Autor Wątek: [Santa Fe CM] Sprzęgiełko klimatyzacji.  (Przeczytany 10131 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DriverOpolskie

  • Gość
[Santa Fe CM] Sprzęgiełko klimatyzacji.
« dnia: 11 Lipiec 2014, 19:10:55 »
Wczoraj z synem kupiliśmy dwie santki z 2007 roku.Niestety w mojej nie działa klimatyzacja.Od razu udałem się do warsztatu i mechanior stwierdził brak sprzęgiełka sprężarki.Facet takich nie ma i kazał wrócić jak kupię.Nie wiem co robić,możliwe że sprzęgło samo się rozpadło ?Czy raczej ktoś zdemontował.Szukałem zamiennika,ale coś mi nie wychodzi.Na Allegro też nie ma.Upał straszny,a w środku sauna.


DriverOpolskie

  • Gość
[Santa Fe CM] Sprzęgiełko klimatyzacji.
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Lipiec 2014, 19:37:34 »
Kosmos,moja kariera na tym forum jest krótka,ale zauważyłem,że pomogłeś wielu osobom.Dzięki bardzo.Kto by pomyślał sklep KIA :)

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] Sprzęgiełko klimatyzacji.
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Lipiec 2014, 20:38:03 »
Opiszcie ten "rodzinny" interes tutaj http://hyundaiklub.pl/forum/viewforum.php?f=54 i sprawdź czy jeszcze czegoś nie brakuje w Twoim SF  :mrgreen:

NieAmator

  • Gość
[Santa Fe CM] Sprzęgiełko klimatyzacji.
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Lipiec 2014, 10:03:35 »
kolego klima i hyundai to śmieszna sprawa nie jest tu dobrze dobrane sprężarki często się zacierają. A jeśli nie ma sprzęgła mogło się rozwarstwić dlatego je ktoś zdjął żeby nie wydawał metalicznego dźwięku przy pracującym silniku sprawdź czy wałek na którym siedzi sprzęgło nie jest starty spróbuj nim zrobić pełny obrót żeby mieć pewność że sprężarka jest ok. A samo sprzęgło trochę ciężko dostać bo  lubią się różnić długością trzpienia. A tu masz film jak to wygląda
Gdybyś miał problemy służę pomocą.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Santa Fe CM] Sprzęgiełko klimatyzacji.
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Lipiec 2014, 10:30:36 »

NieAmator

  • Gość
[Santa Fe CM] Sprzęgiełko klimatyzacji.
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Lipiec 2014, 14:53:45 »
W podanym linku jest cewka nie sprzęgiełko

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] Sprzęgiełko klimatyzacji.
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Lipiec 2014, 15:50:09 »

DriverOpolskie

  • Gość
[Santa Fe CM] Sprzęgiełko klimatyzacji.
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Lipiec 2014, 18:33:48 »
Jeszcze nie miałem czasu zaatakować tej klimy.Szef wysłał mnie w szybki kurs do Gdańska (niech szlag trafi tę ulewę) i z wszystkim stanąłem.Dzisiaj obydwa zarejestrowałem na czerwone blachy,zrobiłem przeglądy,ubezpieczyłem,wróciłem do wydziału komunikacji i zarejestrowałem na normalne numery.Uffff,same brzydkie słowa cisną mi się na ust.Pan robiący przeglądy,powiedział że autka fajne,w bardzo dobrym stanie technicznym i bardzo niedoceniane przez potencjalnych kupujących.Co do samej klimy,nie widać pompy.Pan od klimatyzacji włożył od góry lusterko na wysięgniku i stwierdził brak sprzęgiełka.Nasz firmowy elektryk zadeklarował się,że mi to zrobi.Linki od kolego Kosmosa już mu przesłałem,gdzie kupić części.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] Sprzęgiełko klimatyzacji.
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Lipiec 2014, 18:47:41 »
Byłeś w Gdańsku to trzeba było podjechać do sklepu i kupić części. Czy wiesz dokładnie czego brakuje tarcza, koło pasowe czy cewka. Jakby brakowało koła pasowego to paska też by nie był.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Santa Fe CM] Sprzęgiełko klimatyzacji.
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Lipiec 2014, 20:45:18 »
Jak dla mnie zdechła cewka lub odłączone jej zasilanie.

DriverOpolskie

  • Gość
[Santa Fe CM] Sprzęgiełko klimatyzacji.
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Lipiec 2014, 21:12:57 »
O mechaniku już pisałem co stwierdził.Wiem,że po załączeniu klimy załączają się wentylatory klimy.Kosmos przyjechałem do portu rano na Kontenerową.Nie było dźwigu,który by mi taki ciężar załadował.Skandoliłem całą sobotę,zmokłem jak szmata.Dopiero wieczorem przypłynął dźwig który poradził sobie z tym ładunkiem.Sobota zmarnowana,nic nie kupiłem,wróciłem wściekły do domu.Byłem z żonką przed chwilą na króciutkim kursiku na Górę św Anny.Stanąłem w miejscu widokowym,dookoła piękne widoki.Na parkingu dwa autka,jakiś paskudny,srebrny Tiguan i moja czarna ślicznotka :)

NieAmator

  • Gość
[Santa Fe CM] Sprzęgiełko klimatyzacji.
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Lipiec 2014, 10:01:48 »
cewki lubią się upalać przez co mogło rozwarstwić sprzęgiełko. (ta tarcza która przylega do koła pasowego)

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[Santa Fe CM] Sprzęgiełko klimatyzacji.
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Lipiec 2014, 18:21:45 »
Chodzi o to kółeczko na zewnętrznej stronie koła pasowego.
Oznaczone jako: 97644C



NieAmator

  • Gość
[Santa Fe CM] Sprzęgiełko klimatyzacji.
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Lipiec 2014, 10:36:20 »
dokładnie o to chodzi tylko one różnią się długością tego trzpienia który na wałku osiada.