Autor Wątek: [i40 VF] Wycie na 6 biegu  (Przeczytany 4084 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1459
[i40 VF] Wycie na 6 biegu
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Marzec 2019, 12:47:55 »
Ja raczej bym obstawiał jak twierdzi Kolega Venom, że to możliwe szumą tryby. Gdyby łożyska siadły to by szumiały na innych biegach. Bo jak widać na zdjeciu choinek getza łożyska tak czy siak się kręcą na wszystkich biegach i nie ma chyba łożyska tylko od 6.
Wiadomo dobry zakład rozbierze skrzynię ale podobno biorą tylko za samo to 600zł a gdzie naprawa. Ja bym jeździł i wyjdzie czy hałas będzie rósł czy nie.
Dawniej za czasów maluchów wyły 4 biegi i pomagała wymiana choinki czyli całego wałka z trybami lub sposób handlarzy czyli do oleju dawali smar i trociny. Skrzynia chodziła wtedy cicho :-D  i idealnie.

Offline Venom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
[i40 VF] Wycie na 6 biegu
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Marzec 2019, 08:09:08 »
Cytat: "ELETomek"
Warsztat który zajmuje się skrzyniami biegów powinien sobie poradzić z rozbiórką i naprawą bez podłączenia skrzyni. Jeśli to tylko łożysko, łożyska to wolał bym naprawiać niż kupować używkę.  

Venom, koła też kręcą się cały czas,  nie tylko łożyska. Można obstawiać ale lepiej oceniać po demontażu co jest uszkodzone.


no to co że się kręcą cały czas ale kontakt ze sobą mają tylko po zapięciu biegu . W tym przypadku 6. Przecież nie będą wyły w chwili gdy się tylko kręcą . Natomiast łożyska są non stop w trybie pracy więc gdyby to było łożysku wyłoby cały czas .

Offline NiGhTmAr

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
[i40 VF] Wycie na 6 biegu
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Marzec 2019, 17:45:57 »
W sumie nie wiem co to wiem tylko że na 6 biegu podczas przyspieszania czyli jak łożysko czy tam koło jest obciążone bo gdy jade równo np 120/h to nie słychac dopiero jak dodaje gaz . Odgos jakby łożysko nie wiem jaki odgłos daje wadliwe koło zębate i czy jest tam coś  w nim co może wydawac taki dzwiek jak łożysko . Obstawiam łożysko. Z drugiej strony 6-tka jest biegiem najczęsciej i nadłuzej uzywanym także może sie zaczynać już psuć tylko nie wiem co może wydawac dzwięk w kole zebatym podobne do łozyska. Czy nie jest tak że łozysko nie obciążone moze nie huczec a pod obciążeniem zaczyna huczeć ? Może  w pózniejszym stadium będzie huczec juz nawet bez obciążenia,nie wiem . Jest może ktos kto się zajmuje tego typu sprawami ? Ktos pisał że wymienił łożyska i ucichło.
Ale poczekam narazie jak wycie stanie sie naprawde głośne wtedy pojade na warsztat łatwiej bedzie ocenić co to .