Autor Wątek: [Sonata Y3] Padły wycieraczki + pompa od spryskiwaczy.  (Przeczytany 1231 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zygman89

  • Gość
[Sonata Y3] Padły wycieraczki + pompa od spryskiwaczy.
« dnia: 13 Marzec 2015, 19:36:29 »
Witam szanownych forumowiczów.
Dzisiaj miałem nieprzyjemną historie. Wyjechałem z domu w pełni sprawnych pojazdem, w deszczu przejechałem 40km bez problemu z wycieraczkami. Po postoju czas był na powrót do domu. W trakcie powrotu wycieraczka zaczęła uderzać o ramkę okna. Zdziwiony wyszedłem z pojazdu i zobaczyłem, że jest luz na wycieraczce OK 10 centymetrów można było bez problemu ruszać. Wsiadłem i pojechałem gdyż lało jak z cebra. Pod domem już postanowiłem poruszać wycieraczkami i bez większego oporu "poszła" po całej długości do góry i dołu. Po odpaleniu silnika już nie wystartowały i nawet pompka od spryskiwacza płynu nie podawała.
Macie może jakiś pomysł co się mogło stać. Nie chcę oddawać samochodu do warsztatu o i ile to nie jest konieczne.

[ Dodano: 2015-03-20, 18:42 ]
Witam ponownie po dłuższej przerwie.
Odpowiem sobie sam dla potomności.
Luz na wycieraczce pojawił się przez zniszczenie plastikowej podkładki na przegubie kulowym przy wycieraczce od strony pasażera. Do sonaty 3 nie mogłem znaleźć mechanizmu poniżej 100zł ale znalazłem do sonaty 2 za 30zł. Różnica jest jedna a mianowicie mocowanie do silnika. W sonacie 3 jest otwór frezowany w 2 taki kwadracik. Wystarczyło przełożyć to mocowanie i zamontować cały mechanizm. Ale to nie wszystko o czym pisałem. Pompa spryskiwacza padła bo wywaliło bezpiecznik. po wymienia 10 bezpieczników dopiero zauważyłem co się stało. Tarcza przy silniku od wycieraczek ma 4 plastikowe przerywacze. Jeden z nich przez zwarcie się przetopił i zagięłą się jedna blaszka z tarczy tworząc zwarcie. Naprawa to wyczyszczenie, zalanie gorącym klejem wypalonej dziury, szlifowanie, prostowanie blaszki, ponowne smarowanie i ponowny montaż.
Jakby ktoś miał problem z mechanizmem wycieraczek może pisać śmiało ;)


BONUS.
Padał mi lewy przegub, z prawej wymieniałem 25/25 zębów zatem taki sam zamówiłem. Bardzo się zdziwiłem gdy nie pasował bo lewa strona ma 23 zęby. Pewnie poprzedni właściciel wymieniał półoś i dlatego różnica w ilości zębów.
BTW. przeguby z 23zębami od sonaty 2 pasują jeżeli ma się 23 zęby na osi i są tańsze z tego co zauważyłem.