Autor Wątek: S coupe przerywa, kłopot z szybami  (Przeczytany 4025 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

skali1991

  • Gość
S coupe przerywa, kłopot z szybami
« dnia: 08 Listopad 2009, 10:41:37 »
Witam! ;)
Dzisiaj chciałbym zabrać sie troszeczke poważniej za Hultaja i chciałbym sie dowiedzieć pare rzeczy.. Po pierwsze czemu dzieje sie tak, że szyby z wielkim oporem otwierają sie i zamykają, miał ktoś taki problem? ( mam szyby elektryczne) Po drugie na wysokich obrotach silnik przerywa.. jest to dość uciążliwe podczas wyprzedzania ;/ Czy wymiana świec zapłonowych załatwi sprawe? Po trzecie ile mniej więcej czasu zajmie wyciągnięcie licznika?

Z góry dzięki za odp :-P
Pozdrawiam!

on86

  • Gość
S coupe przerywa, kłopot z szybami
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Listopad 2009, 11:07:55 »
Cytat: "skali1991"
Po pierwsze czemu dzieje sie tak, że szyby z wielkim oporem otwierają sie i zamykają, miał ktoś taki problem?
Wina może leżeć po stronie prowadnic-przerdzewiałe i pokrzywione-lub po stronie plastikowych bolców przymocowanych do szyby lub też może wystarczy prowadnice nasmarować. Jeśli to nie jest żadne z tych to może być mechanizm podnoszenia szyb lub silniczek. Ale to tylko takie gdybanie Nie rozbierzesz nie przekonasz się ;-)
Cytat: "skali1991"
Po drugie na wysokich obrotach silnik przerywa..
Obstawiałbym uszkodzony przepływomierz. Przy jakim zakresie Ci przerywa kolego i czy na biegu jałowym przy tych obrotach też to występuje?

psy si tec

  • Gość
S coupe przerywa, kłopot z szybami
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Listopad 2009, 11:52:20 »
Czy tzw. wystrzaly na LPG sa przyczyna uszkodzenia przeplywomierza?

Cendra

  • Gość
S coupe przerywa, kłopot z szybami
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Listopad 2009, 16:36:04 »
Cytat: "psy si tec"
Czy tzw. wystrzaly na LPG sa przyczyna uszkodzenia przeplywomierza?
Jeżeli potrafią pękać puszki na filtr powietrza, to przepływka jak najbardziej, może oberwać...

norton91

  • Gość
S coupe przerywa, kłopot z szybami
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Listopad 2009, 20:35:54 »
Cytuj
Po drugie na wysokich obrotach silnik przerywa.. jest to dość uciążliwe podczas wyprzedzania


Lepiej wymien odrazu swiece z przewodami, tylko kupuj oryginalne albo jakiejs dobrej firmy...

Cytuj
Po pierwsze czemu dzieje sie tak, że szyby z wielkim oporem otwierają sie i zamykają, miał ktoś taki problem? ( mam szyby elektryczne)


Ja obstawiam zardzewiałe prowadnice.

harabin

  • Gość
S coupe przerywa, kłopot z szybami
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Listopad 2009, 21:30:45 »
Cytat: "skali1991"
Po drugie na wysokich obrotach silnik przerywa.. jest to dość uciążliwe podczas wyprzedzania ;/


może to już odcięcie :D

jak koledzy mówią kupić świece ngk + markowe kable.

Jeżeli chodzi o szyby, prowadnica ale i również możesz mieć za bardzo ściśniętą blachę przy uszczelkach.

skali1991

  • Gość
S coupe przerywa, kłopot z szybami
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Listopad 2009, 16:42:10 »
Więc tak, silniczek przerywa tylko w najwyższym przedziale obrotów, ok 5-7 tys obr. Ja bym postawił raczej na świece, wczoraj czyściłem przepływke.. Niby była troche zakurzona, ale wątpie żeby mialo to jakiś wpływ ;P

A z szybami to rozebrałem cały boczek, nasmarowałem prowadnice i tylko szybciej sie opuszczają xD a do góry wciąż to samo ;/

jasiuekonom

  • Gość
S coupe przerywa, kłopot z szybami
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Listopad 2009, 17:24:57 »
Cytuj
jak koledzy mówią kupić świece ngk + markowe kable.


Witam, podłączę się, też przymierzam się do zakupu kabli i świec, świece to wiem, że najlepiej NGK właśnie, a co do przewodów, to kupić też NGK czy oryginalne hultajowskie??

Tigersoft

  • Gość
Re: S coupe przerywa, kłopot z szybami
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Listopad 2009, 18:23:57 »
Cytat: "skali1991"
Witam! ;)Po trzecie ile mniej więcej czasu zajmie wyciągnięcie licznika?



jak wiesz gdzie kręcić to 5 min :) jak pierwszy raz bedziesz sciągał to 10-20 min, zależy od twoich zdolności manualnych i inwencji :)

skali1991

  • Gość
S coupe przerywa, kłopot z szybami
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Listopad 2009, 19:01:56 »
Z tymi świecami i przewodami to nic nie wiadomo, zależy jak trafisz, ale oczywiście ludzie większość pewność mają do znanych firm co nie jest zawsze trafne.. Pisze tak bo już kilka razy sie na tym przejechałem, zresztą nie tylko ja ;P

Jutro pobawie sie z licznikiem, zobaczymy co z tego wyniknie ;D

maspex

  • Gość
S coupe przerywa, kłopot z szybami
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Listopad 2009, 22:06:47 »
Slaby pradzik masz :) jak moj Skup dostal nowy aku to dwa razy szybciej szybki sie podnosily,nawet na wlaczonym silniku,co jest dziwne.

harabin

  • Gość
S coupe przerywa, kłopot z szybami
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Listopad 2009, 23:28:32 »
Cytat: "skali1991"
Więc tak, silniczek przerywa tylko w najwyższym przedziale obrotów, ok 5-7 tys obr.


hehe

Żeby mi się do siedmiu tysięcy kręcił :D

Może ktoś wie jak to zrobić, czy da się to zrobić tak jak przy mapach do tuningu żeby tylko odcięcie przesunąć.

Cendra

  • Gość
S coupe przerywa, kłopot z szybami
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Listopad 2009, 11:53:01 »
przy 6200 chyba jest odcinka w LS

szk3

  • Gość
S coupe przerywa, kłopot z szybami
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Listopad 2009, 12:30:22 »
Odnośnie szyb mam podobny problem, aczkolwiek w Lantrze, opuszczają się bardzo dobrze lecz ciężko się podnoszą i wychylają się z pierwotnego położenia po opuszczeniu. Okazało się, że na prowadnicy są wklejone w takie "coś" plastikowe ;-) i po jednej stronie puścił silikon, po wklejeniu powinno być dobrze, więc może u Ciebie jest podobnie. Pozdrawiam

jagiza

  • Gość
S coupe przerywa, kłopot z szybami
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Listopad 2009, 23:53:36 »
a prpopo tych szyb to moze być jeszcze tak ze to koniec styku w klawiszu miałem podobnie wyczyściłem papierkiem 800 i gitara tez myślałem ze silniczek lub prowadnica ale nie...to tylko mała "kulka" styku jak podłaczyłem bez klawisza tzn bez obudowy to normalnie efekt jak na zgrzewarce punktowej....hehe a i uwaga na zaczepy ja 2 wyłamałem strasznie sie to rozbiera....:)