Autor Wątek: [Santa Fe SM] Klocki, tarcze przód i tył  (Przeczytany 27410 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ololysy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 221
[Santa Fe SM] Klocki, tarcze przód i tył
« Odpowiedź #30 dnia: 21 Marzec 2016, 17:27:07 »
No właśnie...EBC...Podobno są ok. 50 zł droższe od ATE. Ma ktoś jakieś doświadczenia?

Artur_2

  • Gość
[Santa Fe SM] Klocki, tarcze przód i tył
« Odpowiedź #31 dnia: 21 Marzec 2016, 21:58:07 »
Dzięki za radę ...mark.87,
 Nie mogę nigdzie znaleźć MIKODY do mojego modelu. Chyba zadzwonię do producenta może mają takowe? EBC rzeczywiście są drogie. Akurat do mojego auta koszt na przód to około 800 zł. ATE znalazłem za 400 zł.
P.S.
Miałem kiedyś MIKODĘ na Seacie Alhambra i faktycznie hamulce były bardzo dobre tylko wydaje mi się, że tarcze szybko się zużywały, czy to możliwe?, czy tylko tak mi się wydawało? czy ATE wytrzymują dłużej?

[ Dodano: 2016-03-21, 23:11 ]
Sprawdziłem na stronie producenta. Nie ma MIKODA niestety tarcz w ofercie do Santka CM. Pozostało tylko TRW lub ATE

mark.87

  • Gość
[Santa Fe SM] Klocki, tarcze przód i tył
« Odpowiedź #32 dnia: 22 Marzec 2016, 18:33:59 »
Mozliwe ze nie dostepne sa wszystkie rozmiary Mikody ale ja u siebie mialem w mazdzie i wytrzymaly mi dlugo bo 2x klocki zmienialem a tarcze jak nowe,,duzo  zalezy tez od stanu klockow a mianowicie od tej blaszki zeby nie ryla rantu  no i zeby nie  przegrzac ale ogolnie sa dobre,
Teraz,w 2013r zmienilem Hamulce na wieksze i wydajniejsze  z Mazdy 6 i tarcze ATE mam i tez nie nazekam a hamulcy uzywam ostro niekiedy

Artur_2

  • Gość
[Santa Fe SM] Klocki, tarcze przód i tył
« Odpowiedź #33 dnia: 22 Marzec 2016, 20:23:11 »
OK. Dzięki wszystko zrozumiałem. Pozdrawiam...

hakazi

  • Gość
[Santa Fe SM] Klocki, tarcze przód i tył
« Odpowiedź #34 dnia: 17 Kwiecień 2016, 19:58:55 »
Panowie i Panie proszę o pomoc chcę wymienić tarcze hamulcowe z przodu ale nie wiem jaką mają średnicę i nie mam też jak zmierzyć czy mogę wierzyć  stronie :
http://autosotua.com/tarcze/hyundai/santa-fe.html

Pisze tam że do silnika 2.0 2002rok tarcze są 294mm ale nie wiem czy to prawda.
Albo jest jakaś inna możliwość aby dowiedzieć się jaka jest średnica tarcz?
Dziękuje za pomoc.

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
[Santa Fe SM] Klocki, tarcze przód i tył
« Odpowiedź #35 dnia: 18 Kwiecień 2016, 09:09:24 »
Ale w czym problem? Idziesz do sklepu i tam Ci dobiorą. Albo z katalogu po roczniku, albo po VIN. Zmieniałem niedawno u siebie-kupiłem w sklepie,mechanik założył i nie wiem jaka jest średnica. Da się z tym żyć :lol:

Offline ololysy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 221
[Santa Fe SM] Klocki, tarcze przód i tył
« Odpowiedź #36 dnia: 15 Sierpień 2016, 10:01:32 »
Wymieniłem tarcze na przodzie. kupiłem, niby dobre ATE. Również nowe klocki. Przez jakiś czas było ok. Po niespełna 4 kkm szlag je trafił. Biją niemiłosiernie. Czy macie może jakąś sprawdzoną markę tarcz?

fuszido

  • Gość
[Santa Fe SM] Klocki, tarcze przód i tył
« Odpowiedź #37 dnia: 16 Sierpień 2016, 19:19:14 »
Witam ja niespełna  miesiąc temu  kupiłem komplety TRW i sobie chwalę
Mam taki problem że podczas lekkiego do-hamowania  raz na jakiś czas pedał czasem zaczyna kopać dosłownie
Słychać stukot rytmiczny jak by ABS się załączył ale nie zawsze  tak się dzieje i raczej nie jest to wspomniany ABS
 Jeśli hamuje awaryjnie czy po prostu trochę  mocniej to jest wszystko ok .
Dziś  dojeżdżając do skrzyżowania na drugim biegu lekko przyhamowałem pojawił się stukot i prawe przednie koło złapało poślizgu na asfalcie  przy jakichś 20 kmh być może było delikatnie piaskiem posypane .
Co to może być stary płyn hamulcowy ? amortyzatory ? wahacze lub jakieś gumy ?
Pomóżcie  proszę bo zaczyna mnie to i drażnić i mało bezpieczne zaczyna się to robić .
Pozdrawiam

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
[Santa Fe SM] Klocki, tarcze przód i tył
« Odpowiedź #38 dnia: 17 Sierpień 2016, 21:11:52 »
Pewnie masz zużyte zębatki ABS. System wykrywa to (fałszywie) jako poślizg i załącza się ABS. Druga opcja-zużyte amortyzatory. Koło podskakuje na nierównościach zamiast być dociskane do podłoża i jest to traktowane jak poślizg. Efekt taki sam-zadziała ABS.
Popieram opinię na temat TRW. Też mam i chwalę. Jedyny minus to spore pylenie.

fuszido

  • Gość
[Santa Fe SM] Klocki, tarcze przód i tył
« Odpowiedź #39 dnia: 18 Sierpień 2016, 04:23:43 »
Witam wczoraj byłem u mechaniora  
Twierdzi że to załącza się ABS i się zgodzę , wykonałem kilka hamowań awaryjnych na odcinku z piaskiem na nawierzchni i na mokrym asfalcie i dzieje się identycznie te same dźwięki i reakcje  hamulca .
Też myślałem że może zębatki ale mechanik to wykluczył padło na wymianę płynu hamulcowego .
Klocki miałem zjechane do blachy tarcze wchodziły na minimalny wymiar więc handlarz dolał płynu pod kreskę i zadowolony .
Tarcze były prawdopodobnie " oryginalne " z fabryki doszukałem się znaczka  hyundai-a
a TRW  owszem pylą ale na stalówce mi nie przeszkadza ważne że hamuje i nie kończy się po 3 tygodniach .
Pozdrawiam

Leonardo

  • Gość
[Santa Fe SM] Klocki, tarcze przód i tył
« Odpowiedź #40 dnia: 19 Sierpień 2016, 12:35:27 »
Witam i mam szybkie pytanie:

Zatarła mi się dolna prowadnica zacisku hamulcowego w przednim kole. Miałem na stanie górną (tą z gumowym tłoczkiem). Czy mogę mieć na jednym kole dwie takie z tłoczkiem czy MUSI koniecznie być druga zwykła?

Goldi_Cz-wa

  • Gość
[Santa Fe SM] Tłoczki od hamulców ...wciskane czy wkręcane i
« Odpowiedź #41 dnia: 04 Listopad 2016, 21:07:44 »
Witajcie, wypadało by wymienić klocki przód tył w moim Santa Fe I, pytanie czy tłoczki są  wciskane czy wciskane i wkręcane?   Nie mam sprzętu do tłoczków wciskano-wkręcanych więc musiał bym oddać auto do mechanika, a jak są tylko wciskane to spokojnie samemu ogarnę temat.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe SM] Klocki, tarcze przód i tył
« Odpowiedź #42 dnia: 04 Listopad 2016, 21:14:54 »
Wkręcane są wtedy gdy  hamulec ręczny jest na zacisku.

Goldi_Cz-wa

  • Gość
[Santa Fe SM] Klocki, tarcze przód i tył
« Odpowiedź #43 dnia: 04 Listopad 2016, 21:24:07 »
Ok, czyli rozumiem że są wciskane ?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe SM] Klocki, tarcze przód i tył
« Odpowiedź #44 dnia: 04 Listopad 2016, 21:58:23 »
Tak.