Autor Wątek: [i30CW] Trzeszczące podszybie I30 New  (Przeczytany 11073 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

indoman

  • Gość
[i30CW] Trzeszczące podszybie I30 New
« dnia: 26 Grudzień 2014, 09:35:27 »
Czy ktoś uporał się z takim problemem ? Najbardziej słyszę to w momencie przejezdzania przez progi zwalniające , sytuacja  nasila sie przy nizszej temperaturze. Ma ktos doswiadczenie jak reaguje ASO na takie problemy?

Offline dario_79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
[i30CW] Trzeszczące podszybie I30 New
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Grudzień 2014, 11:02:58 »
Mi akurat coś brzęczy kiedy obroty są na poziomie 2000. Coś pod schowkiem. Sam sobie obadam sprawę. Rada - nie jedź z takimi pierdołami do aso. Rozbiorą ci samochód na czynniki pierwsze, poskładają i jak dalej będzie piszczeć, o ile nie wiecej, to powiedzą ci że ten model tak ma, w końcu to tani Koreańczyk. Już raz byłem u nich. Odkręciła się nakrętka, obok akumulatora, która była znaczona farbą. Podjechałem do nich (tylko dlatego, że codziennie przejeżdzam obok) i dokręcili mi ową nakrętkę. A teraz najlepsze: auto na gwarancji, a oni mi rachunek na 50zl za dokręcenie śrubki, bo to moja wina, że się popuściła, bo widocznie jeżdzę po dziurach, bądź agresywnie. Tak zagotowałam, że prosto w twarz przy ludziach powiedziałem gościowi, że są większymi naciągaczami niż w programie będzie pan zadowolony i więcej mojego auta nie dotkną.
Gwarancja to fikcja. Zrobią wszystko, żeby nie ponosić strat.

Offline figur

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 52
[i30CW] Trzeszczące podszybie I30 New
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Grudzień 2014, 15:58:27 »
cześć,
może masz to samo co ja, trzeszczy nad konsolą centralną, temp koło 0-5, progi zwalniające. ustaliłem że u mnie trzeszczą te wątpliwej ozdoby pionowe listwy udające alu - ich zamocowanie w podszybiu. wystarczy ręką delikatnie tym poruszyć. na razie nie mam czasu z tym się awanturować.
pozdr

indoman

  • Gość
[i30CW] Trzeszczące podszybie I30 New
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Styczeń 2015, 19:38:17 »
Cytat: "figur"
cześć,
może masz to samo co ja, trzeszczy nad konsolą centralną, temp koło 0-5, progi zwalniające. ustaliłem że u mnie trzeszczą te wątpliwej ozdoby pionowe listwy udające alu - ich zamocowanie w podszybiu. wystarczy ręką delikatnie tym poruszyć. na razie nie mam czasu z tym się awanturować.
pozdr


nie mam pojecia o jakich pionowych listwach alu piszesz. u mnie dokładnie trzeszczy na srodku szyby tam gdzie miga dioda.

Offline gordoon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 394
[i30CW] Trzeszczące podszybie I30 New
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Styczeń 2015, 19:42:53 »
Mam Accenta i mam taki sam problem. Wczoraj nagle podszybie zaczęło trzeszczeć. Było ok. -13 stopni.

Wcześniej tak nie miałem (nawet przy -18 stopni)

U mnie nasilało się przy wolnej jeździe (ok 1400 obrotów) lub lekko gazując.

Offline figur

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 52
[i30CW] Trzeszczące podszybie I30 New
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Styczeń 2015, 18:38:17 »
te pionowe listwy ozdobne idące od tunelu centralnego do góry, w nich są środkowe nawiewy

piwi

  • Gość
[i30CW] Trzeszczące podszybie I30 New
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Styczeń 2015, 12:27:51 »
Witam,
Czy ktoś wie jak zdemontować te pionowe listwy ozdobne razem ze środkowymi nawiewami? Chciałbym je w jakiś sposób wyciszyć, bo strasznie trzeszczą...
Pozdrawiam

Offline figur

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 52
[i30CW] Trzeszczące podszybie I30 New
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Styczeń 2015, 12:08:42 »
co do tych trzasków z podszybia to mam teorię że pod tym widocznym plastikowym podszybiem jest jakiś inny element z tworzywa sztucznego w który między innymi wchodzą te plastikowe listwy "ozdobne". w momencie jak są te trzaski z podszybia jak poruszam listwą przy środkowych nawiewach to też stuka. problem jest taki że jak się wnętrze rozgrzeje to trzaski ustają i pewnie ciężko będzie w serwisie coś wywalczyć.
pozdr

indoman

  • Gość
[i30CW] Trzeszczące podszybie I30 New
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Styczeń 2015, 19:39:21 »
Cytat: "figur"
co do tych trzasków z podszybia to mam teorię że pod tym widocznym plastikowym podszybiem jest jakiś inny element z tworzywa sztucznego w który między innymi wchodzą te plastikowe listwy "ozdobne". w momencie jak są te trzaski z podszybia jak poruszam listwą przy środkowych nawiewach to też stuka. problem jest taki że jak się wnętrze rozgrzeje to trzaski ustają i pewnie ciężko będzie w serwisie coś wywalczyć.
pozdr


zgadzam sie w 100 % że trzaski ustepują po rozgrzaniu samochodu. u mnie niepokojące dzwieki wydostaja się wzdłuż szyby tak jak są wyloty powietrza z ogrzewania. jak się nachylę to w otworach gdzie dmucha powietrze widze w srodku ze pod wierzchnim plastikiem jest jeszcze jeden taki czarny i mysle ze to jest przyczyna trzeszczenia.  W środkowej konsoli przy listwach ozdobnych u mnie jest spokój.

piwi

  • Gość
[i30CW] Trzeszczące podszybie I30 New
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Styczeń 2015, 23:20:17 »
Czyli pozostaje tylko samemu to rozebrać i zaizolować w jakiś sposób źeby twarde elementy o siebie nie ocierały i nie trzeszczały. Gdy ktoś się z tym upora to wrzućcie proszę jakiś poradnik :)

indoman

  • Gość
[i30CW] Trzeszczące podszybie I30 New
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Marzec 2015, 20:16:17 »
Czy ktoś wie może jak zdemontować ten element gdzie miga dioda pod szyba? Mysle ze przyczyna skryzpienia moze pochodzic z tego miejsca.

Lucressi

  • Gość
[i30CW] Trzeszczące podszybie I30 New
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Marzec 2015, 15:47:48 »
Witam wszystkich posiadaczy I30. Ja również borykam się z trzeszczącym podszybiem, które występuje przy jeździe po nierównościach  :-|.    Dochodzą one z 3 różnych miejsc na desce. Po lewej stronie za kierownicą. Całkowicie pod szybą i z prawej strony koło słupka.

Cytat: "indoman"
zgadzam się w 100 % że trzaski ustępują po rozgrzaniu samochodu


W moim moim przypadku jest odwrotnie. Trzaski pojawiają się przy dodatnich temperaturach. Przy jeździe na mrozie jest wszystko ok.

Cytat: "dario_79"
Rada - nie jedź z takimi pierdołami do aso. Rozbiorą ci samochód na czynniki pierwsze, poskładają i jak dalej będzie piszczeć, o ile nie wiecej, to powiedzą ci że ten model tak ma


Ja bym nie twierdził, że są to pierdoły. I nie mierzył bym wszystkich jedną miarką :-P  Zaniepokojony cała sytuacją udałem się do aso i przedstawiłem problem. Oczywiście też liczyłem na odpowiedź typu. "nic nie da się zrobić" ale odpowiedź pracownika brzmiała...
" Niestety często się to zdarza i jest to wada fabryczna. Cała deska jest przykręcana wielopunktowo w różnych miejscach i niestety  nakrętki trzymające deskę się luzują. Poprawiamy to w taki sposób, że dodatkowo zabezpieczamy nakrętki przed ponownym odkręceniem"

Przedstawiłem obawy, czy po rozkręceniu deski nie będzie gorzej? Wiadomo jak to z deskami.  

" Już wielokrotnie to robiliśmy wszystko będzie tak jak powinno."

Za jakiś czas czeka mnie przegląd wiec ustaliliśmy, że wszystko zostanie zrobione podczas przeglądu. Jakie będę efekty, to napisze w kwietniu. :-?

Pozdrawiam

indoman

  • Gość
[i30CW] Trzeszczące podszybie I30 New
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Marzec 2015, 15:56:41 »
jestem po wizycie w ASO, podobno cały dzień grzebali przy aucie pierwszy kilometr jazdy i juz wiedziałem że to nic nie pomogło.

Usunięcie wielgachnego, zbędnego cytatu! Reg III 9. g. tekla

Offline figur

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 52
[i30CW] Trzeszczące podszybie I30 New
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Marzec 2015, 09:51:22 »
dalej trzeszczy? wiadomo co konkretnie robili? w poniedziałek odstawiam swojego I30 na kilka rzeczy do poprawek i też hałasujące podszybie zgłosiłem. jeszcze do Lucressi - w jakim serwisie powiedzieli ci że dokręcają to podszybie? u mnie  sprawa jest o tyle upierdliwa że jak puszczę zimny nawiew też trzeszczy - czyli latem byłoby kiepsko.
pozdr

indoman

  • Gość
[i30CW] Trzeszczące podszybie I30 New
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Marzec 2015, 21:23:16 »
dzisiaj próbowałem usunąć  trzeszczenie na wlasna rękę, zdemontowałem nawiewy centralne i wyciągnąłem radio. myslalem ze za radiem bedzie wolna przestrzen i wtedy uda mi się zlokalizowac trzeszczenie ale nic bardziej mylnego. problem nadal nie rozwiazany.