Autor Wątek: [Santa Fe SM] Niskie obroty silnika  (Przeczytany 37184 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ROTHMANS

  • Gość
[Santa Fe SM] Niskie obroty silnika
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Luty 2012, 18:54:29 »
Czyli nie macie 1000 obrotów?
Bo wydaje mi sie że mam ciut za niskie obroty
Jak jade tzn w ogóle sie toczę to mam z 2mm nad tą kreską ale jak już zatrzymam pojazd to spada ona do tej kreski na zdjęciu i nie wiem czy tak powinno być

[ Dodano: 2012-02-26, 18:54 ]

pawcio

  • Gość
[Santa Fe SM] Niskie obroty silnika
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Luty 2012, 19:29:56 »
Ja także mam podobne na rozgrzanym silniku a na ssaniu coś pod 1000 podchodzi, także wygląda że sa w normie.

spry

  • Gość
Re: Niskie obroty
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Luty 2012, 21:03:48 »
Cytat: "apodko"
..... mam problem z obrotami silnika na biegu jałowym ponieważ według wskazania licznika wychodzi na ok. 700-800 obrotów jest to stanowczo za mało ponieważ podczas postoju strasznie w aucie wszystko drga a po dodaniu gazu do około 900-950 auto przestaje drgać i jest wszystko w porządku. ......

-obroty jałowe dla 112 KM to 750 obr/min(+,- 50 obr/min)
-za równomierna pracę silnika odpowiada równomierne dawkowanie paliwa do cylindrów
-za równomierne dawkowanie paliwa odpowiadają wtryskiwacze sterowane elektrycznie
więc zawodzi:
albo wtryskiwacz lub wtryskiwacze  (co bardziej prawdopodobne)albo sterowanie

spry

  • Gość
Re: Obroty silnika
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Luty 2012, 21:20:57 »
Cytat: "ROTHMANS"
Tak jak w temacie jakie powinny być obroty silnika na biegu jałowym ?
Macie tak jak na zdjęciu ?

Obrazek


Bez obawy -jak najbardziej OK  :mrgreen:

ROTHMANS

  • Gość
[Santa Fe SM] Niskie obroty silnika
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Luty 2012, 21:24:38 »
Cytat: "spry"
Bez obawy -jak najbardziej OK :mrgreen:


No to ufff ulżyło mi trochę chociaż uważam że mogły być one ciut wyższe, też mam takie lekkie trzęsienie albo jestem już jakiś uprzedzony widać ja na radiu na panelu jak jest pochylony o 15 stopni
Postaram się zdjąć ta gumową rurkę co była poruszana w innym temacie, może ciut coś pomoże

spry

  • Gość
[Santa Fe SM] Niskie obroty silnika
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Luty 2012, 22:19:00 »
Cytat: "ROTHMANS"
Cytat: "spry"
Bez obawy -jak najbardziej OK :mrgreen:


No to ufff ulżyło mi trochę chociaż uważam że mogły być one ciut wyższe, też mam takie lekkie trzęsienie albo jestem już jakiś uprzedzony .....

To jest stara prymitywna konstrukcja( co jest też dużą zaletą),założe się ,że na początku chodził cichutko i gładziutko  :mrgreen: ,a teraz warczy i trzęsie  :-P .I tak ma być,znaczy-żyje .Jak ma nie trzęść to wałki wyrównoważające lub boxer jak Forester  :-P

ŁOWCZY

  • Gość
[Santa Fe SM] Niskie obroty silnika
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Luty 2012, 09:13:02 »
U mnie jest identycznie i też trzęsie kierwonicą. Jak dodam delikatnie gazu to przestaje. Cały czas się zastanawiam czy to normalne, czy może faktycznie coś jest z wtryskami. :-)

spry

  • Gość
[Santa Fe SM] Niskie obroty silnika
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Luty 2012, 16:57:13 »
Cytat: "ŁOWCZY"
U mnie jest identycznie i też trzęsie kierwonicą. Jak dodam delikatnie gazu to przestaje. Cały czas się zastanawiam czy to normalne, czy może faktycznie coś jest z wtryskami. :-)

Koledzy ,jesteście przewrażliwieni  :-P .Jakaś część wibracji jest przenoszona na nadwozie w tym i kierownicę.Trudno ustalic czy to co komus drga ,to tylko drga czy juz trzęsie  :lol: .Jeśli nie towarzyszą temu jakieś dziwne dźwięki lu naprawde DUŻE drgania nadwozia-ignorować.Auto ma jeździć a nie być kołyską.Problem jest jak auto przestanie jechać ,a nie jak "trzęsie".
Wrażliwym na wibracje polecam wielocylindrowe silniki benzynowe  :-P

apodko

  • Gość
[Santa Fe SM] Niskie obroty silnika
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Marzec 2012, 20:29:29 »
Kolego w twoim aucie nie trzęsie i tobie wydaję się że jestem przewrażliwiony ale powiem tak podczas jazdy tego nie czuć ale jak stoję w korku trzęsienie jest tak niemiłe i w...ce że aż czuje sie je na siedzeniu kierowcy i pasażera jak również jak spojrzę na przednie orurowanie to widać z miejsca kierowcy jak drga.
W styczniu nie chciał mi palić wię sprawdziłem wtryski które zostały wyregulowane i uszczelnione a także pompa została uszczelniona, po tym wszystkim byłem w ASO na kompie gdzie odczyt był bardzo pozytywny bez żadnych błędów.
Jeżeli nie są to niskie obroty to co może być przyczyną tych drgań, zaczynam powoli mieć dość teg hultaja. :-(

spry

  • Gość
[Santa Fe SM] Niskie obroty silnika
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Marzec 2012, 22:19:06 »
Cytat: "apodko"
Kolego w twoim aucie nie trzęsie i tobie wydaję się że jestem przewrażliwiony ale powiem tak podczas jazdy tego nie czuć ale jak stoję w korku .....

Wrócę do oczekiwań i subiektywnych ocen.Przez 3 miesiące miałem jednocześnie Santa Fe z 2003 i nowego Tucsona.Dopuki nie jeździłęm Tucsonem- nie zwracałem uwagi na drgania czy wibracje nadwozia w Santa Fe.Przesiadając się zauważyłem  -jest duża różnica.
Inna sprawa: często upraszcza się sprawę :zganiając drgania nadwozia na niesprawne poduszki  silnika :-P ,ale układ napędowy cały drga  a punktów podparcia jest kilkanaście a nie 2 czy 3 i każdy może być punktem przenoszącym drgania lub hałas.
Diesel  ma taką kulturę pracy:hałas i wibracje.Nawet przy sprawnych wszystkich elementach silnika.Naturalne zużycie układu  korbowo-tłokowego,niejednakowe  sprężanie w różnych cylindrach spowoduje  wygenerowanie różnej energii w każdym z nich.I już wibracje gotowe.Poza tym 10 letnie auto to przebieg min 350  000 a jeśli było eksploatowane byle jak to trzeba jeszcze ze 100 tys dodać  :-P ,
nie będzie oj nie będzie chodzić tak jak to które ma 50 000 km.

Jarek_64

  • Gość
[Santa Fe SM] Niskie obroty silnika
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Marzec 2012, 17:15:04 »
U mnie wolne obroty mieszczą się w zakresie 850-1000, i wachają się w tych granicach w zależniości od obciążenia silnika. Drgania praktycznie nieodczuwalne. Za wysokść obrotów odpowiada chyba komputer.

ROTHMANS

  • Gość
[Santa Fe SM] Niskie obroty silnika
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Marzec 2012, 18:37:58 »
No moje w ogóle nie dochodzą do 1000 obrotów i tak sie zastanawiam czy przypadkiem wynikiem tych drgań nie są wyrobione poduszki pod silnikiem np

ŁOWCZY

  • Gość
[Santa Fe SM] Niskie obroty silnika
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Marzec 2012, 13:50:26 »
Witam,
właśnie w niedziele postawiłem swego santka do mechanika. Zwróciłem mu uwagę na drgania kierownicy i pierwsze co powiedział to zużyte poduszki pod silnikiem. Ponoć poduszki są dobre tylko się już ugniotły i dlatego są delikatne drgania.
Wszystko Wam powiem jak odbiore samochód od mechanika.

ROTHMANS

  • Gość
[Santa Fe SM] Niskie obroty silnika
« Odpowiedź #28 dnia: 07 Marzec 2012, 21:49:58 »
No to czekamy na info  :-D

ŁOWCZY

  • Gość
[Santa Fe SM] Niskie obroty silnika
« Odpowiedź #29 dnia: 19 Marzec 2012, 09:18:30 »
No i wreszcie odebrałem Hulataja z warsztatu. Poduszki skrzyni biegów i silnika wymienione no i wreszcie nie trzęsie na światłach i da się normalnie jeździć.
Okazało się, że poduszki były całe ale już tak twarde, że nawet nie dało się nimi ruszyć a do tego zatrzymały się już na ograniczniku.
Ponadto okazało się, że miałem spalony bezpiecznik od grzania świeć i dlatego ciężko palił na zimnym silniku.