Autor Wątek: [Santa Fe CM] Sprzęgiełko klimatyzacji.  (Przeczytany 10130 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DriverOpolskie

  • Gość
[Santa Fe CM] Sprzęgiełko klimatyzacji.
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Sierpień 2014, 01:36:29 »
Jestem w trasie,a nasz elektryk nareszcie zajrzał do mojej sprężarki.Faktycznie brakuje tego ostatniego elementu,który przychodzi na końcu za kołem pasowym.Kosmos,món nr WIN,to KMHSH81WP6U079862

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] Sprzęgiełko klimatyzacji.
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Sierpień 2014, 19:13:03 »

DriverOpolskie

  • Gość
[Santa Fe CM] Sprzęgiełko klimatyzacji.
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Sierpień 2014, 06:39:03 »
Dziękuję za pomoc Panowie. Przekazałem linki elektrykowi i już działa. Mam nadzieję,że jak wrócę z trasy,będzie wiało chłodem w mojej Santce. Wożę elektrownie wiatrowe,tak że weekendowo pozdrawiam z pól,gdzieś w Białowieży.

[ Dodano: 2014-08-09, 12:42 ]
Teklo droga nasza,nie wiem jak się podbija temat (zezwioski chłop jezdem),dlatego walnę post pod postem,narażając się na utratę życia. Powodem utraty,urwania części nr 97644C,(dzięki Złośniku)była urwana jedna śruba. Elektryk wykręcił sam gwint i zamontował nowe części zakupione przez internet (dzięki Kosmos,jak zwykle byłeś kosmiczny w pomocy). Kupiłem cały komplet,czyli sprzęgiełko,koło pasowe i elektromagnes. Na kole pasowym były zadziory,pewnie przez załączanie klimy przy wysokich obrotach silnika. Teraz mam na zapasie koło pasowe i elektromagnes.Jeszcze raz dzięki za pomoc. O w mordę samo się scaliło :) Technika

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] Sprzęgiełko klimatyzacji.
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Sierpień 2014, 18:21:14 »
Post #4 http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=5386 jak będziesz robił jak to Albert wymyślił to nowy post + stary będą wyświetlane jako nieprzeczytane.

Dopiero wczoraj znalazłem info że Twój samochód był objęty akcją serwisową (TSB) dotyczącą śruby i sprzęgła klimatyzacji. Niestety naprawiałeś już sam więc musztarda po obiedzie.



Przy przebiegu 5437 km w Belgii auto miało jakąś naprawę gwarancyjną.

DriverOpolskie

  • Gość
[Santa Fe CM] Sprzęgiełko klimatyzacji.
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Sierpień 2014, 18:34:44 »
No szkoda,ale jak piszesz musztarda po obiedzie.Dołożył bym do opon zimowych :)

mariuszek1985

  • Gość
Dźwięki z okolic rozrządu po włączeniu klimy ?
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Luty 2016, 21:16:22 »
chciałbym zapytać czy ktoś ma taki sam problem jak mój santa fe a mianowicie po włączeniu klimy od razu słychać załączenie sprężarki i dziwny dźwięk dochodzący z okolic rozrządu taki jakby coś się poluzowało i obcierało a jak wyłączę klimę to jest wszystko wporządku.Pomoże ktoś?

Offline niebieskiultras

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 261
[Santa Fe CM] Sprzęgiełko klimatyzacji.
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Luty 2016, 09:25:27 »
Zobacz czy nie masz czegos w wiatraku który załącza się przy włączaniu klimy - otwórz maskę i patrz na wiatrak i okolice a niech ktos włączy Klime.

Podobna sytuacje z dziwnymi dźwiękami na klimie miała matka od dziewczyny -patyk byl w wiatraku i trzaskał o łopaty wiatraka

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
Re: Dźwięki z okolic rozrządu po włączeniu klimy ?
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Luty 2016, 09:37:40 »
Ja radziłbym sprawdzić alternator i sprężarkę klimy. Jeśli pada jeden z tych elementów to objawy są podobne do tego co opisujesz.

Offline volcan

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 540
    • http://www.prace-geologiczne.pl
Re: Dźwięki z okolic rozrządu po włączeniu klimy ?
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Luty 2016, 10:32:05 »
Może być uszkodzona sprężarka klimatyzacji lub koło napędowe (sprzęgło).

mariuszek1985

  • Gość
[Santa Fe CM] Sprzęgiełko klimatyzacji.
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Luty 2016, 17:52:39 »
wiatraki sa ok dzwięk dochodzi z okolic rozrządu mniej wiecej z dolnych okolic rozrządu.Sprężarka chyba działa bo załącza się czyli jest ok. Ona ma jakieś powiązania z rozrzadem czy jest nie zależna?może trzeba postawić na przygiełko ze po załoczeniu daje taki ocierający dzwięk?albo jakieś paski czy napinacze ?no nie wiem tak kombinuje  :cry:

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] Sprzęgiełko klimatyzacji.
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Luty 2016, 20:16:36 »
Przeczytaj cały temat.