Autor Wątek: [i40 VF] kamera cofania niebieski ekran  (Przeczytany 29212 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i40 VF] kamera cofania niebieski ekran
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Sierpień 2016, 19:54:55 »
Frykar pamiętaj jeden temat jeden problem nie trzy (3). Opcja szukaj działa.

Kamera

http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=5837&highlight=kamera

http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=7799&postdays=0&postorder=asc&highlight=kamera&start=15

Nawigacja aktualizacje

http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=2003&postdays=0&postorder=asc&start=0

Cytat: "frykar"
Olej kupiłem Castrol 5w30


Możesz podać pełne oznaczenie tego oleju.

frykar

  • Gość
[i40 VF] kamera cofania niebieski ekran
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Sierpień 2016, 21:14:40 »
Cześć. Sorki, że wszystko w jednym temacie, ale napisałem za jednym razem co i jak. Można powiedzieć, że 2 problemy rozwiązane :). Oczywiście, że szukałem na forum i nie tylko, dzięki temu zaktualizowałem system i mapy. Cały czas szukam:). Co do kamery to nie ma za wiele info o i40, to co jest w postach dotyczy głównie aut na gwarancji, gdzie im to ASO wymienia albo kamery nie od fabrycznej navi. Dalej szukam i czytam, może coś przeoczyłem. Ale jeśli wolicie to założę osobny temat o kamerce cofania :) Co do oleju to nie pamiętam, ale chyba Castrol 5w30 A5. A jest jakaś różnica? Był w tej samej cenie co Shell Helix Ultra 5w30. Czy ten olej będzie ok? Bo nie powiem, zaniepokoiło mnie Twoje pytanie odnośnie oleju.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i40 VF] kamera cofania niebieski ekran
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Sierpień 2016, 21:18:49 »
Dopisuj się do tematów które już ktoś rozpoczął linki podałem.

Olej co do normy (5W30 A5) ok jeśli chodzi o producenta to już nie za bardzo. Przy następnej wymianie zrób płukankę i zmień na lepszy jakościowo.

Co do kamery kontynuacja w temacie już rozpoczętym.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i40 VF] kamera cofania niebieski ekran
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Sierpień 2016, 21:20:42 »
Frykar nie bardzo zrozumiałem kamerę masz fabryczną czy dorabianą?

Nadwozie masz sedan czy kombi? Najlepiej podaj vin.

frykar

  • Gość
[i40 VF] kamera cofania niebieski ekran
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Sierpień 2016, 11:45:12 »
Lepszy jakościowo czyli jaki? Myślałem, że Castrol to dobra firma. Nawet na stronach polecają Castrola do i40 tylko, że inny rodzaj Castrol Edge FST 5w30. W sumie jeszcze nie wymieniłem, dziś mam to zrobić, bo wczoraj w warsztacie było już za późno. Napisz proszę, który będzie lepszy to może uda mi się go wymienić. Pozdrawiam.

frykar

  • Gość
[i40 VF] kamera cofania niebieski ekran
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Sierpień 2016, 11:53:45 »
Witam. Podłączam się do tematu. Moja Kamerka oraz navi jest fabryczna. Auto sprowadzone. Rok 2012 dlatego na gwarancji mi tego nie zrobią (koszt w serwisie 1000zł). Z resztą jak dzwoniłem do ASO to na multimedia gwarancja jest tylko 3 lata. Mój problem jest taki. Kamera działa itd., tylko jest niewyraźny obraz, jakby za mgłą lub patrząc przez zamazane okulary:). W dużym słońcu nic prawie nie widać, tak samo w nocy. do tego po deszczu przez kilka sekund wyświetla się niebieski ekran po czym kamera się załącza i wyświetla obraz (dalej zamazany:))


Denny4

  • Gość
[i40 VF] kamera cofania niebieski ekran
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Sierpień 2016, 21:21:44 »
Tak czytam i się zastanawiam ????
W stopce podajesz że masz auto z 2012 roku więc JESZCZE na gwarancji.
To rozwiązuje problem naprawy kamery cofania która jest na gwarancji.
Chyba że ASO traktuje kamerę jako część zestawu audio-radia na które jest tylko 2 lata gwarancji.
Sprawa wymiany oleju to u mnie wygląda tak:
Kupuję 5L oleju Shell Helix Ultra ECT 5w30 u znajomego po najniższej cenie z Alledrogo.
Kupuję oryginalny wkład filtra oleju MOBIS za około 25-35zł
I płacę za wymianę w ASO 60zł z wpisem do książki.
Przeglądy gwarancyjne to mały kosztował mnie około 450zł, a za duży po 60kkm jeszcze nie miałem przyjemności bo dopiero teraz zbliżam się do niego.
Bo w i40 przeglądy są co 30kkm lub 2lata w zależności co wystąpi wcześniej.
Tylko przegląd blachy co 12 miesięcy.
Jeśli chodzi o mapy to ktoś tutaj pisał o wprowadzeniu darmowej i dożywotniej aktualizacji map ale nie więcej niż 3 lub 5 razy w całym okresie życia auta.
Nie jestem pewien czy obejmuje to tylko nowe czy wszystkie egzemplarze.
Z tym najlepiej do HMP się zapytaj i korzystną odpowiedź wydrukuj żeby mieć co wcisnąć w twarz pijawkom z ASO  :-D

frykar

  • Gość
[i40 VF] kamera cofania niebieski ekran
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Październik 2016, 16:12:57 »
Witam ponownie. W końcu zabieram się do wymiany kamery cofania. Muszę to zrobić samemu ponieważ gwarancja już tego nie obejmuje (2 lata). Po zdemontowaniu osłony itd. dostałem się do kamery (poniżej zdjęcie). Mam pytanie czy jest jakiś zamiennik do tej kamery? Bo tak szukam, ale jak są to do i30/ix35 z innym oznaczeniem lub montowane w miejsce oświetlenia tablicy. Większość jest z wyjściem RCA, u mnie kamera jest wpięta w kostkę (nie wiem czy tak się to nazywa -FAKRA, widziałem takie adaptery fakra-rca). Czy ktoś wymieniał na własną rękę kamerę w i40? lub u jakiegoś speca?
obraz kamery

Pozdrawiam

Offline grem13

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
[i40 VF] kamera cofania niebieski ekran
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Październik 2016, 16:43:07 »
Witam, ja mam zamontowana kamerę z hyundaia ix20, wszystko działa jak należy jedynie kostkę trzeba przełożyć i nie przychodzi w miejscu do tego przeznaczonym bo jest krótszy kabel ale jest miejsce pod ta chromowana listwa. Ja mam kamerę o nr 95760-1K500.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169

frykar

  • Gość
[i40 VF] kamera cofania niebieski ekran
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Listopad 2016, 00:58:51 »
Witam ponownie. Może ktoś będzie miał podobny problem i być może ten post się przyda:). Otóż ja wymieniłem kamerkę (raczej zamieniłem) na nową z Allegro, montowaną w miejsce podświetlenia tablicy. Tu uwaga. Raczej ciężko będzie znaleźć do i40, ja kupiłem do Sonaty - sprawdzić rozmiar i rozstaw otworów - pasują idealnie. Wystarczy przełożyć ze starej lampki obudowę na żarówkę - też pasuje. Trzeba tylko kabelki dobrze połączyć i śmiga. U mnie podłączona do fabrycznej navi. Kolor, linie pomocnicze itd. Jest tylko troszkę pod innym kątem (u mnie widać hak- ale może to nawet lepiej). Co lepsze to ta, ma dodatkowe ledy, co przydaje się w nocy. Naprawdę, teraz dużo lepiej widać. Moja stara kamera dawała zamazany obraz, ale w ciągu dnia jeszcze było widać, ale w nocy już nic. Teraz aż chce się cofać :). Najlepsze w tym, że za kamerę z przesyłką zapłaciłem coś ok. 90zł plus moja robocizna ok 2,5h. Początkowo też chciałem to zrobić w serwisie, ale kamera + wymiana ok 700-800zł, tyle mi krzykneli. Jedynie co, to muszę rozgryźć jak usunąć oryginalne linie pomocnicze bo teraz wyświetlają się podwójnie. Ale to w niczym nie przeszkadza. Pozdrawiam

Offline gameosx

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
[i40 VF] kamera cofania niebieski ekran
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Marzec 2017, 11:06:47 »
Cześć. U mnie w salonie Hyundaia krzyknęli mi za nową oryginalną kamerke cofania - 2700zł  :shock: , na akcje serwisową wymiany tej kamerki pewnie bym się załapał ale po rozmowach z Hyundai Polska dowiedziałem się że te akcje są wykonywane tylko w kraju pierwotnego zakupu auta (moje jest sprowadzone z Francji) - więc musiałbym jechać do Francji na tą wymianę (chociaż patrząc na jej cenę to chyba i tak by się opłacało ;) ). Jednak na alledrogo kupiłem nówkę do IX20 (oznaczenie 1K501), przełożyłem końcówkę ze starej kamerki, dorobiłem trochę więcej kabelka bo ten z nowej był za krótki - i kamerka działa idealnie. Jestem w szoku ile sobie życzą za taką do I40 skoro z IX20 która kosztuje jedną dziesiątą nowej z I40 działa tak jak powinna a ma tylko inną nalepkę z oznaczeniem (w środku pewnie jest dokładnie to samo)

Offline malin23

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
[i40 VF] kamera cofania niebieski ekran
« Odpowiedź #28 dnia: 13 Kwiecień 2017, 19:02:01 »
Witam.
Też miałem ten problem, w aso chcieli 2400.
otworzyłem kamerkę w środku sama sól i wilgoć wyczyściłem złożyłem i śmiga aż miło:)
Pozdrawiam.

Offline mati83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 129
[i40 VF] kamera cofania niebieski ekran
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Listopad 2017, 16:17:15 »
Hej! Ja od kilku dni też mam problem z kamerką. Najpierw pokazał się rozmazany obraz, myślałem że jest po prostu brudna, ale po wizycie na myjni poprawy nie było... ;/ Wczoraj kamerka wysiadła całkowicie, jest czarny obraz, czasem lekko migający z poprzecznymi pasami. Widać tylko linie pomocnicze.
Pytanie jak się dostać do kamery i jak ją rozebrać? Czy ktoś próbował wymienić kamerkę poza ASO? Ewentualnie czy ktoś posiada jakiś link do sprzedawcy z aliexpress do kamerki którą wkłada sie w to samo miejsce tak Plug&Play?