąga to może być inny problem, który takie piszczenie wywołuje. Sprawdź to ściąganie. Oczywiście przy jeździe z kimś. Jeśli ściąga to nie żadna przekładnia, tylko problem z zawieszeniem (na przykład wahaczem), drążkami czy czymś podobnym.
Jeszcze może być najprostsza odpowiedź: łożyska kół lub piasta.

WADE1982

  • Gość
[i30 GD] Dziwne Odgłosy Podczas Skrętu
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Lipiec 2015, 20:53:29 »
Jeżeli chodzi o zawieszenie to zapewniali mnie że nie ma żadnych luzów wszystko wy sprawdzane na cacy ;/ i na prawdę sam nie wiem co z tym fantem zrobić ;/

mam jeszcze 4 lata gwarancji , pozostaje mi obserwować dane zjawisko bądź przejechać się np. do innego ASO ...... (rzeszów, albo kraków) ..