Autor Wątek: [Santa Fe SM] Światła do jazdy dziennej - Hyundai Santa Fe  (Przeczytany 48223 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dibo1

  • Gość
[Santa Fe SM] Światła do jazdy dziennej - Hyundai Santa Fe
« dnia: 24 Styczeń 2012, 09:30:46 »
Witam na nowym Forum i mam nadzieję, że będzie ono prężniejsze od niezbyt udanego moim zdaniem poprzedniego. Ale wracam do tematu.
Jest problem,aby bezinwazyjnie założyć dodatkowe światła do jazdy dziennej które spełniały by warunki określone przepisami (rozstaw,wysokość i  odległość od krawędzi zewnętrznych).
Dlatego też pomyślałem o wykorzystaniu istniejących świateł  halogenowych.
Do tego celu trzeba by zakupić moduł DLR za 129zł polskiego producenta
http://www.drl.proeltec.com/Instrukcje.htm i zamontować go zgodnie z instrukcją.
Czekam na ocieplenie na dworze i chyba założę takie ustrojstwo.
A co wy na to?

edit: edycja tematu

Hulltay

  • Gość
[Santa Fe SM] Światła do jazdy dziennej - Hyundai Santa Fe
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Styczeń 2012, 09:38:41 »
Przyjacielu, halogen to nie to samo co DRL, za jazdę na halogenach bez powodu (pogoda) można wyłapać kwita, chyba że w miejsce lampy halogenowej wstawisz drlki. Akurat w Sancie ciężko dopasować coś bezinwazyjnie, ja przymocowałem do kratki grila w zderzaku, brakuje mi co prawda 12 cm w rozstawie ale jeszcze nikt się nie doczepił. Jak chcesz to podrzucę Ci fotki.

dibo1

  • Gość
Swiatła do jazdy dziennej Hyundai Santa Fe.
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Styczeń 2012, 10:28:37 »
Ja wiem,że halogeny to nie typowe światła do jazdy dziennej,ale w takowe muszą być zaopatrzone nowe samochody(mój to 2003r produkcji),poza tym po zainstalowaniu tego modułu żarówka świeci na 30% mocy nominalnej  a jak wiesz 100% tej żarówki to zaledwie 27W.I co najważniejsze jeśli chce się lub należy użyć świateł halogenowych to włącza się je przyciskiem i pracują jak halogeny.Poza tym rozmieszczenie ich jest właściwe a tobie jak sam piszesz brakuje aż 120mm w rozstawie(zdjęcia jak się nie mylę publikowałeś na starym forum)
Ale rozumiem że bronisz swojego rozwiązania, bo po to min. jest to forum,żeby przedstawiać swoje rozwiązania i koncepcje.
Reasumując wydaje mi się jednak że rozwiązanie o którym ja piszę jest lepsze - a co Wy na to? Mirek

Hulltay

  • Gość
[Santa Fe SM] Światła do jazdy dziennej - Hyundai Santa Fe
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Styczeń 2012, 10:47:28 »
Rozwiązanie dobre jak każde inne, prawidłowe i nie kaleczące samochodu :) Mnie akurat bardziej podobał się układ z drl'ami więc takie założyłem, będąc świadomy ryzyka braku paru cm. Twój układ jest również ciekawym rozwiązaniem i chętnie zobaczyłbym jego działanie w "realu".

OlafLarry

  • Gość
[Santa Fe SM] Światła do jazdy dziennej - Hyundai Santa Fe
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Styczeń 2012, 19:40:36 »
Hulltay, DLRy to DLRy w jednym i drugim przypadku - Ty masz akurat je podpięte do ledów dibo1 chce podłaczyć do przeciwmgłowych. Choć te tu zlinkowane są do drogówek. Nie wiem jak wygląda sprawa od strony technicznej . A co do drogówek w santa fe i tych dlrów to z tego co widzę na wszystkich fotkach są auta z żarówkami jedno żarnikowymi... My mamy h4... Nie wiadomo czy tu też nie będzie problemu

Hulltay

  • Gość
[Santa Fe SM] Światła do jazdy dziennej - Hyundai Santa Fe
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Styczeń 2012, 22:53:28 »
Witaj Olaflarry, oczywiście masz rację jedno i drugie to DRL'y jak sam skrót "mówi" (chodziło mi tutaj - jak w moim przypadku,  o zupełnie osobne lampy nie powiązane z oryginalnym oświetleniem Santy)  i zgadzam się z Twoją  słuszną uwagą co do żarówek H4 to nie to samo co żarnik może acz nie musi być problem :)

Waldemar

  • Gość
[Santa Fe SM] Światła do jazdy dziennej - Hyundai Santa Fe
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Styczeń 2012, 08:57:59 »
Moim zdaniem i rozwiązaniem DRL to ja bym podłączył do H4 i halogeny bym zostawił w spokoju bo mogoł się przydać ,w starym forum było to opisywane DRL i dzwonili chłopaki do gościa co rozprowadza to że w koreańcach i japońcach może to nie zadziałać bo u nas jest inne sterowanie jak w samochodach produkowanych w europie nie pamiętam dokładnie o jakieś sterowanie chodziło że my mamy impulsowe czy coś takiego trzeba by jeszcze raz dowiedzieć się,wstarym forum było to opisane i sprzedający mówił aby podjechał ktoś do elektryka i popytał (*czy sterowanie włączania świateł jest u nas po przez masę coś takiego )

Hulltay

  • Gość
[Santa Fe SM] Światła do jazdy dziennej - Hyundai Santa Fe
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Styczeń 2012, 09:42:20 »
A masz rację chodzi o wysterowanie sygnału plusem lub minusem, w hyundaiu było akurat odwrotnie niż w opisywanym urządzeniu.

OlafLarry

  • Gość
[Santa Fe SM] Światła do jazdy dziennej - Hyundai Santa Fe
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Styczeń 2012, 09:56:14 »
Poszperałem troszkę i z tego co wyczytałem to zgodnie z prawem nie można ani z przeciwmgłowych, ani z drogowych ani z mijania robić świateł dziennych. Dzienne muszą mieć homologacje na dzienne. Mijania mogą świecić wyłącznie z tylnymi pozycyjnymi. Wynika z tego że bezinwazyjnie nie ma możliwości zamontować w santa fe świateł dziennych zgodnych z obowiązującymi przepisami. Ot Polska....

Hulltay

  • Gość
[Santa Fe SM] Światła do jazdy dziennej - Hyundai Santa Fe
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Styczeń 2012, 10:46:51 »
No i mamy jasność sytuacji co do światełek :)

Offline zkit

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
[Santa Fe SM] Światła do jazdy dziennej - Hyundai Santa Fe
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Styczeń 2012, 21:10:01 »
Ja zastosowałem inne rozwiązanie niż DRL. Aby mieć wygodę zamontowałem automatyczny włącznik świateł mijania. Jedyny problem przy montarzu to sterowanie masą. Trzeba było go przeprogramować zgodnie z instrukcją, ale działa od roku bez zarzutu. Dla tych co zapominają o włączaniu tak jak ja, to rozwiązanie praktyczne. Koszt z założeniem to 100 zł.

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[Santa Fe SM] Światła do jazdy dziennej - Hyundai Santa Fe
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Styczeń 2012, 10:10:19 »
Cytat: "zkit"
Ja zastosowałem inne rozwiązanie niż DRL. Aby mieć wygodę zamontowałem automatyczny włącznik świateł mijania.


Ja generalnie nie wyłączam świateł mijania wcale :) problem tylko polega na tym żeby nie czekać z uruchomieniem zbyt długo po przekręceniu kluczyka - h4 swoje potrzebuje. Postojówki mam LEDowe, jeszcze tylko tylne muszę pokombinować z LEDami. Nie zmienia to faktu że dzienne LEDy będę zakładał w najbliższym czasie i chyba będę ingerował w skorupę zderzaka :( no ale cóż.

Offline zkit

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
[Santa Fe SM] Światła do jazdy dziennej - Hyundai Santa Fe
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Marzec 2013, 18:21:20 »
Właśnie jestem po montażu światełek DRL. Zamontowałem je w miejscu halogenów. Musiałem dorobić pierścień i założyłem okrągłe 7 cm. Żadnej ingerencji w zderzak. Montaż w otwory od halogenów, które czekają spokojnie w garażu.

Hulltay

  • Gość
[Santa Fe SM] Światła do jazdy dziennej - Hyundai Santa Fe
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Marzec 2013, 22:32:37 »
Bardzo ładny efekt :-)

dibo1

  • Gość
[Santa Fe SM] Światła do jazdy dziennej - Hyundai Santa Fe
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Marzec 2013, 08:42:36 »
Cytat: "zkit"
Żadnej ingerencji w zderzak
Napisz może w jaki sposób dostałeś się do halogenów bo chyba nie obyło się bez zdejmowania zderzaka.Jeśli go zdejmowałeś,to opisz po kolei jak to się robi.I jeszcze jedno daj linka do tych świtełek które zamontowałeś bo są wręcz idealne do naszego modelu autka. Mirek