Autor Wątek: [Santa Fe SM] Niskie obroty silnika  (Przeczytany 37185 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

apodko

  • Gość
[Santa Fe SM] Niskie obroty silnika
« dnia: 03 Luty 2012, 19:21:58 »
Panowie czy ktoś może mi pomóc, mam problem z obrotami silnika na biegu jałowym ponieważ według wskazania licznika wychodzi na ok. 700-800 obrotów jest to stanowczo za mało ponieważ podczas postoju strasznie w aucie wszystko drga a po dodaniu gazu do około 900-950 auto przestaje drgać i jest wszystko w porządku. Byłem w Hyundaiu na komputerze i wychodzi wszystko w porządku. Koło dwumasowe nie wchodzi w grę ponieważ mam wymienione sprzęgło na standardowe beż koła masowego ponieważ Hyundai w tym modelu tak zaleca. Wymieniłem już termostad i czujnik temperatury płynu chłodzącego i dalej nic.
Komputerowo nie ma możliwosci podniesienia obrotów silnika wiec o co chodzi !

stolek6

  • Gość
[Santa Fe SM] Niskie obroty silnika
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Luty 2012, 20:53:36 »
Te obroty sa chyba ok. A nie masz czasem poduszek silnika/skrzyni rozwalonych?

apodko

  • Gość
[Santa Fe SM] Niskie obroty silnika
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Luty 2012, 09:14:56 »
W hyundaiu sprawdzali i powiedzieli że są dobre. Najdziwniejsze jest to że auto jak jest na luzie i jeszcze jedzie nie ma drgan dopiero jak stanie obroty całkowicie spadają do ok. 700 i zaczyna się trzęsionka.

stolek6

  • Gość
[Santa Fe SM] Niskie obroty silnika
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Luty 2012, 09:30:43 »
A sprobuj moze odlaczyc przewod podcisnienie do przepustnicy od kolektora dolotowego. Ja jezdze na stale z odlaczonym bo mi akurat falowaly obroty na luzie. Moze nie pomoze , ale sprawdzenie nic nie kosztuje, a ta przepustnica wplywa na wolne obroty wlasnie. Ta przepustnica jest miedzy chlodnica a silnikiem, pod plastikowa oslona silnika. Ale przewod odepnij przy intercoolerze.

apodko

  • Gość
[Santa Fe SM] Niskie obroty silnika
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Luty 2012, 11:41:18 »
Ok. jak mrozy puszczą spróbuję podziałać.

stolek6

  • Gość
[Santa Fe SM] Niskie obroty silnika
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Luty 2012, 12:13:34 »
To jest ta przepustnica i taki cienki gumowy przewod idacy wlasnie z intercoolera. Sciagasz go z tej metalowej rurki. Na zdjeciu mam zdjeta oslone plastikowa silnika, ktora jak jest calosc to zaslania.

apodko

  • Gość
[Santa Fe SM] Niskie obroty silnika
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Luty 2012, 12:42:03 »
Ok. dzięki za zdjęcie i jutro podejdę na parking i spróbuję odłączyć tą rurę i zobaczymy jaki bedzie efekt.

stolek6

  • Gość
[Santa Fe SM] Niskie obroty silnika
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Luty 2012, 15:08:41 »
Spoko. Nie zaszkodzi sprobowac, zwlaszcza ze robota zadna i niczym nie ryzykujesz ja bez tego jezdze juz pol roku

apodko

  • Gość
[Santa Fe SM] Niskie obroty silnika
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Luty 2012, 10:38:26 »
Niestety nic nie dało odłączenie tego wężyka, ale dzięki za podpowiedż.

ŁOWCZY

  • Gość
[Santa Fe SM] Niskie obroty silnika
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Luty 2012, 09:48:07 »
Witam,
Koledzy mam podobny problem z drganiami na wolnych obrotach. Wszystko się dzieje po rozgrzaniu silnika. Jak jest na luzie i się jeszcze toczy niema drgań, jak tylko stanę i obroty spadną do około 700 zaczyna wszystko lekko drgać.
Powiedzcie czy jest szansa f=gdzies wyregulować obroty.

apodko

  • Gość
[Santa Fe SM] Niskie obroty silnika
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Luty 2012, 19:56:22 »
Kolego jak zlokalizujesz i usuniesz tą usterkę bardzo proszę napisz, ja mam to samo i nikt nie potrafi mi doradzik i usunąć tej usterki a w hyundaiu twierdzą że wszystko jest w porządku.

ROTHMANS

  • Gość
Obroty silnika
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Luty 2012, 14:39:21 »
Tak jak w temacie jakie powinny być obroty silnika na biegu jałowym ?
Macie tak jak na zdjęciu ?


Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[Santa Fe SM] Niskie obroty silnika
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Luty 2012, 15:05:12 »
Ja mam podobnie - minimalnie wyżej ale w normie

Hulltay

  • Gość
[Santa Fe SM] Niskie obroty silnika
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Luty 2012, 15:12:55 »
U mnie również jakieś 2mm wyżej niż Twoje wskazanie, widzę że sprawdzałeś na ciepłym silniku, to tak jeszcze dodam że u mnie na zimnym jest prawie tysiąc obr, ale to pewnie kwestia konta wyprzedzenia wtrysku czyli tzw ssanie (działa kilkadziesiąt sekund) i obroty wracają do nominalnych.

Offline volcan

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 540
    • http://www.prace-geologiczne.pl
Re: Obroty silnika
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Luty 2012, 16:20:45 »
Cytat: "ROTHMANS"
Tak jak w temacie jakie powinny być obroty silnika na biegu jałowym ?
Macie tak jak na zdjęciu ?

Obrazek


Bardzo podobnie - praktycznie na równo z kreską, przy której jest na zdjęciu wskazówka.