Autor Wątek: [ix35 EL] silnik 1,6 GDI Ix35 opinie testy porady  (Przeczytany 136784 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MarekG

  • Gość
[ix35 EL] silnik 1,6 GDI Ix35 opinie testy porady
« dnia: 22 Styczeń 2012, 16:42:06 »
Witam, na poprzednim forum, które przepadło w dziwnych okolicznościach przyrody istniał wątek dotyczący silnika 1.6 GDI, który jak mi się wydaje warto teraz znów reanimować.

Sam jeżdżę autem z tym motorem od 15.09.2011 r. i jak na razie w kwestii bezawaryjnej eksploatacji wszystko jest w porządku.
Samochód w ruchu mieszanym miasto/trasa spala teraz 8,4 litra benzyny Pb98, na 100 km.
Moje odczucia dotyczące elastyczności silnika - mogłoby być trochę lepiej zwłaszcza na pierwszym biegu, wiadomo że przełożenie ,,jedynki" musi być ,,krótkie" ale ja wolałbym trochę więcej :), szóstka jak dla mnie też mogłaby być trochę ,,dłuższa"powyżej 130 km/h mam wrażenie, że skrzynia biegów ,,trzyma"samochód i nie daje mu się spokojnie rozbujać ale ogólnie nie ma biedy.

Na początek mam też prośbę.
Jeśli ktoś był już na pierwszym przeglądzie gwarancyjnym 1.6GDI, to może opisze koszty z tym związane i swoje wrażenia.

Pozdrawiam
MarekG

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] silnik 1,6 GDI Ix35 opinie testy porady
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Styczeń 2012, 09:44:51 »
Na starym forum było dużo informacji jeśli chodzi o przeglądy auta z takim silnikiem jak twój. :-|  :-|
Pamiętam tylko, że przeglądy były o połowę tańsze niż przy moim 2.0 diesel. :evil:  :evil:

Gringo

  • Gość
[ix35 EL] silnik 1,6 GDI Ix35 opinie testy porady
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Luty 2012, 12:00:46 »
Cytat: "MarekG"
Witam, na poprzednim forum, które przepadło w dziwnych okolicznościach przyrody istniał wątek dotyczący silnika 1.6 GDI, który jak mi się wydaje warto teraz znów reanimować.

Witam -  jasne że warto ;-)  - tak, jak całe forum  :mrgreen:  

Cytat: "MarekG"
Sam jeżdżę autem z tym motorem od 15.09.2011 r. i jak na razie w kwestii bezawaryjnej eksploatacji wszystko jest w porządku.
Samochód w ruchu mieszanym miasto/trasa spala teraz 8,4 litra benzyny Pb98, na 100 km.
Moje odczucia dotyczące elastyczności silnika - mogłoby być trochę lepiej zwłaszcza na pierwszym biegu, wiadomo że przełożenie ,,jedynki" musi być ,,krótkie" ale ja wolałbym trochę więcej :), szóstka jak dla mnie też mogłaby być trochę ,,dłuższa"powyżej 130 km/h mam wrażenie, że skrzynia biegów ,,trzyma"samochód i nie daje mu się spokojnie rozbujać ale ogólnie nie ma biedy.
Jeżdżę tym autkiem podobny czas.
Silnik - elastyczność - nie jest źle. Wszystko zależy od prędkości przy jakiej chcemy np. wyprzedzić na trasie - ale redukowanie zdecydowanie pomaga i to najlepiej w okolicę III lub IV , bo V i VI to raczej "eko-nadbiegi" 8-).
Ze startu zbiera się b.dobrze.
Spalanie - w mieście na krótkich dystansach ok. 9-10 l - w zależności od stylu jazdy. W trasie ostatnio 4 os. pełen bagaż + box, prędkości ekspresowo-autostradowe 7,8l / 100km - więc nieźle :->  
Jeżdżę cały czas na Pb95 - muszę spróbować z Pb98 - zobaczę czy będzie różnica :?:  :roll:  :-P

MarekG

  • Gość
[ix35 EL] silnik 1,6 GDI Ix35 opinie testy porady
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Luty 2012, 13:41:32 »
Ciekawe ile benzyny będzie spalał ix 1,6 przy tych temperaturach jakie mamy obecnie ( -12 do około - 17°C podczas dnia), tak się złożyło, że przez okres około dwóch tygodni będę jeździł tylko po mieście i na krótkich odcinkach z tego co już zauważyłem to spalanie poszło nieźle w górę.
Myślę, że w takich warunkach może ,,pić" z 11 l/100 km,  ale jak ,,wypalę" cały bak to wtedy napiszę ile samochód pali faktycznie.

Fajnie jest widzieć, że forum znowu ,,odżywa".

Gringo

  • Gość
[ix35 EL] silnik 1,6 GDI Ix35 opinie testy porady
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Luty 2012, 00:57:15 »
Cytat: "MarekG"
Ciekawe ile benzyny będzie spalał ix 1,6 przy tych temperaturach jakie mamy obecnie ( -12 do około - 17°C podczas dnia), tak się złożyło, że przez okres około dwóch tygodni będę jeździł tylko po mieście i na krótkich odcinkach z tego co już zauważyłem to spalanie poszło nieźle w górę.
Myślę, że w takich warunkach może ,,pić" z 11 l/100 km,  ale jak ,,wypalę" cały bak to wtedy napiszę ile samochód pali faktycznie.
Mój, przy niezbyt lekkiej nodze pali teraz w mieście 11,2 :-|

Cytat: "MarekG"
Fajnie jest widzieć, że forum znowu ,,odżywa"
Zgadza się :mrgreen:

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] silnik 1,6 GDI Ix35 opinie testy porady
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Luty 2012, 08:49:01 »
Podoba mi się wpis o odżywaniu forum... oby tak dalej. Mój pali teraz w cyklu mieszanym ok10/100km :-(  :-(

MarekG

  • Gość
[ix35 EL] silnik 1,6 GDI Ix35 opinie testy porady
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Luty 2012, 12:16:44 »
Wczoraj po przejechaniu ponad 450 km zatankowałem ixa pod korek, po wyliczeniach wyszło że samochód spalił 9,7 l/100 km benzyny Pb98.
Zaznaczam,że samochodem poruszałem się głównie po mieście i na krótkich odcinkach najczęściej od 3 do 7 km tylko dwa razy zaliczyłem trasę około 35 km.
Wydaje mi się, że przy temperaturach minusowych jakie mieliśmy i  jeździe z niedogrzanym silnikiem na krótkich trasach nie jest to zły wynik, prawdę mówiąc tak jak pisałem wcześniej spodziewałem się spalania w okolicach 11 l/100 km.

Skurek

  • Gość
[ix35 EL] silnik 1,6 GDI Ix35 opinie testy porady
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Luty 2012, 13:09:23 »
czesc.
mi 1.6 w ix35 pali średnio 6,5 - 8,5

jeszcze nie bylo powyżej 9 litrów.

no i leje zwykła 95.

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] silnik 1,6 GDI Ix35 opinie testy porady
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Luty 2012, 10:16:34 »
Cytat: "Skurek"
czesc.
mi 1.6 w ix35 pali średnio 6,5 - 8,5

jeszcze nie bylo powyżej 9 litrów.

no i leje zwykła 95.


Bardzo dobry wynik. Znaczy sie kolega ma delikatną nóżkę :mrgreen:

MarekG

  • Gość
[ix35 EL] silnik 1,6 GDI Ix35 opinie testy porady
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Luty 2012, 12:56:03 »
Cytat: "Skurek"
czesc.
mi 1.6 w ix35 pali średnio 6,5 - 8,5

jeszcze nie bylo powyżej 9 litrów.

no i leje zwykła 95.


Z tym spalaniem 6,5 litra to nieźle, mnie jak do tej pory nie udało się zejść poniżej 7,4 l/100 km (spokojna jazda po trasie, bez bagażu).

A teraz z innej beczki.

Byłem dzisiaj w salonie Hyundaia, żeby zobaczyć co też tam mają nowego a przy okazji wstąpiłem też do serwisu, ponieważ od pewnego czasu nurtowało mnie pytanie, jaki jest limit kilometrów na wymianę łańcucha rozrządu w 1,6 GDI.
Pan w serwisie odpowiedział mi ,,nie wymienia się łańcucha w tym silniku nie ma na to żadnego limitu kilometrów, wymienia się tylko wtedy jeśli łańcuch staje się głośny lub z rozrządu dochodzą niepokojące dzwięki" a więc super tylko jeździć i się nie przejmować.  

Jeszcze jedno, gdy kupiłem ixa dostałem instrukcję obsługi w której nie ma słowa na temat 1,6 GDI, nawet nie wiadomo ile oleju silnikowego szykować na wymianę (gdyby ktoś chciał przyjechać na przegląd z własnym) i tutaj dostałęm info, że układ smarowania silnika ma 3,5 litra pojemności, więc bańka 4 litry w zupełności wystarczy.

krzpop

  • Gość
[ix35 EL] silnik 1,6 GDI Ix35 opinie testy porady
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Luty 2012, 16:35:27 »
Cytat: "MarekG"
Jeszcze jedno, gdy kupiłem ixa dostałem instrukcję obsługi w której nie ma słowa na temat 1,6 GDI, nawet nie wiadomo ile oleju silnikowego szykować na wymianę (gdyby ktoś chciał przyjechać na przegląd z własnym) i tutaj dostałęm info, że układ smarowania silnika ma 3,5 litra pojemności, więc bańka 4 litry w zupełności wystarczy.


Ja swoim byłem na wymianę oleju po przejechaniu 2000km. Zgodnie z instrukcją obsługi do silnika 2.0 benzyna ma wchodzić 4,1 litra oleju. Zakupiłem 4l a tu kicha - wpadło jak do studni i na bagnecie nie widać. Serwis sprawdził w swoich danych gdzie też stoi, że 4,1 litra ma wejść.

Dokupiłem 1l wlali i tylko min na bagnecie. Dokupiłem następny, wlali i dopiero wtedy było  ok. Serwis zdziwiony porównał bagnety z innymi ix-ami i wyszło, że bagnet jest właściwy. Porównali nawet misy olejowe (tak na oko) z innym ix 2.0 benzyna - wygląda na to, że są takie same.

Miało wejść 4,1 litra a weszło 6 litrów - ot ciekawostka przyrodnicza.

Teraz wiem, że na wymianę muszę kupić 2 czwóreczki oleju.

MarekG

  • Gość
[ix35 EL] silnik 1,6 GDI Ix35 opinie testy porady
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Luty 2012, 18:36:45 »
krzpop, niezłą przygodę miałeś z wymianą oleju  :-D.
Dobrze, że o tym wspomniałeś bo wychodzi na to, że pojemność układu smarowania jaką podają w Hyundaiu trzeba traktować z przymrużeniem oka i należy się asekurować zabierając ze sobą co namniej 1-2 litry oleju więcej niż podają dane fabryczne, inaczej pozostanie tylko zrobić taką minę  :shock: jak mechanik powie ,,panie za mało pan oleju ze sobą przywiozłeś".

A tak na marginesie to jakim olejem się ,,zalałeś" Shellem, który jest proponowany przez Hyundaia, czy czymś innym ???

firefighter1

  • Gość
[ix35 EL] silnik 1,6 GDI Ix35 opinie testy porady
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Marzec 2012, 21:50:47 »
odnośnie spalania to jest już temat :
http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=739

najważniejsze co mogę dodać to 6 bieg w Naszej skrzyni, robi super robotę i jeśli ktoś statystyki przegląda to spalanie może być naprawdę super niskie (6,71 l/100) jak na tak duży samochód, wcześniej jeździłem nowym Fordem fiestą (ostatni model MK7) i spalała tyle samo 1.25 benzyna i masa blisko 900kg!

MarekG

  • Gość
[ix35 EL] silnik 1,6 GDI Ix35 opinie testy porady
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Marzec 2012, 22:41:55 »
Temat o spalaniu faktycznie jest, ale powstał chwilę po tym, jak tutaj zaczęliśmy pisać o zużyciu paliwa w 1,6 GDI, dlatego zrobiło się małe zamieszanie  ;-).

Dobrze, cię znowu ,,widzieć" firefighter1, już myślałem że po tym jak ,,padło" poprzednie forum nie odezwiesz się na nowo.

mmarcu

  • Gość
Niedogrzewanie silnika ?
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Marzec 2012, 14:51:22 »
Mam świeży egzemplarz 1.6 GDI, odebrany w ubiegłym tygodniu. Zrobiłem dopiero 500 km, z czego pierwsze 200 po mieście a 300 na trasie. Zauważyłem, że nigdy temperatura silnika nie osiągnęła 90 stopni. Max wskazuje mi 80. Wiem jaka jest aura pogodowa, generalnie zimno, ale na trasie przy dłuższej jeździe to chyba powinien się w końcu dogrzać do 90. Czy ktoś ma podobne obserwacje.