Autor Wątek: Ile LS'em do 100km  (Przeczytany 5824 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jasiuekonom

  • Gość
Ile LS'em do 100km
« dnia: 10 Listopad 2009, 17:38:01 »
Witam, Panowie, pytanie za 100 pkt. Tak z ciekawości zmierzyłem dzisiaj przyspieszenie swoją skorupka i nie zachwycająco wyszło, a wynik był następujący 13,46 sekundy do setki. W ile wasze s-coupe rozpędzają się do tej prędkości? Co może być przyczyną tak słabych osiągów.
Pozdrawiam

Kucol

  • Gość
Ile LS'em do 100km
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Listopad 2009, 17:44:48 »
wynik zły i niezły zarazem :)
bo fabryka podaje 11.2 s
mówili gdzieś ze w w 10 letnim aucie wynik tren spada o sekundę czyli 12.2 s
a ten Twój czas to masz z 1 przejazdu czy z kilku i wyciągnięta Średnia ??

pozdrawiam

jasiuekonom

  • Gość
Ile LS'em do 100km
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Listopad 2009, 18:19:50 »
Nie, to jest tylko z jednej próby, leciuśko (ale minimalnie naprawdę) pod wzniesienie, ale takie małe, że ciężko okiem je wyłapać. Mi się wydaję, że to zły wynik. Miałem wcześniej golfa III GT 1.8 90 koni, który był dużo cięższy i z lekko zajechanym silnikiem i miałem 12 do 100, czyli moim zdaniem jest tragicznie ;(;(

PS: Dane techniczne czytałem, ale chciałem usłyszeć opinie użytkowników LS, jaki czas ich samochody osiągają.

vesoly

  • Gość
Ile LS'em do 100km
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Listopad 2009, 18:34:49 »
A jak mierzyłeś czas i prędkość? Stoper i prędkościomierz w desce samochodu?
Pamiętaj, że prędkościomierz zazwyczaj przy 100km/h zawyża o około 5-6km/6 ale to najlepiej sprawdzić GPSem i wtedy rozpędzać do tych np.105 wskaźnikowych jeżeli jest zawyżane to wskazanie. Jeżeli chcesz mieć pewność to na TYM SAMYM odcinku zrób pomiar najpierw w jedną stronę a potem w drugą. Wyeliminujesz w sporym stopniu problem ze zmianą wysokości i przy okazji będziesz widział czy ta różnica aż tak znacząco wpłynęła na wynik.

jasiuekonom

  • Gość
Ile LS'em do 100km
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Listopad 2009, 18:40:16 »
Już dzisiaj nie chciało mi się na stacje jechać, więc nie chciałem kursować bo już rezerwa, ale moim zdanie i tak wynik ten nie jest zadowalający, golfa mierzyłem na tym samym odcinku i w tym samym kierunku, trochę się zawiodłem, myślałem, że LS'y trochę lepiej latają. ;(;(

Kucol

  • Gość
Ile LS'em do 100km
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Listopad 2009, 22:50:43 »
moze i lepiej lata od golfa bo moze tam ostro licznk przekłamuje mój wzgledem GPS ma 100km/gdy na liczniku jest 101-102km/h a u kumpla w golfie 2 przekłamuje o 11 km/h

harabin

  • Gość
Ile LS'em do 100km
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Listopad 2009, 23:48:52 »
Szerokość opony, powiew wiatru, czas reakcji, stan silnka i wiele innych czynników wpływa na pomiar no i jeszcze jeden najważniejszy bo nie moc się liczy tylko moment obrotowy :D

maspex

  • Gość
Ile LS'em do 100km
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Listopad 2009, 11:23:30 »
Jedno trzeba Skupowi przyznac, w srodku czuje sie wieksze przyspieszenie i predkosc niz jest naprawde,dlatego wydaje sie szybkie,ale wlasnie kolo 11s do setki jest,glownie przez slaba skrzynie biegow

Silniki Alpha sa zywotne,opoznienie zmiany biegu,lekki poslizg na starcie i mozesz nawet 2s dluzej jechac, 13s to duzo,tyle Uno 1.1 60s mialem


Ja nawet nie chce probowac mierzyc przyspieszenia,no chyba ze bym od dwojki zaczynal, bo szybka zmiana z jednynki na dwojke jest zabojcza dla naszego gearboxa



AAAAAAaa i najwazniesze...ja nie mam katalizatora :) Usun sobie to odrazu bedzie fajniej latal

Kucol

  • Gość
Ile LS'em do 100km
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Listopad 2009, 11:58:30 »
Cytat: "harabin"
bo nie moc się liczy tylko moment obrotowy :D

 a Tu VW miał 15 Nm przewagi :P

jasiuekonom

  • Gość
Ile LS'em do 100km
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Listopad 2009, 12:27:39 »
Cytat: "maspex"
AAAAAAaa i najwazniesze...ja nie mam katalizatora :) Usun sobie to odrazu bedzie fajniej latal


Teraz chory jestem, ale trochę się wykuruję, to pojadę do mechanika, żeby zobaczył czemu śmierdzi mi w aucie i od razu mi katalizator wywali.

Cytat: "maspex"
Jedno trzeba Skupowi przyznac, w srodku czuje sie wieksze przyspieszenie i predkosc niz jest naprawde,


To muszę przyznać, w porównaniu do golfa III, to w naszych skorupkach cholernie czuć prędkość.

Cytat: "maspex"
a nawet nie chce probowac mierzyc przyspieszenia,no chyba ze bym od dwojki zaczynal,


Ja wczoraj jak sprawdzałem, to do dechy i 1, szybka zmiana biegu na 2 i dalej praktycznie w miejscu stoję bo kapcia palił mi tak długo. Spróbuję jeszcze trochę delikatniej na początku żeby mniej mielił.


Jeszcze jedno takie pytanie co do katalizatowa, co mam wspawać zamiast niego?? Strumienice czy po prostu kawałek rury wydechowej??

maspex

  • Gość
Ile LS'em do 100km
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Listopad 2009, 21:05:25 »
nie daj sie orznac,zeby Ci mechanik zabral katalizator(na skupie dostaniesz minimmum 200zl) ,a wspawaj rureo takiej samej srednicy,ja tak mam i jest super

jasiuekonom

  • Gość
Ile LS'em do 100km
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Listopad 2009, 22:25:39 »
Cytat: "maspex"
na skupie dostaniesz minimmum 200zl


W skupie czyli?? Za złomowisku czy gdzie??

Cytat: "maspex"
a wspawaj rureo takiej samej srednicy,ja tak mam i jest super


A jak z przeglądem?? Nie przyczepią się, że nie ma katalizatora??

maspex

  • Gość
Ile LS'em do 100km
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Listopad 2009, 22:37:10 »
na skupie,czyli w internecie wpisujesz swoja miejscowosc i "skup katalizatorow", najczesniej prywatnie kolesie sie tym zajmuje,podjezdzaja,kasa do raczki i zabieraja kata,potem pewnie do wiekszego odbiorcy to wysylaja i zarabiaja prowizje

bez rury raz mialem na przegladzie robiona analize spalin,wczesniej co prawda przyjechalem zagrzanym autem i zalanym pare litrow w baku Vpowera - spaliny wyszly w normie dla auta z katem dla tego roku :)

jasiuekonom

  • Gość
Ile LS'em do 100km
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Listopad 2009, 22:40:12 »
Aha, zaraz poszukam, a co do tego przyspieszenia, proszę wypisywać jeśli ktoś z was sprawdzał, jak to wygląda. Ja się swoim bardzo zasmuciłem.

wachers

  • Gość
Ile LS'em do 100km
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Listopad 2009, 18:45:58 »
W moim przypadku nigdy nie mierzyłem przyspieszenia bo nie chce sie zdziwic, ale powiem szczerze, ze ze startu z AUDI A4 1.9TDI 90KM jest co robić jednak daje sie rade i to mnie cieszy choć wiem że liczy sie moment obrotowy, masa itd. ale ważny jest też rok auta. więc przypuszczając w moim LS-ie jest przyspeszenie identyczne co w twoim tylko że ja mam instalacje LPG.
Pozdrawiam