Autor Wątek: [Santa Fe SM] Regulacja podświetlenia nie działa  (Przeczytany 3418 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aka

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
[Santa Fe SM] Regulacja podświetlenia nie działa
« dnia: 17 Luty 2015, 19:59:51 »
Witam. mam problem z regulacją podświetlenia zegarów - przestała działać. podczas regulacji słychać w głośnikach zmienne buczenie (przy max oświetlenia zanika), lecz zegary świecą pełną mocą cały czas. Cóż to może być? Czy mogło to być związane z montażem radia?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe SM] Regulacja podświetlenia nie działa
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Luty 2015, 22:43:28 »
Sprawdź rheostat jeśli jest max podświetlenie to może być jego wina.

Offline Aka

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
[Santa Fe SM] Regulacja podświetlenia nie działa
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Luty 2015, 13:08:28 »
Dzięki za szybką odpowiedź. Tylko jak to zrobić?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe SM] Regulacja podświetlenia nie działa
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Luty 2015, 20:25:42 »
Trzeba dostać się do kostki od regulatora i sprawdzić czy kostce zmienia się napięcie (bo chyba tym parametrem jest zmieniane podświetlenie). Jeśli nie to regulatora do wymiany.

Watcher

  • Gość
[Santa Fe SM] Regulacja podświetlenia nie działa
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Luty 2015, 22:35:27 »
Podepnę się pod temat. Mam krótkie pytanie - czy regulacja podświetlenia jest sama w sobie podświetlana? Bo u mnie nie jest i nie wiem czy przepaliła się żarówka, czy w ogóle takowe podświetlenie istnieje. A rozbierać mi się nie chce, żeby sprawdzić.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe SM] Regulacja podświetlenia nie działa
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Luty 2015, 22:46:14 »
Jest podświetlenie.

Jacek_Zabrze

  • Gość
[Santa Fe SM] Regulacja podświetlenia nie działa
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Luty 2015, 23:15:59 »
Witam,
mam problem z podświetleniem sterowania klimatyzacją i nawiewem, więc chciałbym się podpiąć pod pokrewny temat (szukałem na forum bez skutku). Często zdarza mi się jeździć nocą, ogólnie regulacja podświetlenia zegarów działa, ale nie reguluje jasności panelu wentylacji i klimy (w nocy to jest uciążliwe, jasno świeci). Czy to jest normalne, i czy jest na to rozwiązanie?  :-?

Offline Aka

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
[Santa Fe SM] Regulacja podświetlenia nie działa
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Luty 2015, 07:52:03 »
witam ponownie
po zamontowaniu nowego radia, które reaguje przygaszaniem na włączenie oświetlenia, regulacja działa. Co do oświetlenia panelu klimatyzacji, to u mnie reaguje tak samo na przygaszanie, jak reszta deski, tj można rozjaśnić lub przygasić podświetlenie przycisków i wyświetlacza.
Miłego dnia