Autor Wątek: [ix35 EL] silnik 1,6 GDI Ix35 opinie testy porady  (Przeczytany 136785 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zomol

  • Gość
[ix35 EL] silnik 1,6 GDI Ix35 opinie testy porady
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Marzec 2012, 22:45:51 »
U mnie tak samo, stoi na 80 st. może tak ma być  :idea:

firefighter1

  • Gość
[ix35 EL] silnik 1,6 GDI Ix35 opinie testy porady
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Marzec 2012, 08:43:54 »
80 st C to jego optymalna praca, zarówno latem jak i w największe mrozy dochodzi do tej właśnie temperatury (zimą oczywiście stosunkowo wolniej). Nie widziałem jeszcze u mnie aby ten próg kiedykolwiek przekroczył wskaźnik.

Marek czekałem aż unormują się problemy z adresem forum, bo zmęczyło mnie ciągłe poszukiwanie strony  :-/

Pozdrawiam

MarekG

  • Gość
[ix35 EL] silnik 1,6 GDI Ix35 opinie testy porady
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Marzec 2012, 12:49:01 »
W moim ixie jest tak samo, silnik nagrzewa się do max 80° i koniec. Dzisiaj przy temperaturze powietrza 3°C, rozgrzał się do 80° po przejechaniu około 5 km  (trasa).

A teraz trochę inny temat.

Co prawda do przeglądu mam jeszcze trochę czasu ale już sobie powoli kombinuję, jakim olejem silnikowym zalać ixa.
Przyznam, że mam chęć ,,zalać się" Castrolem, stosowałem go w dwóch poprzednich autach i wszystko było ok.
Z drugiej strony Hyundai ostro promuje/proponuje olej Shell z którym nie mam żadnych doświadczczeń.
Do tej pory (tak mi się wydaje) nikt nie pisał na forum o wymianie oleju w 1,6 GDI, więc jak ktoś ma z tym jakieś doświadczenia a zwłaszcza z olejami innymi niż  Shell to może podzieli się na forum swoimi spostrzeżeniami.

canion

  • Gość
[ix35 EL] silnik 1,6 GDI Ix35 opinie testy porady
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Marzec 2012, 13:31:19 »
Marku, nie sądze aby to miało jakiekolwiek znaczenie. nie dajmy sie ogłupić marketingowi. Castrol,Shell, Total - jeden zwierz.

apropos - robiliście  przegląd "zerowy" ze zmianą oleju  po 2-3 tys?

MarekG

  • Gość
[ix35 EL] silnik 1,6 GDI Ix35 opinie testy porady
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Marzec 2012, 17:07:13 »
Cytat: "canion"

apropos - robiliście  przegląd "zerowy" ze zmianą oleju  po 2-3 tys?


Nie byłem na przeglądzie zerowym, chociaż granicę 3 000 tyś. km przekroczyłem jakiś czas temu.
Po pierwsze, wychodzę z założenia, że podczas pierwszego przeglądu i tak będę miał nieduży przebieg (do niedawna miałem drugie auto i jeździłem nim na zmianę z ixem dlatego nie ,,nabiłem" zbyt dużo kilometrów).
Po drugie, gdy ostatnio sprawdzałem poziom oleju, zauważyłem że olej na bagnecie wygląda jak nowy.
Po trzecie, preferuję spokojny styl jazdy (nie katuję auta na wysokich obrotach i nie ruszam z pod każdych świateł z piskiem opon) a przez to auto mniej się ,,męczy".
Po czwarte, uważam że przy obecnej zaawansowanej technologi składania silników i ich wstępnym fabrycznym dotarciu oraz w związku z tym co opisałem wcześniej dam sobie spokój z dodatkowymi przeglądami i olej wymienię podczas pierwszego przeglądu gwarancyjnego.

Oczywiście nie namawiam nikogo, żeby pomijał przegląd zerowy a tylko opisuję dlaczego sam go nie wykonałem.

firefighter1

  • Gość
[ix35 EL] silnik 1,6 GDI Ix35 opinie testy porady
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Marzec 2012, 17:20:31 »
Ja wychodzę z zasady, że leję ten olej który jest w instrukcji bo w końcu pod te parametry był ustawiany silnik i komputer. Natomiast podejrzewam, że tylko laboratorium jest w stanie zauważyć różnicę w olejach mimo tej samej specyfikacji SAE etc.
Natomiast najlepiej byłoby robić wymianę na lato i na zimę czyli dwa razy i wtedy jest w czym wybierać jeśli chodzi o parametry olejów.

ak_11

  • Gość
[ix35 EL] silnik 1,6 GDI Ix35 opinie testy porady
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Marzec 2012, 11:20:13 »
Co do przeglądu "zerowego" ze zmianą oleju po 2-3 tys - pytałem u siebie w serwisie - nie ma takiej potrzeby ani zaleceń. Co do oleju to prawda Hyundai mocno poleca oleje shell.
pozdrawiam,
ak

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] silnik 1,6 GDI Ix35 opinie testy porady
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Marzec 2012, 13:11:41 »
Cytat: "ak_11"
Co do przeglądu "zerowego" ze zmianą oleju po 2-3 tys - pytałem u siebie w serwisie - nie ma takiej potrzeby ani zaleceń. Co do oleju to prawda Hyundai mocno poleca oleje shell.
pozdrawiam,
ak


Potwierdzam powyższe.... też jeżdżę na shellu od początku i raczej przy nim zostanę. Wydaje mi się że szkoda kombinacji na zamianę gatunków olejów.

zomol

  • Gość
[ix35 EL] silnik 1,6 GDI Ix35 opinie testy porady
« Odpowiedź #23 dnia: 08 Marzec 2012, 17:39:49 »
To, że Hyundai poleca oleje Shell to tylko zapewne jakaś umowa handlowa między nimi. Jak zalejecie inny olej dobrej jakości np. Castrol (polecany przez VW  :-P) , Mobil itd.  byle parametry się zgadzały to zapewne Wasz silnik nawet tego nie zauważy  :mrgreen:
Byle unikać zakupów oleju typu OKAZJA ALLEGRO  :lol:

MarekG

  • Gość
[ix35 EL] silnik 1,6 GDI Ix35 opinie testy porady
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Kwiecień 2012, 15:10:22 »
Wczoraj byłem w salonie Hyundaia w którym kupiłem ixa żeby zapytać co też oni wlewają do silnika podczas przeglądu i tutaj ciekawostka, gość z serwisu powiedział mi, że leją Castrola. Zaskoczyła mnie trochę ta odpowiedź i pytam czemu nie leją tak usilnie polecanego przez Hyundaia oleju Shell a facet się tylko roześmiał i powiedział, że marka oleju ich nie interesuje a jedynie zalecenia jakościowe dotyczące oleju podane przez Hyundaia.
Coś mi się zdaje, że jak tu ktoś wcześniej pisał marka oleju przy wymianie jest mało ważna a ważniejsze są układy pomiędzy dystrybutorami oleju i poszczególnymi odbiorcami.

Robert

  • Gość
[ix35 EL] silnik 1,6 GDI Ix35 opinie testy porady
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Czerwiec 2012, 13:20:25 »
Witam.Ja troche z innnej beczki. Bardziej interesuje mnie żwawość tego samochodu w sensie przyspieszenie, sprawowanie sie przy wyprzedzaniu na trasie . Odbieram auto w sierpniu a obecnie jezdże Octavia 1.9 tdi. Co prawda gdzies czytałem ze niby Octavia to rakieta ale skoro Octavia ma 90 koni a ix 35 135 koni a w instrukcjach przyspieszenie obu aut jest praktycznie takie samo do setki, to skad te marudzenia o mułowatości ixa na forach.Czy byłby ktoś tak miły i wyjaśnił mi to zagadnienie. Chetnie posłucham opinii uzytkowników posiadajacych ten typ silnika w iix35. Pozdrawiam.

Offline Slay75

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 249
[ix35 EL] silnik 1,6 GDI Ix35 opinie testy porady
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Czerwiec 2012, 15:29:46 »
Robert tak jak Ty, dotychczas śmigałem również 90 konnym dieselem (focus 1.9 TDDI).
Będziesz musiał się przestawić na inny sposób jazdy. Niekoniecznie zły, po prostu inny. Na trasie z żona i dwójką małych dzieci+bagaże spokojnie da się wyprzedzać, tylko trzeba redukować do 4 a nawet do 3 biegu i obroty ok. 4tyś. No i nie ma tego kopa co daje turbo w TDDI.
Średnie spalanie dla mnie jak na razie to 8.56l/100km.

http://www.motostat.pl/vehicle-stats/46745

Na trasie da się zejść do 6.8l.
Za kilka dni jadę na urlop i będę zapakowany na maxa + 4 rowery na dachu. Jestem ciekaw ile pokaże komputer.

Robert

  • Gość
[ix35 EL] silnik 1,6 GDI Ix35 opinie testy porady
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Czerwiec 2012, 16:38:58 »
Dzieki Kolego.Pocieszyłes mnie.Nie bardzo jak mam przetestowac auto dopiero go zadatkowałem i odbiór w sierpniu. Im wiecej czytam tym wiecej watpliwosci a w poblizu mojego miejsca zamieszkania same diesle. Jutro postaram sie przewieżć KIa sportage z takim silnikeim ale na próbie nie wypada mi cisnac . Skoro mówisz że nie jest żle to damy rade.Dzieki i udanego urlopu.Jak wrócisz skrobnij ze dwa zdania jak Ci sprawowało autko. Pozdrawiam i dzieki.

ak_11

  • Gość
[ix35 EL] silnik 1,6 GDI Ix35 opinie testy porady
« Odpowiedź #28 dnia: 27 Czerwiec 2012, 21:19:10 »
Wszystko się zgadza z tym co pisze kolega Slay75. Ja jeździłem 1.9 105 km w golfie+.  Po przesiadce do ix35 po prostu musiałem sie trochę dopasować do silnika benzynowego. Trzeba nieco bardziej kręcić, odpowiednio zmieniać biegi i daje rade. Ze spalaniem też nie jest źle - najczęściej wystarcza 7,5 - 8,0 litrów.

mron

  • Gość
[ix35 EL] silnik 1,6 GDI Ix35 opinie testy porady
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Czerwiec 2012, 07:52:54 »
Cytat: "Robert"
Dzieki Kolego.Pocieszyłes mnie.Nie bardzo jak mam przetestowac auto dopiero go zadatkowałem i odbiór w sierpniu. Im wiecej czytam tym wiecej watpliwosci a w poblizu mojego miejsca zamieszkania same diesle. Jutro postaram sie przewieżć KIa sportage z takim silnikeim ale na próbie nie wypada mi cisnac . Skoro mówisz że nie jest żle to damy rade.Dzieki i udanego urlopu.Jak wrócisz skrobnij ze dwa zdania jak Ci sprawowało autko. Pozdrawiam i dzieki.


Ależ jak najbardziej wypada Ci cisnąć, ja przed kupnem próbowałem wszystkie silniki które mnie interesowały i były dostępne plus skrzynie biegów automat/manual.
Jazda próbna jest też właśnie po to żeby cisnąć, Co masz się po zakupie przekonać że jest dla Ciebie za słaby?