Autor Wątek: Ile LS'em do 100km  (Przeczytany 5822 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jasiuekonom

  • Gość
Ile LS'em do 100km
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Listopad 2009, 19:02:28 »
No jak dajesz radę z 1.9 tdi, to na pewno twój się lepiej zbiera od mojego. A co do LPG, to też będę zakładał, bo mi strasznie dużo pali. Już byłem się dowiadywać. Będę zakładał instalację gazową BRC z sterownikiem stag IV (chyba dobrze to sformułowałem). U mnie w okolicy taki właśnie gaz to koszt 2,4 tys. z tym, że korek gazu obok wlewu PB. Wtedy to już całkiem chyba będzie zamulał ;(

wachers

  • Gość
Ile LS'em do 100km
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Listopad 2009, 20:37:42 »
kolego ja też mam LS-a i instalacje BRC AT90E zwykły a nie sekwencja pali około 9 w normalnej jaździe oczywiście LPG. ale różnica jest kolosalna na LPG a PB. wymień kable i świece i spróbuj wtedy a jak LPG bedziesz miał to zobaczysz jaka jest różnica LPG a PB uwierz. to ile ci pali PB??
I propo korka obok wlewu PB to nie polecam bo jest mało miejsca i na dodatek nie funkcjonalnie wtedy bedzie lepiej wstaw wlew LPG w zderzaku pod błotnikiem tak ja tak mam przynajmniej korozja nie wyskoczy przy korku PB.

jasiuekonom

  • Gość
Ile LS'em do 100km
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Listopad 2009, 20:46:56 »
Ale o jaką różnicę chodzi?? Że na gazie lepiej jeździ?? A ze spalaniem jest tak, że na 12,5 litra Pb95 (czyli za 50 zł) przejechałem 135 km. A jeżeli już będę montował gaz to chyba sekwencję, bo dojść, że ma słabe osiągi to jeszcze gorzej może być na zwykłym gazie.

wachers

  • Gość
Ile LS'em do 100km
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Listopad 2009, 20:52:37 »
chodzi o taką różnice że na benzynie mam około 20% więcej mocy niż na LPG.
Strasznie dużo benzynki Ci pali bo aż 9,5l Pewnie ostro dajesz po obrotach co??
Ja mam zwykłą instalacje bo od gazowników słyszałem że dla 12-sto zaworowych jest lepiej taką mieć.

Kucol

  • Gość
Ile LS'em do 100km
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Listopad 2009, 21:09:42 »
9.5 l na 100 ? to GT pali przy normalnej jedzie.
Kup STP do czyszczenia wtrysków zalej Vpower Racing albo jakieś dobre 98 :p i go przegoń powinno pomoc. a jak filtr powietrza ?

jasiuekonom

  • Gość
Ile LS'em do 100km
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Listopad 2009, 21:20:25 »
Pali mi tyle nie przekraczając 2,5 tys obrotów, i może maks 2 razy lekko przypieczony kapec :) Filtr powietrza bardzo rześki. A co do tego, że do 12-stki lepszy zwykły gaz, to słyszałem odwrotnie. Byłem pytać u gazownika 2 dni temu i powiedział, że koniecznie sekwencja bo inaczej będzie spory spadek mocy, więcej będzie palił niż na sekwencji i prawdopodobnie będą występować strzały. Poza tym mam zamiar długo pojeździć tym autkiem bo mi się fajne trafiło więc zainwestuje w sekwencję. Ale to dopiero za jakiś czas bo spłukany jestem i nie pracuję narazie.

harabin

  • Gość
Ile LS'em do 100km
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Listopad 2009, 00:05:50 »
Cytat: "jasiuekonom"
No jak dajesz radę z 1.9 tdi, to na pewno twój się lepiej zbiera od mojego. A co do LPG, to też będę zakładał, bo mi strasznie dużo pali. Już byłem się dowiadywać. Będę zakładał instalację gazową BRC z sterownikiem stag IV (chyba dobrze to sformułowałem). U mnie w okolicy taki właśnie gaz to koszt 2,4 tys. z tym, że korek gazu obok wlewu PB. Wtedy to już całkiem chyba będzie zamulał ;(


Do S-coupe to tylko i wyłącznie STAG300-4 + dobre elektrozawory(ja mam troche lipę) i parownik i różnicy w benzynie a gazie nie dostrzegniesz.

Cibor

  • Gość
Ile LS'em do 100km
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Listopad 2009, 09:15:13 »
Panowie zejdźcie z tematu LPG bo zaraz zamkną i na tym się skończy....

jasiuekonom

  • Gość
Ile LS'em do 100km
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Listopad 2009, 12:26:01 »
Nadal zwracam się z prośbą o pisanie ile wasze LS'y mają do setki :)

BartBartez

  • Gość
Ile LS'em do 100km
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Listopad 2009, 12:26:07 »
KONIEC OT !!

Mój LS w automacie miał lekko poniżej 10s do setki (średnia z kilkunastu pomiarów).
Kat był wycięty i miałem głowicę z wałkiem od GT. Lekko pomieszane w ECU.

jasiuekonom

  • Gość
Ile LS'em do 100km
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Listopad 2009, 12:37:02 »
Cytat: "BartBartez"
miałem głowicę z wałkiem od GT. Lekko pomieszane w ECU.


To w takim razie pojawia się teraz pytanie, jaki koszt głowicy z wałkiem od GT (łącznie z wymianą) i w jaki sposób miałeś pomieszane w ECU (jaki koszt tego i gdzie tego można dokonać). 10 s to bardzo ładny wynik jak na LS'a. W sumie to takie moje marzenie,żeby mój właśnie miał ok. 10 s do setki.

BartBartez

  • Gość
Ile LS'em do 100km
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Listopad 2009, 12:48:35 »
Głowicę miałem z przypadku bo od LS`a nie mogłem dostać. Mieszanie w kompie było niezbędne po tej "pomyłce" bo go zalewało. Robił mi to koleś metodą prób i błędów. Wymieniona była pamięć w ECU na taką, którą dało się programować i kosztowało mnie to 200zł. Nie był to żaden profesjonalny tuning bo auta nawet hamowni nie widziało - była to raczej zabawa w garażu ale się udało.

jasiuekonom

  • Gość
Ile LS'em do 100km
« Odpowiedź #27 dnia: 13 Listopad 2009, 12:52:18 »
No to wspaniale ci się to udało, skoro mój ma do setki ponad 13s a twój miał 10 i to jeszcze w automacie. Ja się bardzo zbulwersowałem swoim autkiem i jego przyspieszeniem ;(

wachers

  • Gość
Ile LS'em do 100km
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Listopad 2009, 15:27:59 »
Dzis dokonałem pomiarów na PB i LPG po trzy próby od 0 do 100km/h
rezultat jest następujący po wyliczeniu średnich:
LPG: od0-100km/h 13,34s
PB 95: od 0-100km/h 11,98s
Wynik nie stawia wielkiej rewelacji ale ja jestem zadowolony z niego.
Pozdrawiam

jasiuekonom

  • Gość
Ile LS'em do 100km
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Listopad 2009, 15:43:12 »
No widzisz, tyle co ty masz na gazie, ja mam na PB, to nie wiem ile będę miał na gazie, 16 sekund chyba ;(