Autor Wątek: Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne  (Przeczytany 57717 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elektrico

  • Gość
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #60 dnia: 20 Grudzień 2016, 10:59:01 »
@dario_79 albo nie wymieniałeś sam manetki albo nie wiesz o czym mówisz. W i30 po 2012 roku nie ma możliwości wymiany manetki od świateł bez ściągania kierownicy.

Przy okazji potwierdzam działanie automatycznych świateł w wersji wyposażenia classic plus.
Gdyby ktoś chciał dokonać u siebie podobnej zmiany to mam jedną manetkę na zbyciu z funkcją auto.

Offline dario_79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #61 dnia: 22 Grudzień 2016, 18:51:10 »
Sorki, zwracam honor, faktycznie trzeba ściągać kierownicę do manetki świateł. Zmyliło mnie, bo zakładałem wtedy tempomat, miałem zmienić całą kierownicę (bo w całości kupiłem, ale okazało się, że kierownica była krzywa - chyba auto po dobrym dzwonku było), a demontowałem później manetkę automatycznych wycieraczek, (to bez ściągania właśnie kierownicy) bo za dużo zachodu z przerobieniem automatyki było. :)
Nawiasem - wszystko robię od kupna z salonu w aucie sam. Wiele lat przesiedziałem pod i nad samochodami, żeby oddać samochód komuś, kto robi, żeby zrobić, albo skopie pół auta i powie, że się nie da. Nawet oleje i filtry wymieniam sam za 100 - parę złotych, a w aso sam wiesz ile to kosztuje. Auta nie mam zamiaru sprzedawać szybko, a jak już to pewnie ktoś z rodziny, albo znajomych go "dźwignie" jak wszystkie moje wcześniejsze, bo wiedzą, że mam hopla na punkcie stanu idealnego samochodów, które używam.  :)

Offline SphunaR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 177
Uszkodzony LED w przedniej lampie
« Odpowiedź #62 dnia: 16 Styczeń 2017, 19:14:51 »
Witam!
Wskoczyła mi pod auto sarna - niby nic się nie stało - urwały się 3 zaczepy od lampy halogenowej. Byłem u blacharza, ładnie je dokleił i lampa normalnie wyglądała. Jednak po paru dniach lampa zaparowała. Wszystko było niby dobrze przez te mrozy itd., ale dzisiaj rano po chwili jazdy ledy zaczęły migać, a po chwili zgasły całkiem.
Żarówka przeciwmgielna świeci normalnie.

I co teraz - do wymiany cała lampa? Czy jest jeszcze jakaś nadzieja/da się coś zrobić?

Offline ekonet

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #63 dnia: 18 Styczeń 2017, 11:55:51 »
Cytat: "elektrico"
potwierdzam działanie automatycznych świateł w wersji wyposażenia classic plus.
Gdyby ktoś chciał dokonać u siebie podobnej zmiany to mam jedną manetkę na zbyciu z funkcją auto.

Miałeś czujnik oświetlenia w tej wersji?

elektrico

  • Gość
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #64 dnia: 19 Styczeń 2017, 14:23:02 »
Czujnik kupiłem, natomiast wiązka była już właściwa.
Zmieniłem diodę w podszybiu na czujnik i zmieniłem manetkę i działa.

Co do czujnika to ja akurat kupiłem z Korei zestaw manetka + czujnik z czego manetka to jakaś podróba a czujnik przyszedł oryginalny.

Offline DarekTucson

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 72
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #65 dnia: 03 Maj 2017, 17:48:00 »
Witam
Próbuję znaleźć dlaczego nie świecą mi ledy w halogenach.
Przeszukałem instrukcję i tam nie widzę żadnego bezpiecznika od tych właśnie lamp.
Czy może mi ktoś podpowiedzieć gdzie go szukać.Halogeny świecą i pozostałe oświetlenie też.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #66 dnia: 03 Maj 2017, 19:50:25 »
Bezpiecznik F2 60A (zdjęcie 1) i raczej jest cały bo obsługuje jeszcze inne rzeczy.

Sprawdź napięcie na kostce E08-B przy lampie pin 2 (zdjęcie 2).
.

Offline DarekTucson

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 72
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #67 dnia: 03 Maj 2017, 21:03:41 »
Oj chyba strzeliłem gafę :mrgreen:
Czy to nie jest tak że ledy się zapalają po uruchomieniu silnika?
Odpalałem silnik ale mam zdjęty pasek napędu alternatora i wydaje mi się że właśnie alternator a dokładnie kontrolka ładowania daje sygnał (że silnik pracuje).
Ledy sprawdzone na 12V i działają dobrze.
Niech się wypowiedzą inni użytkownicy czy faktycznie tak jest.
Dariusz

Offline DarekTucson

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 72
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #68 dnia: 05 Maj 2017, 00:40:22 »
Witam
Dzisiaj założyłem pasek wielorowkowy i po uruchomieniu silnika ledy zaświeciły się.
Przełączając na pozycyjne ledy nie gasną natomiast po załączeniu mijania gasną. :oops:

Offline Yahoou

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #69 dnia: 05 Maj 2017, 11:51:29 »
Prośba do Kosmos2011, lub kogoś innego, kto kuma te schematy na service.hyundai......
Czy mógłbyś sprawdzić (bo nie bardzo jeszcze czaję ten katalog), czy pod moją wiązkę podszybia podejdzie czujnik oświetlenia zamiast diody autoalarmu, oraz podać mi dokładny numer części czujnika (nie diody :) ).

TMAD281UAHJ136859

Bardzo dziękuję...

Offline zygi125

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 32
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #70 dnia: 05 Maj 2017, 12:03:20 »
Czujnik do oświetlenia może być:
97253-3X000 - ja taki instalowałem
lub
97253-3X300 - też działa

paradoks1

  • Gość
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #71 dnia: 05 Maj 2017, 15:22:07 »
potrzebny czujnik to  97253-3X000
do kupienia np tutaj:
http://koraps.com/shop/item.php?it_id=513138
cena ok 64zł czas dostawy ok 14 dni

Offline Yahoou

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #72 dnia: 05 Maj 2017, 18:09:55 »
Dzięki Panowie. Jeszcze tylko kwestia wiązki i będzie można coś działać. Może Kosmos... pomoże, niezastąpiony jest ☺

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #73 dnia: 05 Maj 2017, 18:59:41 »
Powinna być choć pewność będziesz miał kiedy wyciągniesz czujnik i we wtyczce będą zajęte piny 1 i 2.
.

Offline Yahoou

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #74 dnia: 05 Maj 2017, 23:12:32 »
Dziękuję Kosmos....
Jeszcze tylko jedno... Czy łatwo wyjąć ten czujnik podszybia tak żeby nie połamać zaczepów, nie uszkodzić tapicerki  itp? Wystarczy podważyć czymś cienkim i wyciągnąć do góry?