Autor Wątek: [i20 PB] [i20 PB] Sprzęgło w i20 po 20k km  (Przeczytany 8475 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

StaryLary

  • Gość
[i20 PB] Sprzęgło w i20 po 20k km
« dnia: 11 Listopad 2014, 12:44:48 »
Witam,

W moim i20 (niecałe 4 lata) po 20 000 km najprawdopodobniej skończyło się sprzęgło. Czy po takim przebiegu jest to możliwe?
Ujeżdżam także Corollę i tu sprzęgło wymieniłem po 310 000 km (14 lat).

Przeszukałem Forum oraz zasoby internetu i znalazłem kilka wzmianek o problemach słabego docisku tarczy sprzęgła w i20 (opublikowanych w biuletynie Hyundai - co to jest i jak do niego dotrzeć?) i wymienianych na gwarancji. U mnie gwarancja upłynęła 6 miesięcy temu - poza tym sprzęgło to chyba element eksploatacyjny więc pewnie nie mam po co zgłaszać się do ASO...

Czy ktoś miał podobny przypadek ewentualnie może podpowiedzieć gdzie pojechać na wymianę sprzegła w Wawie i okolicach?

Z gory dziękuje za informację i pozdrawiam,
M.

Dodałam opis tematu. tekla
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 13:01:39 przez Brt »

Offline Kudłaty_1975

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 235
[i20 PB] Sprzęgło w i20 po 20k km
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Listopad 2014, 08:01:22 »
StaryLary, jak patrzę w opisie to masz auto rocznik 2011, tzn. że gwarancję już powinieneś mieć 5 letnią. Sprawdź w książce gwarancyjnej. Chodzi o „Program Serwisowy 5-5-5 „

W kwestii warsztatu/ASO dużo informacji znajdziesz w dziale  „Nasze warsztaty”

http://www.hyundaiklub.pl/forum/viewforum.php?f=11

StaryLary

  • Gość
[i20 PB] Sprzęgło w i20 po 20k km
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Listopad 2014, 10:35:40 »
Patrzyłem w książkę i mam 3 lata gwarancji a 5 lat assistance.

Przeglądałem dział z warsztatami i będę się kierował opiniami tam zawartymi ale miałem nadzieję, że ktoś już przerabiał kwestię sprzęgła po małym przebiegu i podzieli się swoimi doświadczeniami.

Pozdrawiam,
M.

Offline Jacaw

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[i20 PB] Sprzęgło w i20 po 20k km
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Listopad 2014, 14:22:59 »
20 tys. km to trochę mało. Ja przerabiałem wymianę sprzęgła po 3 latach (około 40 tys. km), ale tylko dlatego, że kwalifikowałem się do tej cichej akcji serwisowej. Możesz spróbować się dowiedzieć, czy Twoje auto by się teoretycznie do tej akcji kwalifikowało, bo dotyczyło to tylko konkretnych egzemplarzy (sprawdzają to w oparciu o VIN pojazdu). A jeśli tak to może jest szansa wymiany nawet po gwarancji.

Natomiast generalnie moim zdaniem, to 20 tys. km i zużyte sprzęgło, to albo jakaś poważna wada fabryczna, albo strasznie katujesz sprzęgło. :-)

StaryLary

  • Gość
[i20 PB] Sprzęgło w i20 po 20k km
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Listopad 2014, 20:02:41 »
Cytat: "Jacaw"
albo strasznie katujesz sprzęgło.  

Toyota się nie skarży więc stawiałbym na to pierwsze :-).

Napisz cos więcej o tej akcji serwisowej - skąd się o niej dowiedziałeś? Czy wymieniałeś w czasie trwania gwarancji? Czy była to inicjatywa ASO?

Bo nie wiem czy powinienem ubrać się w długi płaszcz, nasunąć kapelusz z dużym rondem na nos i tajemniczym głosem na recepcji w ASO powiedzieć: "słyszałem, że macie Państwo cichą akcję serwisową - gwarancja mineła ale czy mogę się przyłączyć?"

Pozdrawiam,
M.

Offline Jacaw

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[i20 PB] Sprzęgło w i20 po 20k km
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Listopad 2014, 20:09:34 »
Cytat: "StaryLary"
Napisz cos więcej o tej akcji serwisowej - skąd się o niej dowiedziałeś? Czy wymieniałeś w czasie trwania gwarancji? Czy była to inicjatywa ASO?

Dowiedziałem się o tym tutaj i ASO raczej samo z siebie tego nie proponuje, no chyb, że zgłasza się problemy, które wskazują na ten problem, ewentualnie trzeba się samemu dopytać:

http://www.hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=2778&start=15

StaryLary

  • Gość
[i20 PB] Sprzęgło w i20 po 20k km
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Listopad 2014, 22:36:00 »
Dzięki za informację. Z Twoich wpisów wynika, że wymianę sprzegła miałeś w czasie trwania gwarancji.
Mnie martwi to, że moja już mineła a z tego co czytałem na zagranicznych forach to Hyundai traktuje sprzegło jako element eksploatacyjny i nawet w czasie gwarancji nie wymienia go bezpłatnie (nie patrząć na to, że wiek auta i przebieg moze sugerowac jakąś wade fabryczną tego elementu).
Jutro skontaktuję się z ASO i będę wiedzieć na czym stoję.

Pozdrawiam,
M.

piwi

  • Gość
[i20 PB] Sprzęgło w i20 po 20k km
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Listopad 2014, 22:59:42 »
Nie zgodzę się. W moim i30 na gwarancji dwukrotnie wymieniono już kompletne sprzęgło także jak najbardziej się da. Na gwarancji miałem nawet wymieniane przednie tarcze i klocki co już w ogóle jest zaprzeczeniem teorii o częściach eksploatacyjnych i odmawianiu ich wymiany na gwarancji. Dużo też pewnie zależy od danego ASO. Polecam pod tym względem ASO Zięba MM Cars Katowice.

StaryLary

  • Gość
[i20 PB] Sprzęgło w i20 po 20k km
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Listopad 2014, 13:47:18 »
"Co się nie da jak się da" - zgadzam się, jednakże niestety taka decyzja nie zależy od właściciela auta ale od Producenta\Gwaranta i pewnie trudno się od niej odwoływać w przypadku negatywnej (chyba, że jak kiedyś mówił Smoleń - 'Pan się odwoła - przez okno :-)").
Bo:
1. Książka gwarancyjna - str. 13 - Gwarancja nie obejmuje 1. Części podlegających normalnemu zużyciu eksploatacyjnemu do któeych zaliczają się: ... tu następuje wyliczanka i... tarcze sprzęgła...i ciąg dalszy wyliczanki.
2. Gwarancja minęła więc teoretycznie nie ma o czym mówić - można liczyć na tzw. "dobra wolę" Producenta\Gwaranta.

Wysłałem zapytania w danej sprawie do ASO - o odpowiedziach poinformuję (też chciałbym napisać 'nie zgodzę się' :-), ale do Katowic mam pewnie z 300 km...).

M.

vqsoft

  • Gość
[i20 PB] Sprzęgło w i20 po 20k km
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Listopad 2014, 10:54:18 »
malo masz aso hyundaia w wawie ? jedź na Toruńską. Pogadaj i załatw!

StaryLary

  • Gość
[i20 PB] Sprzęgło w i20 po 20k km
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Listopad 2014, 14:40:15 »
Cytat: "vqsoft"
malo masz aso hyundaia w wawie ? jedź na Toruńską.

Wczoraj 'pojechałem' - na Toruńską i nie tylko:
Cytat: "StaryLary"
Wysłałem zapytania w danej sprawie do ASO

i czekam z niecierpliwością na odpowiedzi.
Cytat: "vqsoft"
Pogadaj i załatw!

Załatw? Co mogłem w tej sprawie to zrobiłem - decyzja nie należy do mnie. Takie polecenie powinno trafic do ASO i byłoby po sprawie. Zobaczymy.

Rok temu jeszcze na gwarancji prosiłem o wymianę wewnetrznych klamek bo 'chrom' odpadł i plastik kaleczył palce przy pociaganiu - odpowiedź ASO: "część eksploatacyjna - nie podlega gwarancji - możliwa odpłatna wymiana za xxx $" - to był kawałek dekoracyjnego plastiku a teraz chodzi o sprzegło stąd daleki jestem od optymizmu... Ale co tam - niech mnie ASO zaskoczy!

M.

------------------------------
[ Dodano: 2014-11-19, 21:41 ]
------------------------------

Odpowiedź ASO:
"Nie znalazłem akcji serwisowej dla w/w pojazdu. Jeżeli auto jest na gwarancji i po zdemontowaniu skrzyni biegów okaże się, że przyczyna leży po stronie producenta (np. wadliwy uszczelniacz itp.) to usługa będzie wykonana na koszt producenta w przeciwnym przypadku usługa jest wykonywana na koszt klienta."

chabo

  • Gość
[i20 PB] Sprzęgło w i20 po 20k km
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Styczeń 2015, 11:20:30 »
U mnie po 55 tyś sprzęgło do wymiany, mimo prawidłowej i ostrożnej jazdy.

Offline Kudłaty_1975

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 235
[i20 PB] Sprzęgło w i20 po 20k km
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Styczeń 2015, 17:05:44 »
Chabo, jeździsz głównie po mieście czy raczej za miastem?
Przyznam szczerze, że wynik 55 tys. troszkę mnie przeraża. Ja w większości, powiedzmy te 70% czasu jazdy poruszam się za miastem i nie wiem na co się nastawić, tzn. czy uda mi się zrobić na nim (sprzęgle) trochę więcej z racji przemieszczania się raczej za miastem, czy zostało mi jeszcze powiedzmy te 20 tys. i wymiana.