Autor Wątek: [i40 VF] Wycie na 6 biegu  (Przeczytany 4083 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kkamykk

  • Gość
[i40 VF] Wycie na 6 biegu
« dnia: 13 Listopad 2014, 21:13:33 »
Witam wszystkich forumowiczów.
Otóż od chyba początku zakupu borykam się z problemem wycia na 6 biegu. Wycie występuje tylko na 6 biegu i przy przyspieszaniu na tymże biegu.
Przeszukałem już chyba całe google i najczęściej pojawiający się takowy problem występuje w Lexusie IS, ale przecież to zupełnie inne auta. Użytkownicy tychże Lexów twierdzą, że tak już jest, bo skrzynie w tych modelach to padaka.
Moje pytanie więc brzmi: Czy ktoś na tym forum miał podobny problem niekoniecznie w i40? Czy uszkodzone może być łożysko skrzyni? Tylko w takim razie dlaczego wyje tylko na "6" i przy przyspieszaniu?

Kruker

  • Gość
[i40 VF] Wycie na 6 biegu
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Listopad 2014, 14:59:12 »
Witam, u mnie też występuje wycie na 6-stce ale jest na tyle ciche, że teraz przy zimowych oponach nie słychać go. Natomiast wcześniej dokładnie tak jak piszesz - przy przyspieszaniu bylo słyszalne... ale nie uciążliwe.

kkamykk

  • Gość
[i40 VF] Wycie na 6 biegu
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Listopad 2014, 15:51:14 »
A byłeś może z tym w serwisie?

Kruker

  • Gość
[i40 VF] Wycie na 6 biegu
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Listopad 2014, 22:00:38 »
Zgłosiłem ale bardziej proforma bo w trakcie jazdy testowej nie było objawów. Mówili, że być może to kwestia oleju, który po rozgrzaniu robi się rzadki... ale wtedy tak na zdrowy rozum inne biegi tez byłoby słychać a problem jest tylko z 6.

KAROL208

  • Gość
[i40 VF] Wycie na 6 biegu
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Listopad 2014, 21:45:51 »
Cytat: "Kruker"
ale wtedy tak na zdrowy rozum inne biegi tez byłoby słychać a problem jest tylko z 6.

Tylko że na 6 biegu masz inne obciążenia wałków.

bandyta

  • Gość
[i40 VF] Wycie na 6 biegu
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Grudzień 2014, 11:00:18 »
zglos problem w serwisie. Niewazne czy mniej czy wiecej uciazliwe. Jak sie cos stanie ze skrzynia to beda mieli w systemie ze zglaszales usterke (bedziesz kryty)

darenty69

  • Gość
[i40 VF] Wycie na 6 biegu
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Marzec 2015, 22:21:51 »
U mnie z kolei haczy dwójka (wpada) może ktoś zna przyczynę

gto.ferrari.599

  • Gość
[i40 VF] Wycie na 6 biegu
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Marzec 2015, 23:04:50 »
Witam... Poradzili sobie z tym problemem w i30 1.6 90KM w serwisie w Szwajcarii, po tygodniu trzymania... Problem rozwiązany ale co i jak zrobili to nie wiem, bo to auto siostry...

Offline NiGhTmAr

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
[i40 VF] Wycie na 6 biegu
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Marzec 2019, 14:58:16 »
Witam , mam ten sam problem. Jak kupiłem auto  z przebiegiem 110kkm był zauwarzalny na 6 biegu dziwny dzwiek ale tylko podczas przyspieszania jakby swist szum, odgłos pracy łozyska - zaznacze że żeby usłyszec ten dzwięk trzeba było wyciszyć muzyke i sie włuchac itp. Dzisiaj mam przebieg 180kkm i ten odgłos wyraznie sie wzmocnił (jest słyszalny nawet przy cicho grającej muzyce )ale to nie stopniowo tylko raptownie dzisiaj usłyszałem podczas przyspieszania na 6 jakby wiertatka na wolnych obrotach tylko troche ciszej mi się wydaje ze to odgłos pracującego łożyska. Po przejechaniu 50 kilometrów odgłos jakby sie uciszył po czym potem znowu sie pojawił . Najbardziej słyszalny jest w granicach 2kk-3kk obrotów jak sie rozpędze do około 140km to troszke jakby było ciszej. Odgłos pojawia sie tylko i wyącznie na 6 biegu podczas dodawania gazu obojętnie czy jade 60km/h czy 120km/h jest słyszalny. Czytałem że to prawdopodobnie łozysko 6-go biegu ale chciałem sie upewnic i czy wymiana tego łożyska pomoże ?

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1459
[i40 VF] Wycie na 6 biegu
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Marzec 2019, 16:51:31 »
Może wsadzone są jakieś wadliwe łożyska akurat od tego biegu. Wady skrzyń już były w ix35 gdzie padał 5 bieg lub np. w bravo słynne skrzynie m32 gdzie siadały szybko łożyska.
Jak sam wymieniałem teraz skrzynię w getzie. W nim oprócz pancernych zwykłych łożysk mamy igiełkowe na mechanizmie. I na jednym zrobił się luz aż przegub wewnętrzny uderzał o obudowę skrzyni.
Więc albo skrzynia będzie sobie jeździć i szumieć łożyska albo problem się będzie nasilał i kiedyś siądzie.

Offline NiGhTmAr

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
[i40 VF] Wycie na 6 biegu
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Marzec 2019, 23:46:47 »
Będe  zabierał sie niedługo nad zrobieniem tej usterki .
Teraz mam pytanie czy jest sens wymieniac wszystkie łożyska czy wystarczy tylko te od 6 biegu , bo na innych nie ma tego problemu.
Nie orientuje sie ile tych łozysk idzie ale chyba 8 w skrzyni każde po 120 zł to jest 1000 , to jest różnica duża . Także mam pytanie czy można wymienic tylko te od 6 czy trzeba wszystkie ? Może ma tez ktoś jakieś namiary na solidny warsztat w Warmińsko- Mazurskim , który mi to fachowo zrobi :)

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
[i40 VF] Wycie na 6 biegu
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Marzec 2019, 11:23:51 »
Solidny warsztat po demontażu zweryfikuje stan elementów skrzyni i wymieni co potrzeba  ;-)

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1459
[i40 VF] Wycie na 6 biegu
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Marzec 2019, 20:16:49 »
Nie wiem czy podczas naprawy wymienią wszystkie łożyska ale chyba te główne największe na choinkach z trybami muszą bo nie wiadomo które jest winne.
Zapodaje zdjęcia mojej skrzyni z getza więc 5 biegowej a 6-biegowa będzie miała więcej trybów. Naprawa raczej kosztowna z powodu skomplikowania i trudnej rozbiórki. Ja swoją musiałem potłuc i pociąć bo nawet nie wiadomo jak to rozkręcić.
Chyba zostaje jazda aż do śmierci skrzyni i zakup drugiej.

Offline Venom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
[i40 VF] Wycie na 6 biegu
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Marzec 2019, 08:07:04 »
Łożyska czy koła zębate ? Obstawiam koła zębate .Gdyby top było łożyska wyłoby cały czas bo one cały czas  się kręcą . Koła zębate 6 biegu .

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
[i40 VF] Wycie na 6 biegu
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Marzec 2019, 10:48:12 »
Warsztat który zajmuje się skrzyniami biegów powinien sobie poradzić z rozbiórką i naprawą bez podłączenia skrzyni. Jeśli to tylko łożysko, łożyska to wolał bym naprawiać niż kupować używkę.  

Venom, koła też kręcą się cały czas,  nie tylko łożyska. Można obstawiać ale lepiej oceniać po demontażu co jest uszkodzone.