Autor Wątek: [Sonata NF] Dziwny dźwięk silnika pomocy  (Przeczytany 4952 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

polo811

  • Gość
[Sonata NF] Dziwny dźwięk silnika pomocy
« dnia: 05 Marzec 2015, 23:45:00 »
Witam od niedawna jestem posiadaczem sonay  2.0crdi 140koni z 2007roku i mam problem, mianowicie po rozgrzaniu silnika i przygazowaniu od okolo 1800 obr. slychać wyraźne terkotanie z okolic pokrywy zaworów, byłem przekonany że wymiana wszystkich dźwigienek i popychaczy załatwi sprawe jednak nie dalej to samo. Zanim silnik się nie rozgrzeje nic nie "terkocze" silnik pracuje nie kopci odpala od strzału, przyznam że niewiem co robić, poniżej link do odsluchania tego dzwięku, mógł bym prośić o jakąś rade bo opadły mi ręcę ??


Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Re: [Sonata NF] Dziwny dźwięk silnika pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Marzec 2015, 21:26:12 »
Cytat: "polo811"
jestem posiadaczem sonay  2.0crdi 140koni z 2007roku


To napisz na PW do Administratora o poprawę profilu bo teraz masz "Auto: Sonata NF (2007) 2.0 16V R4" i oznacza to silnik benzynowy.

Offline Grzesiek19

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
[Sonata NF] Dziwny dźwięk silnika pomocy
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Marzec 2015, 22:27:55 »
nie chcę cię straszyć ale to chyba panewki ci się obróciły.

polo811

  • Gość
[Sonata NF] Dziwny dźwięk silnika pomocy
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Marzec 2015, 07:49:26 »
A czy po zdjeciu miski da rade to zdiagnozowac? tylko dlaczego dzwiek dochodzi wyraznie z gory silnika , wedlug mnie brzmi to tak jak by po rozgrzaniu silnika bylo za slabe cisnienie oleju i gora sobie terkocze

Offline niebieskiultras

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 261
[Sonata NF] Dziwny dźwięk silnika pomocy
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Marzec 2015, 08:11:18 »
być może masz zatkany lub zgięty smok od oleju i nie daje ciśnienia oleju szklanki się nie wypełniają olejem i dlatego terkocze . to jest moje zdanie . bez rozebrania dołu czy góry silnika raczej nic się nie uda zrobić .

polo811

  • Gość
[Sonata NF] Dziwny dźwięk silnika pomocy
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Marzec 2015, 08:26:06 »
gore dopiero rozbieralem wymieniajac popychacze i dzwigienki , stare wcale nie wygladaly na zuzyte, nie mialy luzow na lozyskach igielkowych , ani praktycznie zadnych wytarc,(profilaktycznie zalozylem wszystko nowe) tak czy siak sprobuje zdjac miske i zerknac co tam moze byc grane.

Offline Grzesiek19

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
[Sonata NF] Dziwny dźwięk silnika pomocy
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Marzec 2015, 23:01:29 »
u mnie był podobny problem i taki dźwięk był słyszany w górnej części silnika. Mechanik zdjął miskę w której było pełno opiłków. Dźwięk pojawiał się przy ok 2000 obr/min

polo811

  • Gość
[Sonata NF] Dziwny dźwięk silnika pomocy
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Marzec 2015, 06:21:39 »
Grzesiek19 a czy ten dzwiek pojawial sie od startu czy tylko po rozgrzaniu? musiales dawac wal do szlifu czy wymieniles tylko panewki korbowodowe?

Offline Grzesiek19

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
[Sonata NF] Dziwny dźwięk silnika pomocy
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Marzec 2015, 22:30:45 »
ten dźwięk występował bez względu na temperaturę silnika i przy obrotach ok. 2000 -2500. Niestety wał trzeba było przeszlifować do nowych panewek. Ale bez ściągnięcia miski olejowej się tego nie dowiesz.

Offline Kacper280

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 93
[Sonata NF] Dziwny dźwięk silnika pomocy
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Marzec 2015, 09:33:49 »
Panewki, luźny łańcuch w moim przypadku, itp - jest podobny temat na forum

polo811

  • Gość
[Sonata NF] Dziwny dźwięk silnika pomocy
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Marzec 2015, 19:59:10 »
ja mam pasek nie lancuch, panewki sprawdzone opilkow brak, zadnych luzow, kolejne nie potrzebne koszta, teraz jestem juz prawie przekonany ze to dzwieki z pompy wtryskowej kotra jest napedzana walkiem rozrzadu, zreszta z tego co sie naczytalem panewki siadaja w 2,4 benzynach w dieslach 2.0crdi to zadka przypadlosc, wlalem LM1052 do paliwa pojezdze i zobacze czy cos sie bedzie zmniejszalo

[ Dodano: 2015-03-24, 20:27 ]
Wracając do tematu stoków u mnie jest to na pewno związane z układem paliwowym chodź komputer nie wykazywał żadnych błędów to jednak na 90% mam uszkodzony zawór regulacji wysokiego ciśnienia na pompie bosch cp3 , numer zaworu to 0 928 400 633, po zdjęciu wtyczki z tego zaworu wszystkie stuki znikają podczas gazowania dlatego zamówiłem nowy i mam nadzieje że to będzie to, niestety dostępny tylko z internetu nigdzie indziej nie sprzedają bez pompy, więc zostaje tylko poczekać .

link do zaworu
http://www.ebay.ie/itm/OR...=item3aa3b15bb2

[ Dodano: 2015-04-03, 23:20 ]
Regulator na pompie wymieniony, dodatkowo wymienilem czujnik wysokiego cisnienia na listwie i dalej sa te stuki, zdejme wtyczke z regulatora na pompie i stuki znikaja podczas gazowania, ma ktos jakis pomysl co by mozna jeszcze sprawdzic??