Forum > Pony / Excel

kilka problemów PONY 1.3 '91

(1/3) > >>

Raffo:
Witam.
Mam niewielki lecz denerwujący problem z zegarami w Pony '91 LS.
Mianowicie nie świeci mi się kontrolka podgrzewania tylnej szyby (działa razem z kontrolką od awaryjnych tzn mruga wraz z nią) również nie chce mi działać wskaźnik paliwa (chyba że zaleje do pełna to się podniesie lecz po chwili opada i "pływa" w trakcie jazdy).
Nie wiem gdzie szukać problemu.
Zastanawiam czy to nie jest wina masy od deski rozdzielczej, lecz nie wiem gdzie ona się znajduje aby ja przeczyścić. Co do wskaźnika paliwa to znalazłem tematy lecz nie znalazłem tej "klapki" w bagażniku pod kołem zapasowym o której jest mowa.
Jestem od niedawana posiadaczem tegoż oto auta i póki co się go uczę.

Mam jeszcze kilka innych problemów z moim hultajem oto one:
- bardzo ściąga w lewo w trakcie jazdy na wprost
- czasem słuchać dziwne metaliczne stukanie w komorze silnika

Wszystkie sugestię rozpatrzę.
Aktualnie i tak nie jeżdżę bo nie mam rozrusznika (cewke (elektromagnes) zgubiłem i szukam "nowego" - starego rozrusznika.

KAMIL:
Jeżeli cię ściąga to zacznij od kół czy ciśnienie w oponach jest takie samo może sa nie wyważone lub felga jest uszkodzona.

Raffo:
Ciśnienie w kołach jest takie same, łączniki stabilizatorów są świeżutkie mają 2 tyg, co do wyważenia to pewien nie jestem felgi tez są ok.
Zastanawiam się czy układ kierowniczy jest w dobrym stanie, ale nie odczuwam żadnych luzów na kierownicy więc nie wiem gdzie szukać przyczyny.

T_O_M_A_L_A:

--- Cytat: "Raffo" ---Ciśnienie w kołach jest takie same, łączniki stabilizatorów są świeżutkie mają 2 tyg, co do wyważenia to pewien nie jestem felgi tez są ok.
Zastanawiam się czy układ kierowniczy jest w dobrym stanie, ale nie odczuwam żadnych luzów na kierownicy więc nie wiem gdzie szukać przyczyny.
--- Koniec cytatu ---

Jedź sprawdzić zbieżność.
Poza tym na układ kierowniczy ma wpływ stan: sprężyn zawieszenia, amortyzatorów, przegubów, końcówek drążka itd.

--- Cytat: "Raffo" ---czasem słuchać dziwne metaliczne stukanie w komorze silnika
--- Koniec cytatu ---

Jeżeli to z silnika to proponuje sprawdzić luzy na zaworach.

Delmin:

--- Cytuj ---Co do wskaźnika paliwa to znalazłem tematy lecz nie znalazłem tej "klapki" w bagażniku pod kołem zapasowym o której jest mowa.
--- Koniec cytatu ---

Sprawdź pod tylną kanapą.
U mnie właśnie tam, znajduje się dostęp do plywaka w baku.

Jechał bym też sprawdzic zbieżność kół tak jak pisał T_O_M_A_L_A

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej