Autor Wątek: Zaczęła się zima, zaczęły sie problemy...  (Przeczytany 6643 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cibor

  • Gość
Zaczęła się zima, zaczęły sie problemy...
« dnia: 20 Grudzień 2009, 07:00:12 »
Witajcie!

Od czasu gdy jest zimno zaczęły się problemy z moją scorupką...

A więc tak:

-ogrzewanie bardzo słabe, wręcz zerowe, chociaż pokrętło na maxa. Nadmuch w porządku, brak ciepła. Co jest?

-Wyskakująca dwójka... Zawsze w tym samym miejscu trasy... Na skrzyżowaniu gdy skręcam...

-Jakimś cudem zleciał gaz ze zbiornika...

-Odpala za trzecim razem, tzn. jak zaczynam kręcić odpala od razu wchodzi samoistnie na 2 tys. obrotów i gaśnie... Tak do trzech razy sztuka...

Najbradziej mnie martwi te ogrzewanie, dziś musiałem jechać o 6 rano, za oknem -20*C a tu prawie zerowe ciepełko... W GT jak raz wracałem w mokrych butach w zimę, jak odpaliłem nagrzewanie, to woda w butach mi się zagotowała i musiałem wysiąść i buty zdejmować, bo wytrzymać się nie dało, <hahaha> a w LS mróz!!

Pozdrawiam!

norton91

  • Gość
Zaczęła się zima, zaczęły sie problemy...
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Grudzień 2009, 10:28:35 »
Cytuj
-ogrzewanie bardzo słabe, wręcz zerowe, chociaż pokrętło na maxa. Nadmuch w porządku, brak ciepła. Co jest?

Myśle że nagrzewnica moze byc zapchana.

Cytuj
-Jakimś cudem zleciał gaz ze zbiornika...

A długo autko stało czy tylko po nocy???

Cibor

  • Gość
Zaczęła się zima, zaczęły sie problemy...
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Grudzień 2009, 10:52:25 »
Jak odblokować nagrzewnicę?? Bądź które to ustrojstwo??

Gaz- wsiadłem chcę jechać a tu samochód zaczyna przygasać, w końcu zgasł... Nie wiem ile czasu zlatywało... ;/

Pyros

  • Gość
Zaczęła się zima, zaczęły sie problemy...
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Grudzień 2009, 13:19:52 »
Cytat: "Cibor"
ogrzewanie bardzo słabe, wręcz zerowe, chociaż pokrętło na maxa. Nadmuch w porządku, brak ciepła. Co jest?

Według mnie na 99% niedrożna nagrzewnica. To samo miałem w swoim Scoupe. Jedną zime przechulałem bo był łagodna ale na następnej stwierdziłem już,że nie da się jeździć jak w środku jest poniżej zera :shock:
Najwidoczniej poprzedni właściciel lał wodę do chłodnicy zamiast płynu. Przez dłuzszy okres powoduje to zardzewienie układu chłodzenia i zapchanie nagrzewnicy. Kanaliki w nagrzewnicy są wielkości dużego oczka igły,więc łatwo je zapchać.
Co teraz??
Wypadałoby ją udrożnić. Musisz kupić środek do czyszczenia chłodnic i przepłukac cały układ. Niektórzy uzywają też octu lub kwasku cytrynowego. Są też odważni co używają kreta,aczkolwiek nie polecam bo mozesz mieć potem do wymiany i chłodnicę i nagrzewnicę.
Ja płukałem swoją paręnaście razy i wyleciało mi ok.2kg jakiejś mazi. Pomogło,chociaż nigdy i tak nie grzał jak powinien,ale dało się spokojnie jeździć i ogrzać.
Pamietaj jednak,że taka operacja grozi rozszczelnieniem chłodnicy i nagrzewnicy. Bo rdza je uszczelnia i pozbywając się jej odkrywamy dziury. Wtedy czeka Cie wymiana. Dostęp do nagrzewnicy jest ze środka auta pod deską rozdzielczą na wysokości fotela pasażera :-P
Życzę powodzenia bo nie jest to prosta sprawa,w szczególności w obecnych warunkach ;-)

maspex

  • Gość
Zaczęła się zima, zaczęły sie problemy...
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Grudzień 2009, 14:23:47 »
Biegi to pewnie wina linek, musisz je odpiac pod maska od skrzyni i czyms dobrym penetrujacym psiknac,a potem olejem. Mialem to samo. Myslalem,ze skrzynia mi sie skonczyla, ciezko linka pchala i kolnierz sparcial,co powodowalo,ze nie chcialo linki pchac i zmieniac biegu dlatego wyskakiwal bieg. Kolnierz na drut sklecilem i naoliwilem,to biegi chodza jak nigdy.

Na reszte zmartwien doraznie polecam parking podziemny gdzies w centrum handlowym na pare godzinek,najlepiej pod takimi wentylatorami :D Odkad nie mam garazu,czuje sie lepiej jak mi sie autko ogrzeje nawet 2 godzinki tak.

Kucol

  • Gość
Zaczęła się zima, zaczęły sie problemy...
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Grudzień 2009, 14:51:56 »
to ja sie podłącze :) gdzie jest Pompka spryskiwaczy i bezpiecznik tejże pompki :)

dodam ze płyn na pewno nie zamarzł ;)

Cibor

  • Gość
Zaczęła się zima, zaczęły sie problemy...
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Grudzień 2009, 15:43:04 »
Pompka za zderzakiem od strony kierowcy...pod zbiorniczkiem z płynem...

Jak wymienić nagrzewnicę bo mam sprawną?? Pogoda mi nie straszna :mrgreen:

Pyros, nagrzewnica jest pod deską rozdzielczą za radiem i całym kokpitem centralnym... Tam gdzie leci na nogi powietrze...

Kucol

  • Gość
Zaczęła się zima, zaczęły sie problemy...
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Grudzień 2009, 16:58:35 »
dobra ja juz problem rozwiązałem :D

Cendra

  • Gość
Zaczęła się zima, zaczęły sie problemy...
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Grudzień 2009, 21:30:49 »
Pompa wody nie puszcza :?:

mój grzał jak należy :)

jasiuekonom

  • Gość
Zaczęła się zima, zaczęły sie problemy...
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Grudzień 2009, 02:20:57 »
To ja się podłączę, strasznie parują mi szyby to po pierwsze, a tak konkretniej polowa przedniej szyby od strony kierowcy i strasznie przednie boczne. Co zauważyłem, a mianowicie, od strony pasażera dmucha na przednia szybę jak diabli, a z mojej strony przednia zaparowana bo ledwo co leci z tego podłużnego nawiewu???? Why?????

harabin

  • Gość
Zaczęła się zima, zaczęły sie problemy...
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Grudzień 2009, 05:55:08 »
Polecam zdemontować i przeczyścić wentylator bo zapchany i niewyważony poprzez brudy potrafi chodzić 2x głośniej i gorzej pompować. Na nagrzewnicy mogły się osadzić od strony wentylatora zmielone liście i inne syfy utrudniając przepływ powietrza.

Jak to człowiek się może zdziwić jak jakąś część wykręci a tam pół kilograma syfu :-P

Tigersoft

  • Gość
Zaczęła się zima, zaczęły sie problemy...
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Grudzień 2009, 10:33:39 »
Scoupe ma bardzo dobre ogrzewanie ale słąbą wentylację więc szyby parują :) a co do tego ze nie grzeje to sprawdz najpierw czy masz wody w chłodnicy tyle co trzeba :) jak bedzie za mało to nie bedzie ogrzewanka :)

Cibor

  • Gość
Zaczęła się zima, zaczęły sie problemy...
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Grudzień 2009, 13:27:15 »
ojjj Tigersoft, wody to ja nie mam <hahaha> Pyros mi poradził co zrobić...

jasiuekonom

  • Gość
Zaczęła się zima, zaczęły sie problemy...
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Grudzień 2009, 14:24:42 »
Panowie a jak rozebrać ten wentylator?? Od której strony się do niego dobrać??

Tigersoft

  • Gość
Zaczęła się zima, zaczęły sie problemy...
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Grudzień 2009, 17:29:28 »
Cytat: "Cibor"
ojjj Tigersoft, wody to ja nie mam <hahaha> Pyros mi poradził co zrobić...


no trudno w tej temp. wode mieć :P raczej już lód był by :) chodziło mi o płyn chłodniczy :)