Autor Wątek: problemy z odpaleniem!!!!!!  (Przeczytany 9020 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wojtuuuuus

  • Gość
problemy z odpaleniem!!!!!!
« dnia: 07 Grudzień 2009, 15:53:07 »
witam mam hyundai santa fe 20 crdi 2001 4wd. od pewnego czasu ,zwlaszcza kiedy zrobilo sie chlodniej mam problem z odpaleniem silnika! zajmuje to 3 lub 5 sekund z rana.a ostatni nawet 2 razu wogole nie moglem go odpalic krecilem i krecilem a on nic. bylem u mechanika i on stwierdzil ze trzeba zaczac od swiec,wymienilismy swiece,olej i wszystkie filtry! ale ten kiedy odkrecil oslone silnika ,zauwazyl ze przy dwoch wtryskach jest paliwo.jakby sie tam zbieralo z wtryskiwaczy! czy ktos wie co trzeba zrobic i co to moze byc!? tam sa jescze takie 4 czarne zawory kolo wtryskow,czy one maja byc zamkniete czy otwarte??? ja mam zamkniete,ale nie wiem czy dobrze?! czy moze ktos wie jak naprawic te wtryskiwacze,czy tam trzeba wymienic jakies uszczelki ktore moga przepuszczac te paliwo czy jak!!! z gory dziekuje za pomoc

Waldemar

  • Gość
Problemy z odpaleniem
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Grudzień 2009, 20:13:31 »
Witaj Wojtuś !!
Ty Sobie lepiej zmień mechanika jak on nie wie co z tym zrobić i ja sprawdzać! :!: Jeśli chodzi o uszczelnienie wtrysków to na deklu masz simeringi i je się wymienia tylko trzeba wykręcić wtryski.
Pozdra Waldek :D

wojtuuuuus

  • Gość
problemy z odpaleniem!!!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Grudzień 2009, 21:01:59 »
witam wlasnie zamowilem simeringi i bede wymienial we wtorek. co myslisz o czujniku temperatury? czy to tez moze miec jakis zwiazek,lub zapowietrzony uklad? no i ludzie pisza zeby wlac mixolu, na nieszczelne wtryski! co o tym sadzisz? moj mechanik powiedzial ze do pompowtryskiwaczy nie powinno sie lac mixolu! ale nie wiem.prosze o odp

Waldemar

  • Gość
problemy z odpaleniem!!!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Grudzień 2009, 18:11:49 »
Wojtek ty nie pisz takich żeczy o mixolu tymasz samochód a nie ciągnik chyba że chcesz pogorszyć sobie sprawę i załatwić wtryski <cisza> Jedż do machera co ma komputer i zajmuje się wtryskami i tam Ci powinno wszysko wyjść czy masz dobre wtryski to jest podstawa , a jak są dobre to trzeba szukać innej przyczyny bo to jest gdybanie.Mogą być świece, listwa ciśnieniowa , pompa ,wtryski , filtr paliwa brudny <co?>

Pozdrawiam Waldek

wojtuuuuus

  • Gość
problemy z odpaleniem!!!!!!
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Grudzień 2009, 19:12:24 »
dzieki za informacje. wymienie te simeringi i zobaczymy czy bedzie dobrze.

wojtuuuuus

  • Gość
problemy z odpaleniem!!!!!!
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Grudzień 2009, 18:55:12 »
witaj waldku wymienilem te simeringi co mi poradziles ,i jest wszystko ok:-) samochod odpala od strzala i chodzi idealnie ! dzieki ci wielkie za te informacje jestes wielki!!!!! jeszcze raz dzieki!

Gwiazdor_1992

  • Gość
problemy z odpaleniem!!!!!!
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Grudzień 2009, 21:00:28 »
Jaki koszt simeringów z wymianą??

wojtuuuuus

  • Gość
problemy z odpaleniem!!!!!!
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Grudzień 2009, 22:00:55 »
ogolnie to nie mieszkam w polsce tylko w angli, i powiem ci ze w zadnym sklepie takich simeringow nie mieli ,jedynie w serwisie hyundai i kosztowaly mnie 9 funtow za 4 sztuki! czyli groszowe sprawy i podejzewam ze w polsce bedzie koszt podobny w granicach 50-80 zl za 4 szt. ,wazna informacja jak bedziesz wymienia to uwazaj przy odkrecaniu wtryskiwaczy bo jak odkrecisz srube ktora znajduje sie pod tymi czarnymi zaworkami ktore musisz wyciagnac,to mocowanie ktore laczy srube z wtryskiwaczem ucieka takze najlepiej wyjmuj wtryskiwacz powoli i i przytrzymaj sobie te mocowanie jakims cienkim magnesem albo czyms takim zeby ci nie spadlo bo bedziesz musial je wylawiac heh,noi jak juz je wyciagniesz to przeczysc dobrze szczotka druciana ,i przetrzyj czyms,i wydmuchaj sobie wszystkie przewody ktore tez bedziesz odkrecal,sprawdz tez odrazu czujnik temperatury ktory znajduje sie na listwie,przeszcysc go albo psiknij czyms zeby upewnic sie ze styki dzialaja i wszystko laczy! u mnie zadzialalo samochod pali od strzala i odpala zawsze a przed tem musialem krecic z 5 sekund hehe ,powodzenia

Gwiazdor_1992

  • Gość
problemy z odpaleniem!!!!!!
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Grudzień 2009, 08:17:07 »
u mnie problem tkwi w tym, że po odpaleniu zimnego silnika występują nierówne obroty, ale tylko przez ok 10s. Pali zawsze od "pierszego strzała" jak to napisałeś ;-)
Nie odkręcałem jeszcze pokrywy komory silnika, więc nie moge stwierdzić czy jest tam wilgoć obok wtryskiwaczy- ale na pewno to sprawdzę.

Bo to chyba nie wina świec zapłonowych prawda??

weldon

  • Gość
problemy z odpaleniem!!!!!!
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Grudzień 2009, 08:31:42 »
Cytat: "wojtuuuuus"
... i podejrzewam ze w Polsce będzie koszt podobny w granicach 50-80 zl za 4 szt.


Podobno 105.00 za sztukę, ale to tylko na podstawie jednej informacji.
Na razie nie drążyłem tematu, tym bardziej, że:

- problemy z odpaleniem gdy jest chłodno (poniżej + 5 st.) oraz nierówną pracę silnika,
wg diagnozy mojego samochodu, mogą powodować:

- albo dwa simeringi - do wymiany
- albo pompa - cieknie (cokolwiek to nie znaczy?) - do wymiany
- przynajmniej jeden wtrysk - do wymiany, ew. regeneracji

Czyli albo strzelam i wymieniam po kolei, licząc, że trafię szybko, albo wymieniam/regeneruje
co się da, tnąc koszty i licząc, że zadziała, albo szaleję i walę z grubej rury wymieniając co się da na nowe ;-)
Mam jeszcze, w zapasie, opcje nic nie robić i poczekać aż się ociepli i jeździć tylko od wiosny do ciepłej jesieni.

Na razie lecę do wróżki - jak mi coś podpowie - opiszę.
Jakbyście chcieli, żebym się dowiedział coś o waszych samochodach - przyślijcie zdjęcie i datę urodzenia :-)

Waldemar

  • Gość
problemy z odpaleniem!!!!!!
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Grudzień 2009, 20:53:59 »
Witaj Wojtku!!!!!
Cieszę się razem z Tobą że pomogło to twojemu feee .Taka mała żecz a tak może popsuć :!:

 Pozdrawiam Waldek - Wesołych Świąt <piwo>

Waldemar

  • Gość
problemy z odpaleniem!!!!!!
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Grudzień 2009, 21:16:08 »
Witaj Gwiazdor
Ja mam tak samo ., a zaczyna się to jak są niskie temperatury i to trwa 2-5 sekud a potem jest ok.Byłem u swojego doktora to mówił że zawór się całkiem nie domyka i dlatego tak się dzieje.Ale jest to nie grożne jedynie trzeba by wymienić popychacze hydrauliczne to by załatwiło sprawę ale taki jeden kosztuje 100 zł a przychodzi 2 na zwór i dla pewności hydrauliczne regulatory zaworów i też 100 zł -1 zawór,W hyundaju z kolei mi powiedzieli że te silniki taki urok mają.Mam kumpla co ma kia sorento nowe i był w kia -50 tyś przebieg to mu powiedzieli że te typy tak mają i kijanki i hyundaje.

 Pozdrawiam Waldek

Gwiazdor_1992

  • Gość
problemy z odpaleniem!!!!!!
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Grudzień 2009, 23:00:07 »
Reasumując, mi to tak bardzo nie przeszkadza... Ale czy można z tym tak jeździć?? Nie uszkodze w ten sposób wstrysków lub czegoś innego?? Jestem "zółtodziobem" :D stąd moje pytania...

Waldemar

  • Gość
problemy z odpaleniem!!!!!!
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Grudzień 2009, 13:15:45 »
Cześć Gwiazdor!!!
Z tego co mówił mój mechanik to nie poprostu nie domyka się jeden zawór i niema ciśnienia takiego przy rozruchu .Ale to się momentalnie wyruwnóje i jest ok.Ja na razie też z tym nic nierobie, obserwuje i nasłuchuje :D

 Pozdro Waldek

gordonek

  • Gość
problemy z odpaleniem!!!!!!
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Grudzień 2009, 18:08:41 »
No i stało się....
Stoję unieruchomiony. Akku kręci a dalej cisza, nic się nie dzieje. ?Nie próbuje nawet zaskoczyć:(
Moi drodzy, pomóżcie!
Wiem, że mogę czekać na ocieplenie albo na lawetę, ale może jakieś alternatywne rozwiązanie?
Z góry dziękuję.
p.s jak pisałem wcześniej wtryski były sprawdzane na przelewy i jest ok, podobnie na kompie jakaś korekcja też ok.