Autor Wątek: [i40 VF] kamera cofania niebieski ekran  (Przeczytany 29211 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ania_kretka

  • Gość
[i40 VF] kamera cofania niebieski ekran
« dnia: 04 Lipiec 2014, 19:44:51 »
Witam. Kupilam samochod niedawno z rynku wtornego i po tygodniu pojawil sie problem. Przy cofaniu czasami kamera sie uruchamia z niebieskim ekranem. Nie widac obrazu tylko zarys samochodu. Innym razem jest ok. Mieliscie taki problem? Auto na gwarancji przeglad w sierpniu.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i40 VF] kamera cofania niebieski ekran
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Lipiec 2014, 23:23:29 »
Niedawno czy dawno przywitać się trzeba teraz tutaj http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?p=56782#56782

Post #57 http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?p=49900&highlight=#49900  czyli firma Hyundai zaprasza Ciebie do serwisu.

ania_kretka

  • Gość
[i40 VF] kamera cofania niebieski ekran
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Lipiec 2014, 21:38:18 »
Czytalam tą info wcześniej ale nie ma nic napisane jak ktos z tym sobie poradził. Czy serwis wymienia kamere czy tylko softa wgrywa. Dzieki kosmos2011 za pierwszą odpowiedź

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i40 VF] kamera cofania niebieski ekran
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Lipiec 2014, 23:04:17 »
Niestety dużo osób piszę A, ale o B już zapomina  8-)

ania_kretka

  • Gość
[i40 VF] kamera cofania niebieski ekran
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Lipiec 2014, 16:34:06 »
kamere serwis wymieni - wiec ok

alex007

  • Gość
[i40 VF] kamera cofania niebieski ekran
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Lipiec 2014, 21:27:01 »
moglbys zrobic zdjece kamery? jest ona fabryczna czy dokladana?

ania_kretka

  • Gość
[i40 VF] kamera cofania niebieski ekran
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Sierpień 2014, 14:51:14 »
Fabryczna

alex007

  • Gość
[i40 VF] kamera cofania niebieski ekran
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Sierpień 2014, 19:32:54 »
to pozostaje tylko serwis...

Offline klon32

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Nie działająca kamera cofania?
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Luty 2016, 14:28:57 »
Witam.Mam problem z kamera cofania wyświetlacz w lusterku wstecznym Hyundai i40 2011r.Na początku usterki po właczeniu biegu wstecznego raz kamerka działała raz nie teraz nie działa wcale.Czy ktoś miał taki problem i jakie sa tego przyczyny a także ewentualny koszt naprawy?

Dziękuje.

Offline i40 brytyjczyk

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 30
[i40 VF] kamera cofania niebieski ekran
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Luty 2016, 15:28:57 »
Witam. Miałem ten problem, ale naprawili na gwarancji. Wymienili część z kamerą.


orzech71

  • Gość
[i40 VF] kamera cofania niebieski ekran
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Maj 2016, 20:28:41 »
Mam ten sam problem. Chyba często spotykany... tylko mi nie chcieli wymieni tej kamerki na gwarancji. Zrobiłem 35 tys. do kolejnego przeglądu przez 9 mies. zanim pojawiłem się u nich  :-/  To całą kamerkę trzeba wymienić przy tym niebieskim ekranie czy tylko przeczyścić styki.

Powiedzieli mi w ASO, że wilgoć się dostała. Ktoś coś sam próbował. Może jakiś warsztat we Wrocławiu?

frykar

  • Gość
[i40 VF] [i40] Kilka pytań po zakupie
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Sierpień 2016, 13:30:39 »
Witam. Kupiłem i40 1.6 GDI. Autko sprowadzone z Niemiec, zarejestrowane. Mam kilka pytań ponieważ muszę zrobić kilka rzeczy przy aucie. A mianowicie mam do wymiany kamerę cofania (niewyraźny obraz, a po deszczu przez moment niebieski ekran), mapy są nieaktualne, do wymiany filtry/olej. Zastanawiam się czy jechać do ASO, tylko nie wiem czy będę mógł to zrobić (kamera i aktualizacja) na gwarancji. Auto wg VIN z końca 2011 ale pierwsza rejestracja 01.2012. Czy w ogóle zawracać sobie głowę ASO, bo koszty są na pewno duże. Czy opłaca się dalej serwisować tam auto. Olej i filtry wymienię u "domowego" mechanika. co do kamery to będzie gorzej. Sprawdzałem swój aktualny system w nawigacji i jest to wersja systemu 7.1.2, wersja mapy 2012.11.13, wersja firmware 5.5.4. Na stronie  navigation/hyundai jest aktualizacja do 7.5.8. Czy mogę sam to zrobić poprzez USB? Czy to także jest aktualizacja map? Na stronie Hyundai jest info o Lifetime Mapcare. Czy to się opłaca? Wiem, że dużo tego, ale chciałbym się dowiedzieć od Was co nie co, zanim bym ewentualnie zadzwonił do ASO. W pobliżu mam Wałbrzych/Wrocław. Pozdrawiam

[ Dodano: 2016-08-23, 14:54 ]
Witam ponownie. Jednak wcześniej zadzwoniłem do ASO Wałbrzych. Przegląd serwisowy mojego auta to koszt 950zł (wymiana filtrów/oleju + sprawdzenie - co już sprawdziłem po zakupie), co najgorsze to podczas takiego przeglądu nie ma aktualizacji map i systemu. Taka usługa jest wykonana dodatkowo w cenie 850zł. To co jest napisane na stronie Hyundai to chyba dotyczy tylko nowych aut z salonu, chodzi o Lifetime Mapcare. Chociaż tu na forum ktoś pisał, że aktualizują mapy za darmo.

[ Dodano: 2016-08-23, 19:23 ]
Po kilku telefonach rezygnuję z ASO. Wcześniej już napisałem odnośnie przeglądu i aktualizacji. Teraz za wymianę kamery cofania wołają  600zł kamera + 450zł wymiana ( nie wiem skąd te ceny, jeśli na stronie Hyundai.pl kamera jest w cenie ok 350zł). Trochę poszukałem odnośnie aktualizacji map. Znalazłem opis jak to zrobić samemu, jutro sprawdzę. Pytanie czy mapy z oznaczeniem "115E7AA  2015 1Q" to są najnowsze? Czy ktoś wymieniał kamerę cofania na własną rękę lub samemu? Pozdrawiam

darkkain

  • Gość
[i40 VF] kamera cofania niebieski ekran
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Sierpień 2016, 13:03:45 »
Ja zakupiłem miesiąc temu hyundai-a i40 - też sprowadzonego. Dzwoniłem do dwóch serwisów ASO w Poznaniu i podawali różne ceny:

a) Hyundai Karlik - przegląd z wymianą oleju, wszystkich filtrów + płyn hamulcowy + sprawdzenie elektryki itd. = 1250zł a aktualizacja mapy za darmo ale tylko dla aut kupionych w Polsce. Dla sprowadzonych pakiet 4 letniej aktualizacji = 700zł

b) Hyundai Szpot - przegląd jak wyżej = 1250zł i aktualizacja mapy + oprogramowania gratis w formie progralu lojalnościowego.

Zagadałem z ASO Szpot i zrobili mi pakiet przeglądu jak wyżej + aktualizacja za 1000zł

Co do wersji mapy to wgrali mi najnowszą i wchodząc teraz w informacje o nawi mapy są z 08.2015. Wersja mapy jest dokładnie taka jak napisałeś w swoim poście.

Jeżeli chodzi o wersję map to miałem po kupnie taką samą jak Ty z 2012r. W necie jest dostępna darmowa aktualizacja do wersji z mapą 2014r + oprogramowanie w wersji 7.5.8. Aktualizacja jest banalna, wystarczy skopiować na pena dane i włożyć, wszystko samo się robi.

Nie jest to najnowsza wersja oprogramowania (w ASO mi wgrali wersje 7.6.5) ale o niebo lepsza niż masz aktualnie.  Jak chcesz to odezwij się na PM to podam Ci linka. Przede wszystkim warto wgrać aktualizację z 2014r bo wprowadza pełny polski język do całego systemu multimedialnego + polskiego lektora nawigacji + mapa z 2014r :)

frykar

  • Gość
[i40 VF] kamera cofania niebieski ekran
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Sierpień 2016, 19:36:17 »
Witam, dziś zaktualizowałem system do wersji 7.5.8 razem z mapami. Tu jednak wgrałem mapy te z postu czyli 115E7AA 2015 1Q, ale wydaje mi się, że potrzebna jest aktualizacja systemu do wersji 7.6.5 ponieważ wyświetla, że wersja map to 313... z 2014.10, ale i tak nowsze niż 2012:) Olej kupiłem Castrol 5w30 przeznaczony do silnika Start/Stop razem z filtrem - wymiana w cenie. filtry powietrza i kabinowy wymienię sam. Zostaje jeszcze serwis klimy, a także ta nieszczęsna kamera cofania. Ktoś ma namiar, gdzie taką kamerkę mogę kupić i wymienić - Wrocław/Wałbrzych, bo nie chcę wierzyć, że to koszt rzędu 1000zł jak chcą w ASO. Pozdrawiam