Autor Wątek: [i30CW] Nadmierne zużycie opon od strony wewnętrznej  (Przeczytany 13100 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

adamos75

  • Gość
[i30CW] Nadmierne zużycie opon od strony wewnętrznej
« dnia: 13 Kwiecień 2015, 21:23:06 »
Witam ścina mi przednie opony od wewnętrznej strony co może być przyczyną? Nadmienię że geometrii nie ustawiałem. Poproszę o podpowiedzi.

ed. tytuł. tekla

Offline apikus

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 538
[i30CW] Nadmierne zużycie opon od strony wewnętrznej
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Kwiecień 2015, 21:52:16 »
U mnie była zła geometria i to dość znacznie. Opony zjadło prawie do drutów. Po ustawieniu geometrii iest dobrze.

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30CW] Nadmierne zużycie opon od strony wewnętrznej
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Kwiecień 2015, 22:46:35 »
A czy powinno się rotować opony w naszych hyundaiach i30...? :)

adamos75

  • Gość
[i30CW] Nadmierne zużycie opon od strony wewnętrznej
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Kwiecień 2015, 08:03:20 »
Dzięki za podpowiedz. Podjadę w takim razie i u siebie sprawdzę geometrię.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1454
[i30CW] Nadmierne zużycie opon od strony wewnętrznej
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Kwiecień 2015, 12:12:21 »
Pewnie coś było wymieniane w zawieszeniu np. drążek kierowniczy i nikt nie ustawił zbieżności. Jeśli zużywa się wewnętrzna strona to mamy koła \ -- /
Wystarczy prosty przyrząd i można semu ustawić sobie. Na stacjach często robią to za pomocą miarki 5 min roboty i 50zł. Po prostu sprawdza się odległość przody i tyłu koła. Jak jest duża różnica to opona leci szybko.

Wojciech1981

  • Gość
Re: [i30CW] Nadmierne zużycie opon od strony wewnętrznej
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Kwiecień 2015, 16:18:50 »
Cytat: "adamos75"
Witam ścina mi przednie opony od wewnętrznej strony co może być przyczyną? Nadmienię że geometrii nie ustawiałem. Poproszę o podpowiedzi.

ed. tytuł. tekla


U mnie ponoć z przodu była bardzo przestawiona geometria, opony jak to mechanik powiedział "łupało" od wewnątrz. Dlatego jak kupiłem nowe opony, to prosto pojechałem geometrie ustawiać.
Dodam jeszcze, że podobno powinno sie ustawiać (kontrolować) zbieżność co roku lub po wjechaniu w wiekszą dziure, zależy jeszcze ile kto jeżdzi i po jakich drogach, a drogi mamy jakie mamy.Myśle ze nie trudno zaliczyć wieksze dziurska na drodze.

Offline choody

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 65
[i30CW] Nadmierne zużycie opon od strony wewnętrznej
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Kwiecień 2015, 21:01:46 »
Nie przesadzal bym z ta geometria co roku. jak wymienisz sworznie lub koncowki drążków lub jakas tuleje to warto sprawdzic geometrię a tak to nie ma sensu....

maureliusz

  • Gość
[i30CW] Nadmierne zużycie opon od strony wewnętrznej
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Maj 2015, 20:56:36 »
Cytat: "choody"
Nie przesadzal bym z ta geometria co roku. jak wymienisz sworznie lub koncowki drążków lub jakas tuleje to warto sprawdzic geometrię a tak to nie ma sensu....


Dobrze mówi :-)

Geometria do zrobienia gdy tnie. Każda ingerencja w zawieszkę = geometria i nie ma zmiłuj.

Offline Nabuknedasar

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 100
[i30CW] Nadmierne zużycie opon od strony wewnętrznej
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Czerwiec 2015, 19:29:03 »
Przypadłość i30 - nie ma fabrycznej możliwości ustawienia pełnej geometrii. A zawieszenie z czasem "siada" na naszych drogach i koła idą w pionie w negatyw / - \ ,dlatego tnie od środka. Można nieco nadgonić odpowiednim ustawieniem zbieżności, żeby nieco wyrównać, bo do pełnej geometrii trzeba rozebrać zawieszenie i rozwiercić otwory na tzw "fasolki". Poza tym warto przynajmniej raz na 3 lata ustawić zbieżność, choćby ze względu na ww "siadanie" zawieszenia.

maureliusz

  • Gość
[i30CW] Nadmierne zużycie opon od strony wewnętrznej
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Czerwiec 2015, 21:21:17 »
Załamujecie mnie... chcecie powiedzieć, że na wahaczach nie można ustawić kąta? Nie ma tam śrub z mimo-środem... Jak to nie ma możliwości PEŁNEGO ustawienia geometri... jest coś takiego jak częściowa...

Offline Nabuknedasar

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 100
[i30CW] Nadmierne zużycie opon od strony wewnętrznej
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Czerwiec 2015, 01:42:36 »
Dokładnie. Fabrycznie ustawisz tylko zbieżność. (czyli "częściowa" ;) )

Wojciech1981

  • Gość
[i30CW] Nadmierne zużycie opon od strony wewnętrznej
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Wrzesień 2015, 15:38:15 »
Cytat: "choody"
Nie przesadzal bym z ta geometria co roku. jak wymienisz sworznie lub koncowki drążków lub jakas tuleje to warto sprawdzic geometrię a tak to nie ma sensu....


Byłem znów ustawić zbieżność, bo opony coś piszczały na zakręcie i okazało się że miałem źle ustawioną : / a ustawiali geometrie kół komputerowo w poprzedniej firmie. Fachowcy jakich wielu w Nowym Sączu.

Offline choody

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 65
[i30CW] Nadmierne zużycie opon od strony wewnętrznej
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Wrzesień 2015, 09:58:09 »
to az dziwne a moze bardziej smieszne. nie oszukujmy sie jak wszystko jest sztywne w zawieszeniu to z komputerem ktory pokazuje wartosci to malpa by ustawila zbieżność. moze gdzieś masz jakies luzy? no oby teraz bylo wszystko ok. ale w tej drugiej stacji wzial bym wydruk przed regulacja i pojechał do tych co robili 1 raz. mialem taki przypadek w hondzie ze ustawiono mi zbieznosc a byl luz na sworzniu nie bylo go slychac ale panowie nie sprawdzili a ustawili i w drugim miejscu to wykryli i pojechalem panow poinformowalem o ich bledzie i po wymianie za free mi ustawili.

MarcinBrown

  • Gość
[i30CW] Nadmierne zużycie opon od strony wewnętrznej
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Grudzień 2015, 14:35:49 »
 

Dodano: 2015-12-07, 14:36
Witam,
U mnie też problem z zużytymi oponami przód od strony wewnętrznej. Sprawdziłem zawieszenie, zbierzność i wszystko jest OK wg katalogów. Brak jakichkolwiek luzów. Auto ma przejechane 100kkm (na letnich około 70kkm). Opony na przodzie bardzo zjechane.
Jeden z diagnostów powiedział, że może to przyczyna felg aluminiowych. Podczas hamowania ramiona felgi się poddają i wtey koła się ustawiają rozbierznie i tnie opony.
Felga ENZO W a opony to standard hankook. Co o tym muślicie.

Offline bobekos

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 673
[i30CW] Nadmierne zużycie opon od strony wewnętrznej
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Grudzień 2015, 17:54:41 »
Z tymi felgami to chyba jakaś bajka, ile aut jezdzi na alusach...!o_O Ja mam dezenta felgi u siebie i po sezonie zauważyłem że nowe przednie opony zjechałem przez sezon równo o 2mm i nie zauważyłem różnic w ich wyglądzie oprócz wysokości bieżnika :/ Nie wiem co ci chłopie poradzić, chyba dobra wulkanizacja pozostaje...