Autor Wątek: Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne  (Przeczytany 57632 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

WebTom

  • Gość
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« dnia: 07 Styczeń 2015, 21:39:21 »
Nie wiem czy była już gdzieś o tym mowa, ale mam następujące pytanie. Dlaczego w nowym I30 wraz ze światłami pozycyjnymi świecą światła do jazdy dziennej? Mówię o sytuacji, gdy silnik jest włączony. Jak dotąd w każdym innym nowym aucie gdy włączyłem pozycje dzienne się wyłączały.

Offline dario_79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Styczeń 2015, 21:58:50 »
To nic, w niektórych autach, np kia tam ledy świecą cały czas. To jest jeszcze głupsze. No tak jest po prostu. Zastanawiałem się nawet przeprogramować to (i kilka innych rzeczy) ale bez programu diagnostycznego niestety nic narazie nie dam rady zrobic. Oczywiście jak ktoś będzie mi tu pisał o gwarancji - mam gdzieś gwarancję. Co by się w aucie nie stało, to zawsze wina właściciela. Już to przerabiałem. Na szczęście jeszcze nie na hultaju, choć niepodziankę miałem zaraz po wyjechaniu z salonu. :)

WebTom

  • Gość
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Styczeń 2015, 22:28:58 »
Aha, no cóż dziwne. Zwykle jak święcą nawet po włączeniu mijania, to zauważ, że świecą delikatniej, a tu cały czas mają takie samo natężenie. Pierwszy raz widzę taką opcje, no ale widocznie tak ma być. Dzięki za odpowiedź. :)

Offline dario_79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Styczeń 2015, 23:05:55 »
Owszem, przygasają ale tylko wtedy gdy dzienne ledy są umieszczone w przy kierunkowskazach. I przyciemniające się wtedy żeby były widoczne kierunkowskazy. W i30 ledy nie są na poziomie kierunków wiec je nie "tłumią". 😏

piwi

  • Gość
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Styczeń 2015, 23:26:07 »
Witam,
Prawdę mówiąc jestem w ciężkim szoku po tym co piszecie. U mnie LEDy (dzienne) wyłączają się już po włączeniu świateł postojowych i tak jest prawidłowo i zgodnie z przepisami. Nie rozumiem jak u Was może być inaczej? Przecież policja za takie coś spokojnie dowód zabierze. W i30 nie ma czegoś takiego jak np w kia Ceed gdzie pasek LED ma homologacje na dzienne i na postojówki. W trybie postojówek świeci z ograniczoną mocą. Ale bez homologacji nie ma opcji żeby było tak jak piszecie.  :shock:

Offline dario_79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Styczeń 2015, 05:43:51 »
Chcesz mi powiedzieć, że tysiące osób jeździ z niehomologowanymi światłami? Może się coś zmieniło z biegiem czasu, ale ja mam auto z kwietnia '14 i jest jak kolega i ja pisze i widziałem jeszcze kilkadziesiąt innych tych samochodów i było tak samo.

piwi

  • Gość
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Styczeń 2015, 09:09:52 »
Nie pisałbym tego gdybym nie miał wiedzy w tym temacie... sam ostatnio jeździłem autem zastępczym z 2014 roku i nic takiego nie było. Również ani jednej i30 nie widziałem na drodze ze świecącymi jednocześnie dziennymi i mijania. Z tymi tysiącami to chyba przesadziłeś. Napisz do swojego ASO czy tak ma być bo może po prostu to jakaś wada w iluś tam egzemplarzach. Z tego co wiem to policja może Ci za to mandat wlepić bo takie rozwiązanie po prostu nie jest homologowane.

Marrat

  • Gość
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Styczeń 2015, 09:28:47 »
Czyli nie ma opcji wyłączenia świateł dziennych metodą kombinacji przycisków? Trzeba jechać na serwis?

piwi

  • Gość
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Styczeń 2015, 09:45:19 »
Zgodnie z homologacją i przepisami unijnymi światła dzienne powinny zgasnąć automatycznie w momencie włączenia świateł mijania... W mojej i30 gasną już po włączeniu świateł pozycyjnych i z tego co wiem to jest to prawidłowe. Nie sądzę aby coś się zmieniło.

Offline dario_79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Styczeń 2015, 09:52:29 »
Skoro producent tak zrobił i przeszło to homologację to widocznie może tak być. Światła dzienne świecą (mogą świecić) razem z postojowymi na włączonym silniku. Na wyłączonym świecą same postojowe. Przepisy widać nie nadążają za produkcją samochodów, bo mówią, że dzienne światła nie mogą świecić razem z mijania. A zobacz ile samochodów tak ma. Hyundai, toyota, audi, kia i pewnie wiele innych, ale jeszcze nie dostrzegłem. Jeżdzę w zaopatrzeniu i dość się naoglądałem. Więc ni jak to się ma do przepisów. Ostatnio nawet oglądałem program gdzie policjant wypowiadał się, że światła dzienne z mijania montowane fabrycznie mogą razem świecić. "Doróbki" - nie. Wiec nie wiem już czy przepisy z 2012 roku się już zmieniły czy nie. A co do Aso - właśnie dzwoniłem i powiedzieli, że tak ma być (postojowe razem z ledami) bo tak producent zrobił. Nie chciałem się wdawać już dalej w szczegóły z gościem.

piwi

  • Gość
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Styczeń 2015, 09:58:45 »
To co widzisz na drodze to światła dzienne z homologacją na światła pozycyjne, które w trybie postojówek świecą ograniczoną mocą. Nie myl tego z dziennymi z i30, w której świecą stałą mocą i nie są homologowane na postojówki. Również nie myl tego z Kia Ceed, w której zastosowano rozwiązanie o którym napisałem na początku tego postu, czyli dzienne razem z postojówkami.
Czy masz dostęp do instrukcji od swojego samochodu? W instrukcji do i30 z 2012 jest napisane tak:
"Układ DRL wyłączy światła dzienne gdy:
1. Włączone są światła pozycyjne lub reflektory (światła mijania)
2. Silnik jest wyłączony."

Offline dario_79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Styczeń 2015, 10:10:15 »
Sprawdzę wieczorem, bo temat ciekawy. A instrukcje mam w domu. Jedynie co mogę potwierdzić to właśnie sprawdziłem i dzienne led działają z taką samą mocą same jak i z postojowymi (tylko na włączonym silniku) Gasną po włączeniu mijania. Tak mam i już spotkałem się kilka razy z i30 jadącym na postojowych z włączonymi dziennymi led.

Marrat

  • Gość
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Styczeń 2015, 10:17:09 »
Właśnie sprawdzałem u siebie w i30 z 2014 roku i potwierdzam powyższe.

Nie cytujemy wypowiedzi, na którą odpowiadamy, jeśli jest ostatnia w wątku. Usunięcie cytatu. tekla

piwi

  • Gość
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Styczeń 2015, 10:18:42 »
Sprawa trochę się rozjaśnia, bo z wypowiedzi WebTom można było wywnioskować, że dzienne świeca się razem z mijania, a tak nie może być i tego się cały czas trzymałem. Zgodnie z przepisami UE może tak być, że dzienne gasną dopiero po przełączeniu na mijania. W każdym bądź razie dzienne z mijania nie mogą świecić i nawet wypowiedź jakiegoś policjanta mnie o tym nie przekona bo to zwykła bzdura. Przepisy to przepisy i koniec :) Zatem wszystko mamy jasne, aczkolwiek gdybyś później wkleił zapis z Twojej instrukcji to byłbym wdzięczny gdyż sam chciałbym aby w mojej i30 ASO przeprogramowało światła DRL tak aby świeciły się jeszcze na postojówkach (dobra opcja jak się np wjeżdża do tunelu)

Offline AndrzejK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
Światła pozycyjne / LEd / Automatyczne
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Styczeń 2015, 22:54:43 »
W Hyundaiu 1,4 w wersji comfort z 2012r  ( kwiecień ) swiatła dzienne ( led ) u mnie świecą się tylko same.Nie świecą się żadne postojowe,oraz tylne pozycyjne.