Autor Wątek: [i30CW] Rezonans, głośność we wnętrzu auta przy niższych obr  (Przeczytany 1841 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline grzekrys83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 146
Witam, mam następujący problem. W grudniu kupiłem Hyundaia I30 CW 1.6 CRDi rok 2010 po FL, auto kupiłem przy salonie gdzie był oddany w rozliczeniu, myślałem że w takim miejscu będzie to zakup pewniejszy. Podczas jazdy próbnej auto miało zardzewiałe klocki, bo kawał czasu spędziło na parkingu, ale obiecano, że po zakupie oni to wszystko zrobią (no i też tak się stało). Ale został problem, którego nie czuło się podczas jazdy próbnej - może przez te hamulce.
Problem to: auto wchodzi w dziwny rezonans, często się trzęsie jakby miało niedostosowany bieg do jazdy, przy hamowaniu przed światłami też potrafi w aucie być głośno, przy skrętach na ciasnych uliczkach również. Do tego czasami jak stoi się na światłach siedzenia lekko drżą często, ale nie za każdym razem. To jest taki dziwny rezonans, przez który w aucie jest głośno, ale tylko podczas niższych biegów, gdy auto jedzie szybko jest o wiele lepiej. Byłem już w dwóch Aso bo auto jest jeszcze na gwarancji, ale mówią, że wszystko ok że te modele tak mają, że porównywali do innych aut u siebie. Czy to możliwe, że nowe auto jest takie głośne, jak mogę rozwiązać ten problem, może ktoś miał podobnie w swoim I30? Z góry dziękuję za pomoc.