Autor Wątek: [ix20] skrzypienie plastików  (Przeczytany 20034 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

beazee

  • Gość
[ix20] skrzypienie plastików
« dnia: 28 Styczeń 2012, 19:34:41 »
Ostatnie kilka tygodni było łaskawe, temperatura bliżej 10°C to i zapomniałem o tej dolegliwości. Nie jestem przekonany czy zależy to od przebiegu czy tylko od warunków pogodowych.

W każdym razie - wczorajszej nocy mieliśmy przymrozki, z samego rana na ixowym termometrze widac było śnieżynkę i 1°C, ruszyłem i znów się pojawiło... coś znów zaczęło skrzypieć.

Z wiedzą zaczerpniętą na forum bliźniaka - docisnąłem podszybie i skrzypienie ustało. Za skrzypienie odpowiedzalne jest nie do końca poprawne spasowanie deski rozdzielczej (którego efekty pojawiają się przy niskich temperaturach). Skrzypienie powstaje w rogu między przednią szybą a szybką trójkątną.

Pomóc powinno wciśnięcie w róg kawałeczka gumy.

larry

  • Gość
[ix20] skrzypienie plastików
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Styczeń 2012, 12:01:48 »
U mnie właśnie pojawiło się skrzypienie w prawym rogu :(. Pewnie przez ten mróz.
Gdzie to dokładnie trzeba wcisnąć tą gumę żaby przestało  skrzypieć ?

beazee

  • Gość
[ix20] skrzypienie plastików
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Styczeń 2012, 12:59:07 »
W szparę pomiędzy czarne podszybie a jasny słupek między szybą przednią a trójkątną.

larry

  • Gość
[ix20] skrzypienie plastików
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Styczeń 2012, 13:09:06 »
dzięki

Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
[ix20] skrzypienie plastików
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Luty 2012, 08:40:52 »
Cytat: "beazee"
W szparę pomiędzy czarne podszybie a jasny słupek między szybą przednią a trójkątną.


Udało się Tobie tą metodą całkowicie usunąć to skrzypienie? Jeśli możesz zrób fotkę gdzie dokładnie wcisnąłeś i jak to wygląda.

beazee

  • Gość
[ix20] skrzypienie plastików
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Luty 2012, 13:20:55 »
Skrzypienie ustało bo i cieplej się zrobiło.
Nie potrafię ze 100% pewnością stwierdzić, że to kawałek korka pomógł.

Makapaka z forum Vengi wkleił taką fotę:

i napisał:
Zielone strzałki wskazują miejsca, które pierwotnie podejrzewałem. Jednak po organoleptycznym sprawdzeniu, które polegało na położeniu i lekkim naciśnięciu ręką miejsca łączenia plastików w miejscach czerwonych strzałek, dźwięki przestały się wydobywać. Należy dotykać praktycznie przy samym słupku szyby.

Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
[ix20] skrzypienie plastików
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Luty 2012, 11:20:10 »
Dzięki... Nie pozostaje mi nic innego jak spróbować coś tam jednak wcisnąć. Koła 16" wymuszają jednak dokładniejsze spasowanie elementów nadwozia, w tym i deski.
Silikon w spray'u wtryskiwany we wszystkie możliwe szpary niestety nie pomaga a na ASO w tej materii już liczyć nie chcę.

Magnusus

  • Gość
[ix20] skrzypienie plastików
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Lipiec 2013, 21:24:14 »
Dziś po raz drugi gościłem w serwisie w związku z trzaskaniem i skrzypieniem w prawym słupku. Tym razem serwis dokonał wymiany całej maskownicy prawego słupka, efekt końcowy fatalny. Na niewielkich nierównościach trzeszczy jeszcze gorzej :-/  Załamka, bardzo niechętnie pojadę do serwisu po raz kolejny. Szkoda tylko że tracę czas na tych wizytach a poprawy żadnej. Nie mam zamiaru grzebać sam w nowym samochodzie, kupując go  chciałem uniknąć takich sytuacji. Zawsze w swoich poprzednich, leciwych 90%  napraw robiłem sam, tym razem chciałem lać paliwsko, pojawić się na przeglądzie rocznym i cieszyć się z użytkowania. To kolejny wielki minus marki Hyundai, niedopracowane samochody :cry: .

Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
[ix20] skrzypienie plastików
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Lipiec 2013, 10:28:19 »
Cytat: "Magnusus"
Dziś po raz drugi gościłem w serwisie w związku z trzaskaniem i skrzypieniem w prawym słupku. Tym razem serwis dokonał wymiany całej maskownicy prawego słupka... To kolejny wielki minus marki Hyundai, niedopracowane samochody :cry: .


Też to zgłaszałem po prawej stronie, wymieniono osłony, straciłem 2 dni, efekt żaden. Sugerowałem, że w niektórych serwisach Kii w Vendze sobie z tym radzą. Przynajmniej tak twierdzą użytkownicy Vengi. Ale serwis Hyundaia nie chce skorzystać z wiedzy serwisów bliźniaka. A naprawdę wiele osób zaczyna się na to zwracać uwagę. Silikony, gumki itp nie przynoszą na dłuższą drogę oczekiwanych rezultatów. Obecnie dałem sobie z tym spokój  :-(
Pomimo całej sympatii dla tego auta, po 35 tkm zaczynam dostrzegać coraz więcej niedopracowania, które być może poprawią po zapowiadanym liftingu pod koniec roku. Przynajmniej dla przyszłych użytkowników.

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] skrzypienie plastików
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Lipiec 2013, 14:48:09 »
W moim przypadku puł auta rozebrano i znaleziono 1 śrubkę wolną i wiele nie dokręconych teraz jest lepiej ale dzwi dalej skrzypią plastiki , tak jest w wszystkich ix20
Zapraszam tutaj , jestem po serwisie kolejny raz , auto wreszcie doprowadzają do porządku
http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?p=40118#40118

Offline KoTeK

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 185
[ix20] skrzypienie plastików
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Lipiec 2013, 08:55:15 »
Witam wszystkich w letni poranek.....
U mnie także trzeszczy - lewy tylny słupek za kierowcą. Za tydzień jadę na kolejną wymianę lub obszycie kierownicy - oczywiście magikom zapodam także temat trzeszczących plastików z tyłu. Zobaczymy co z tym fantem zrobią.
Oczywiście temat następny - nieprawidłowo - zbyt siłowo trzeba zamykać klapę bagażnika, bo gdy zrobi się to delikatnie to się nie zamyka.
No cóż..... oddaję do naprawy i z niecierpliwością oczekuję jakiś poprawek.

pszb

  • Gość
[ix20] skrzypienie plastików
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Lipiec 2013, 11:03:12 »
Cytat: "KoTeK"

Oczywiście temat następny - nieprawidłowo - zbyt siłowo trzeba zamykać klapę bagażnika, bo gdy zrobi się to delikatnie to się nie zamyka.
No cóż..... oddaję do naprawy i z niecierpliwością oczekuję jakiś poprawek.


Witam, mam to samo, ale nic nie zrobią. Wkręcą tylko gumowe korki i będzie klekotać w czasie jazdy. Klapie przy zamykaniu przeszkadza poduszka powietrzna wewnątrz. Otwórz tylne drzwi przy zamykaniu klapy i zobaczysz, że będzie zupełnie inaczej.  :mrgreen:
pozdr.

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] skrzypienie plastików
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Lipiec 2013, 15:00:07 »
Co do klapy w moim serwisie poradzono sobie z tym problemem, wymieniają  jakieś elementy tez nato czekam

pszb

  • Gość
[ix20] skrzypienie plastików
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Wrzesień 2013, 15:31:59 »
[/quote] "W szparę pomiędzy czarne podszybie a jasny słupek między szybą przednią a trójkątną.
Cytuj


No i moim zdaniem tam się nie da nic wcisnąć :shock: , bo szczelina jest zerowa i ciasna.
U mnie trzeszczało jak jechałem po kostce brukowej :evil: . I eksperymentalnie użyłem gumki do ołówka. Mają dzieciaki w piórniku. Taki wyciągnięty prostopadłościan. Przeciąłem gumkę na pół, ale tak, by wyszły dwa ostre kliniki. Kliniki wepchnąłem w szczelinę, ale między szybą, a deską przy samym słupku. I nastała cisza,  już nic nie zatrzeszczało :mrgreen: . Po 3 tygodniach męczących testów zakończonych pełnym sukcesem zainwestowałem w gumkę w kolorze czarnym (4PLN) i teraz, to wygląda tak jakby fabryka te kliniki tam wepchnęła. Wadą tej ciszy jest lepsza słyszalność pukających osłon amortyzatorów. :mrgreen:
pozdr.

Offline ph71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 213
[ix20] skrzypienie plastików
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Wrzesień 2013, 09:06:43 »
Coś puściło na podszybiu i brzęczy lub trzeszczy na nierównościach niemiłosiernie... Ręce mi już opadają  :evil:
Póki co, jestem wstępnie umówiony na zdjęcie całej półki w ASO, w którym kupiłem auto. O dziwo problem nie jest im obcy (już nie jest - to pocieszające). Ma się tym zająć serwis blacharsko-lakierniczy a nie mechanik co chyba dobrze wróży.

Liczę na definitywne pokonanie problemu, albo zacznę poważnie myśleć o lepiej wykonanym modelu i degradacji ix'a do roli drugiego auta w rodzinie... :roll: