Autor Wątek: [Santa Fe SM] Światła do jazdy dziennej - Hyundai Santa Fe  (Przeczytany 48225 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

OlafLarry

  • Gość
[Santa Fe SM] Światła do jazdy dziennej - Hyundai Santa Fe
« Odpowiedź #30 dnia: 21 Marzec 2013, 10:07:58 »
A mierzyłeś ile Ci brakuje do 60cm?

maciekw

  • Gość
[Santa Fe SM] Światła do jazdy dziennej - Hyundai Santa Fe
« Odpowiedź #31 dnia: 21 Marzec 2013, 10:39:15 »
Olaf, takie pytania, to chłopaki w gimnazjum :D

sorry, nie mogłem się oprzeć :)

Hulltay

  • Gość
[Santa Fe SM] Światła do jazdy dziennej - Hyundai Santa Fe
« Odpowiedź #32 dnia: 21 Marzec 2013, 21:39:54 »
No do 60 to mi ciut brakuje ;-) pomierzę jutro i podam Ci odległości.

OlafLarry

  • Gość
[Santa Fe SM] Światła do jazdy dziennej - Hyundai Santa Fe
« Odpowiedź #33 dnia: 25 Marzec 2013, 07:52:53 »
Maciek mnie niestety(?) gimnazjum ominęło to teraz nadrabiam ;)

JKowalski

  • Gość
[Santa Fe SM] Światła do jazdy dziennej - Hyundai Santa Fe
« Odpowiedź #34 dnia: 11 Maj 2013, 20:31:03 »
Myślał ktoś z Was o zamontowaniu DRL w oryginalnych reflektorach na zasadzie retrofit'u?

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[Santa Fe SM] Światła do jazdy dziennej - Hyundai Santa Fe
« Odpowiedź #35 dnia: 12 Maj 2013, 18:43:06 »
Ja właśnie zastanawiam się nad tym, niestety nie jest to zbyt legalne - znaczy się stosowanie tego typu DLR-ów - nikt nie da na to atestu, chyba że reflektor jest wyprodukowany jako wyposażony w DLR, niestety nie trafiłem na takie do Santka SM, będę miał namiar na firmę która montuje DLR-y w reflektorach fabrycznych, chcę to połączyć z regeneracją.

slaw

  • Gość
[Santa Fe SM] Światła do jazdy dziennej - Hyundai Santa Fe
« Odpowiedź #36 dnia: 12 Maj 2013, 20:52:33 »
Witam,odnośnie świateł dziennych podzielę się z Wami jak ja to zrobiłem.
Wymontowałem oryginalne halogeny, zdjołem szkła pogrzewając delikatnie opalarką  

Instalacje wykorzystałem od halogenów,3-ci przewód wypuściłem przez odpowietrznik w halogenie i podłączyłem przez przekażnik sterowany masą z żarówki reflektorowej (żarówki sterowane są masą ) który wyłąncza DLR-y po włączeniu świateł . Auto wyprodukowne przed 2009r więc można jeżdzić na światłach dziennych razem z postojowymi czyli zgodnie z przepisami.
Warunek to włączony wył. halogenów. Wiem że straciłem halogeny przeciwmgłowe ,ale coś za coś i nie kaleczyłm zderzaka.

JKowalski

  • Gość
[Santa Fe SM] Światła do jazdy dziennej - Hyundai Santa Fe
« Odpowiedź #37 dnia: 18 Maj 2013, 10:53:26 »
Cytat: "Arni71"
Ja właśnie zastanawiam się nad tym, niestety nie jest to zbyt legalne - znaczy się stosowanie tego typu DLR-ów - nikt nie da na to atestu, chyba że reflektor jest wyprodukowany jako wyposażony w DLR, niestety nie trafiłem na takie do Santka SM, będę miał namiar na firmę która montuje DLR-y w reflektorach fabrycznych, chcę to połączyć z regeneracją.

Hej.

Masz może te namiary? Ja znalazłem taka firmę ale wiąże się to z wysyłką lamp do nich, co nie do końca mi pasuje  :roll:

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[Santa Fe SM] Światła do jazdy dziennej - Hyundai Santa Fe
« Odpowiedź #38 dnia: 19 Maj 2013, 12:01:16 »
Jeszcze nie mam,
miałem trochę urwania głowy w domu i nie myślałem o tym, to jest kwestia spotkania ze znajomym i tego żeby sam nie zapomniał zapisać :)
Jak tylko będę miał to napiszę.
jedynie co teraz mogę napisać to jest warsztat w Zabrzu lub okolicach.

gizmo

  • Gość
Świkatła do jazdy dziennej Santa Fe
« Odpowiedź #39 dnia: 10 Czerwiec 2013, 10:48:26 »
A ja zrobiłem sobie takie ledy. Zakupione na allegro. Standardowe, okrągłe ale znalazłem z ledami HP (mocno świecą). Gościu sprzedaje w cenie tanich smd. Te uważam za lepiej wykonane niż inne chińczyki. Przewody dużo grubsze niż u innych chińczyków. Każda lampa zakończona jest wtyczką izolowaną. Zestaw przewodów do podłączenia jest w peszlu, zakończony również wtyczkami do podłączenia lamp. Na przewodzie prądowym jest bezpiecznik. Tego nie posiadają najtańsze okrągłe ledy z allegro. Zamontowałem je na grillu. Zrobiłem dla nich aluminiową osłonę w którą wpuściłem ledy i porządnie zaizolowałem silikonem połączenie szkła z obudową (najczęstszy mankament ledów dostająca się woda i parowanie świateł). Ledy podłączyłem na przekaźniku. Póki co jestem zadowolony.

HIP

  • Gość
[Santa Fe SM] Światła do jazdy dziennej - Hyundai Santa Fe
« Odpowiedź #40 dnia: 17 Czerwiec 2013, 13:01:40 »
Na tej stronce http://www.dzienne.eu/produkty.html macie gotowe rozwiązanie sprawy, tylko myślę żeby podłączyć to pod halogeny.

maciekw

  • Gość
[Santa Fe SM] Światła do jazdy dziennej - Hyundai Santa Fe
« Odpowiedź #41 dnia: 17 Czerwiec 2013, 16:01:29 »
A czy używanie świateł drogowych o obniżonej jasności jako dziennych jest zgodne z prawem?
W ogóle przepisy określają jakie to ma być światło? (nie mówię tu o umiejscowieniu). Rozproszone, kierunkowe, ilość luxów...?

HIP

  • Gość
[Santa Fe SM] Światła do jazdy dziennej - Hyundai Santa Fe
« Odpowiedź #42 dnia: 17 Czerwiec 2013, 19:07:56 »
Tu masz http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20090750639 rozporządzenie i nic tam nie znalazłem na temat rozproszenia, kierunkowości ilości luxów. Nie ma też nic o obniżonej jasności i że nie mogą to być te leflektory które mamy, ale możesz sam sprawdzić bo może coś przeoczyłem. Fakt z halogenami chyba przesadziłem i policja mogła by się przyczepić.

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[Santa Fe SM] Światła do jazdy dziennej - Hyundai Santa Fe
« Odpowiedź #43 dnia: 30 Czerwiec 2013, 17:56:17 »
Może i w przepisie nic nie ma konkretnie w powyższym temacie poza tym że jasność światła powinna wystarczyć na oświetlenie w dobrej przejrzystości powietrza odległości do 40m, ale to załatwia tylko samo świecenie, nie możesz upierać się że  to światła do jazdy dziennej - na pierwszej kontroli sprawdzą Ci atest lamp i problem - jak trafisz oczywiście na upierdliwych.

Z tego samego powodu nie można jeździć na postojówkach,halogenach itp jako DLR - musi być atest, masz używasz, nie masz jeździsz na światłach mijania.

Rozmawiałem w tej sprawie a konkretnie w sprawie przeróbki reflektorów przez wstawienie LEDów pod klosze o czym było wyżej, ze znajomym diagnostą (jest też rzeczoznawcą samochodowym) - niestety brak atestu do jazdy dziennej i kapa - dowód rejestracyjny zabrany.

felkner

  • Gość
[Santa Fe SM] Światła do jazdy dziennej - Hyundai Santa Fe
« Odpowiedź #44 dnia: 17 Listopad 2013, 14:45:35 »