Autor Wątek: [Lantra J1] Problem z Lantrą - źle chodzi, na jednym garze.  (Przeczytany 15057 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

antek1122

  • Gość
[Lantra J1] Problem z Lantrą - źle chodzi, na jednym garze.
« dnia: 26 Styczeń 2012, 22:11:29 »
Witam. Mój problem polega na tym iż źle chodzi na benzynie. Po przekręceniu stacyjki nie ma żadnego dźwięku. Po odpaleniu za 1 razem bez dodawania gazu auto gaśnie po około 2-3 sek. (po tym jak autko zgaśnie i przekręce stacyjke już słychać jakieś ciche buczenie) Po odpaleniu w ten sam sposób za 2 razem auto już nie gaśnie i na początku chodzi troszkę ciężko ale już później jest w miarę ok. Po dodaniu gwałtownie gazu autko potrafi się zadusić i nawet słychać jak strzela w filtr powietrza. Przy dodawaniu gazu płynnie nie ma tragedii :) Jazda na samej benzynie jest koszmarna. Auto szarpie a mocy dostaje powyżej 2.5 tyś obr. Dodam że z rury wydechowej trochę a nawet bardzo czuć benzynę. Wymieniłem ostatnio kable, filtr powietrza, gazu, paliwa. Dodam że na gazie chodzi dobrze :) Proszę o pomoc :) z góry dzięki pozdro :)

Offline skali

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 441
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=100001998647968
[Lantra J1] Problem z Lantrą - źle chodzi, na jednym garze.
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Styczeń 2012, 17:27:16 »
Zawsze odpalałeś autko na benzynie?
Obstawiam lejące wtryski, lub sterownik mapy wtrysku ;>

Offline Timon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 500
[Lantra J1] Problem z Lantrą - źle chodzi, na jednym garze.
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Styczeń 2012, 22:55:55 »
ECU może uczyć się pod tym jak jeździsz na gazie jaką dawkę benzyny podawać.

Spróbuj tak: Odłącz akumulator na parę minut. Podłącz i odpal auto na benzynie. Poczekaj aż włączy się chłodnica. Wyłącz silnik i odpal jeszcze raz na benzynie. Sprawdź czy dalej masz te problemy.

Nie rozwiąże to problemu, ale będziesz wiedział czy to przez instalacje LPG. Tak sądzę...  :roll:

dzafik

  • Gość
[Lantra J1] Problem z Lantrą - źle chodzi, na jednym garze.
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Styczeń 2012, 08:27:07 »
Odłączą akumulator na 10 minut, podłącz i zrób około 5 km na benzynie. Będzie chodzić. Tylko trzeba dobrze ustawić pracę na biegu jałowym. Po podłączeniu aku włącz jak najwięcej odbiorników i poczekaj aż zagrzeje się do temp. roboczej. Po czym zgaś i uruchom jeszcze raz i w drogę min. 5km na PB.

antek1122

  • Gość
[Lantra J1] Problem z Lantrą - źle chodzi, na jednym garze.
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Styczeń 2012, 12:17:52 »
Mam włączyć jak najwięcej odbiorników zeby sie szybciej zagrzał ? OK sprawdze to dzisiaj i dam znać jak coś :) I zawsze odpalam na benzynie i jak osiągnie jakąś temperature to po 2 tyś obrotów sam się przełącza na gaz a na gazie odpalić się nawet nie da :)
Może dolać jakiś specyfik do benzyny na przeczyszczenie wtrysków ? czy nie kombinować w ten sposób ? Dzięki za odpowiedzi

NieAmator

  • Gość
[Lantra J1] Problem z Lantrą - źle chodzi, na jednym garze.
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Styczeń 2012, 12:42:04 »
może są  swiece do wymiany albo kable WN, na zimnym silniku nie uruchomisz auta z gazu bo gaz jest bardziej ,,suchym" paliwem

Offline skali

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 441
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=100001998647968
[Lantra J1] Problem z Lantrą - źle chodzi, na jednym garze.
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Styczeń 2012, 14:01:16 »
Uwierz że da rade uruchomić na gazie nawet w trakcie siarczystych mrozów. Mój Peugeot 405 1.8 benz 1988r odpalał tylko na gazie, brzydził sie etyliny :)
Świece kable - to nie ich wina ponieważ działoby to się i na ciepłym i na zimnym silniku, również bez różnicy na jakim paliwie śmigasz.
Najlepiej wyciągnj całą listwe wtryskową, zobacz filtr paliwa. Jak dla mnie wina jest w układzie wtryskowym, może któryś wtryskiwacz nie podaje?
Sprawdź omomierzem czy jest napięcie na wtyce wtryskiwacza na odpalonym silniku, odpinaj po kolei wtyki wtryskiwaczy benzyny podczas pracy silnika i obserwuj.

daj znać.

antek1122

  • Gość
[Lantra J1] Problem z Lantrą - źle chodzi, na jednym garze.
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Styczeń 2012, 14:16:18 »
nie odpale na gazie bo nie mam przełącznika tylko taki guzik kable WN wymieniałem i filtr paliwa też ;) zaraz dam znać co tam sie działo
Powiedz mi dokładnie jak mam zmierzyć tym miernikiem wtryski :P
i jeszcze jak jest ciepły to dobrze odpala za 1 razem na benzynie i juz sie tak nie dusi ale ruszać i tak jest ciężko

Offline skali

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 441
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=100001998647968
[Lantra J1] Problem z Lantrą - źle chodzi, na jednym garze.
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Styczeń 2012, 18:14:36 »
Ten włącznik idzie ominąć lecz to ciężkie do wytłumaczenia..
Oczywiście sprawa dot. czy prąd (napięcie) dochodzi na wtryski. W związku z tym że jest to prad bardzo małego voltarzu bierzesz najmniejszą żarówke jaką znajdziesz (np. 5w) przylutuwujesz przewody plus i minus do niej i poprostu wkładasz końce pzrewodów we wtyczke. Oczywiście na odpalonym silniku..

Ale słuchaj. Masz uczucie że nie chodzi na wszystkie gary? Bo te info co napisałeś w ostatnim poście mnie troszke zastanawia że na ciepłym odpala..
Jak mi coś przyjdzie do głowy to dam znać

antek1122

  • Gość
[Lantra J1] Problem z Lantrą - źle chodzi, na jednym garze.
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Styczeń 2012, 18:39:00 »
właśnie być może na samiutkim początku nie chodzi na wszystkich ale pewny nie jestem bo po odpaleniu za 2 razem wyrównuje sie po nie długiej chwili. Sprawdze to jutro bo juz nie miałem dzisiaj czasu a z tym przyciskiem mozesz mi napisać na pw ;]

Offline skali

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 441
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=100001998647968
[Lantra J1] Problem z Lantrą - źle chodzi, na jednym garze.
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Luty 2012, 18:02:03 »
Wrzucam tu, bo może zostanie dla potomnych, gadałem ze znajomym ktory zajmuje sie instalacjami LPG i powiedział mi taki o to sposób na odpalenie auta na benzynie :)
Nie sprawdzałem tego osobiście ;>
Myśle że masz centralke gazu..
Wiec wciskasz centralke na włączonym zapłonie, potem sie ta centralka zapali, potem wcisnąć na około 15 sekund, dioda powinna zacząć pulsować i zgasnąć po jakimś czasie. Wtedy możliwe jest odpalenie autka na samym gazie.

Kolejne odpalenie jest już normalne (benzyna- po rozgrzaniu gaz)

pzdr  :->

antek1122

  • Gość
[Lantra J1] Problem z Lantrą - źle chodzi, na jednym garze.
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Luty 2012, 11:53:45 »
Witam. Odświeżam temat ponieważ dzisiaj sprawdziłem czy chodzi na wszystkich garach... i co sie okazało ? chodzi na 3 :/ Patrząc na silnik w ogóle nie chodzi na garze 2 od lewej strony;/ Po wyciągnięciu pierwszego kabla auto gaśnie. Po wyciągnięciu 2 nie ma różnicy. Po wyciągnięciu 3 chodzi troszke gorzej po wyciągnięciu 4 kabla gaśnie.. Panowie co to może być? Nie zdawałem sobie nawet z tego sprawy że już szmat czasu tak jeżdzę. Obroty trzyma na poziomie 1100 na gazie podobnie czasami mu wariują obroty i skacze do 1400 na gazie. ehh nie mam już siły ;/ Wykręciłem świece wszystkie okopcone czarne i ta 2 zalana. Po wyciągnięciu świecy tej 2 iskra jest
 ++wymieniłem świece i jest już lepiej na żadnym garze auto nie gaśnie ale na tej 2 świecy na wolnych obrotach nie ma żadnej różnicy na benzynie i na gazie.  przez przypadek jechałem do sklepu z wyczepionym kablem z tej 2 świecy. Auto chodziło bardzo chu....wo przypomniałęm sobie włożyłem i jazda ogólnie ok jak na co dzięń ale czemu na tym 2 garze na wolnych obrotach nie ma różnicy ?

[ Dodano: 2012-02-18, 20:02 ]
wymieniłem dzisiaj kopułkę i palec i nadal to samo. Praca silnika poprawiła się ale i tak na tym garze chodzi gorzej ! co to może być ? ;/

[ Dodano: 2012-02-21, 10:52 ]
Czy jest możliwość że na przepustnicy mam uszczelkę przedmuchaną i akurat tylko na ten gar ? i że tak słabo przepala ? Jak to sprawdzić ?

[ Dodano: 2012-02-21, 13:13 ]
Dodaje zdjęcia jak wyglądają świece i pytanie od czego jest ten czujnik. Proszę o odpowiedź ! :)