Autor Wątek: [i30CW] Trzeszczące podszybie I30 New  (Przeczytany 11072 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline figur

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 52
[i30CW] Trzeszczące podszybie I30 New
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Marzec 2015, 13:59:02 »
odebrałem samochód po kilku poprawkach z ASO. w temacie hałasu spod podszybia nie demontowali całej deski (podobno cały dzień roboty i można więcej popsuć niż naprawić) tylko poprawiali coś przy kanałach nawiewowych oraz jakieś kable poluzowane lepiej zamocowali. teraz nie trzeszczy na każdej dziurze ale coś tam przy ostatnim progu zwalniającym na osiedlu zastuka (znacznie ciszej). nie wiem czy poprawiali to od dołu czy demontując nawiewy przednie i radio. jakby się znowu nie zaczęło coś luzować to może być. podobno w I40 trzeszczące podszybie jest powszechne.
pozdr

indoman

  • Gość
[i30CW] Trzeszczące podszybie I30 New
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Marzec 2015, 14:48:03 »
Cytat: "figur"
odebrałem samochód po kilku poprawkach z ASO. w temacie hałasu spod podszybia nie demontowali całej deski (podobno cały dzień roboty i można więcej popsuć niż naprawić) tylko poprawiali coś przy kanałach nawiewowych oraz jakieś kable poluzowane lepiej zamocowali. teraz nie trzeszczy na każdej dziurze ale coś tam przy ostatnim progu zwalniającym na osiedlu zastuka (znacznie ciszej). nie wiem czy poprawiali to od dołu czy demontując nawiewy przednie i radio. jakby się znowu nie zaczęło coś luzować to może być. podobno w I40 trzeszczące podszybie jest powszechne.
pozdr


zdjecie radia nic nie daje bo wszystko zabudowane, bardzo ciekawi mnie co mozna naprawic przy kanałach nawiewowych i w jaki sposób. ewidentnie problem siedzi w tym miejscu.

Offline figur

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 52
[i30CW] Trzeszczące podszybie I30 New
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Kwiecień 2015, 15:05:48 »
jednak podszybie dalej trzeszczy tylko znacznie mniej niż przed poprawkami. przypuszczam że trzeba jednak całe podszybie demontować. jakby ktoś sobie z tym poradził niech da znać. ja dopiero w maju będę w okolicach aso przy okazji promocyjnego ubezpieczenia.
pozdr

Offline figur

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 52
[i30CW] Trzeszczące podszybie I30 New
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Maj 2018, 09:53:50 »
ma ktoś może jakiś tutorial jak zdemontować górną część deski żeby spróbować samodzielnie te trzaski wyeliminować? serwis mi jakieś gumki podklejał na przednią szybę ale to nic nie dało.
pozdr

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
[i30CW] Trzeszczące podszybie I30 New
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Maj 2018, 17:29:06 »
Cytat: "figur"
podobno w I40 trzeszczące podszybie jest powszechne.
pozdr

Potwierdzam. ASO z tym sobie nie radzi. A każde rozbieranie deski to większa grzechotka za chwile. Ja odpuscilem i objawowo w miejsca trzasków stosuje silikon w sprayu. Pomaga.  Na jakiś czas  jest spokój.

Offline figur

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 52
[i30CW] Trzeszczące podszybie I30 New
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Czerwiec 2018, 23:12:48 »
Żebym wiedział gdzie psiknąć :-|  trzaski są spod deski, mniej więcej za nawiewami środkowymi