Autor Wątek: [i40 VF] Problem z zestawem głośnomówiącym  (Przeczytany 15048 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bendi

  • Gość
[i40 VF] Problem z zestawem głośnomówiącym
« dnia: 06 Kwiecień 2014, 00:20:27 »
Hej,

mam problem z zestawem głośnomówiącym w oryginalnej nawigacji w i40. Telefon bez problemu sparowałem, książka telefoniczna też bez problemu ściągnięta, mogę też dzwonić i widzę jak ktoś do mnie dzwoni ale ... nikt mnie nie słyszy ani ja nikogo nie słyszę :-(  Wszystko niby działa poprawnie ale cisza u mnie i po drugiej stronie.

Mieliście kiedyś taki problem albo wiecie jak go można rozwiązać???

kkamykk

  • Gość
[i40 VF] Problem z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Kwiecień 2014, 17:28:22 »
A próbowałeś może z innym telefonem? Warto to sprawdzić ;)

Bendi

  • Gość
[i40 VF] Problem z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Kwiecień 2014, 19:57:09 »
Próbowałem niestety :-(  Zaktualizowałem soft do 7.4.5 i nic. Pytałem w serwisie to powiedzieli, że jeszcze z czymś takim się nie spotkali.

kkamykk

  • Gość
[i40 VF] Problem z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Kwiecień 2014, 21:58:00 »
Dziwna sprawa. A możesz coś więcej powiedzieć na ten temat? Nie słyszysz w ogóle rozmówcy i on także Ciebie nie słyszy? A poza tym? Wszystkie komendy głosowe działają bezproblemowo?

Bendi

  • Gość
[i40 VF] Problem z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Kwiecień 2014, 21:58:19 »
Komendy głosowe działają prawidłowo - w sumie wszystko działa jak należy a jak do kogoś dzwonie czy ktoś do mnie to nic nie słyszę i nikt mnie nie słyszy. Połączenie trwa i nic. Kosmos jakiś :-(

kkamykk

  • Gość
[i40 VF] Problem z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Kwiecień 2014, 16:13:53 »
Niestety nie pomogę Ci:/ Wydawałoby się, że masz uszkodzony mikrofon, ale dlaczego w takim razie Ty nie słyszysz także rozmówcy?
Próbowałeś także z innym telefonem, więc teza o uszkodzonym telefonie też prawdopodobnie odpada, ale... No właśnie. Z jakimi telefonami parowałeś Navi? Wiem, że może to Ci się wydać dziwne, ale różne są sytuacje.

Bendi

  • Gość
[i40 VF] Problem z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Kwiecień 2014, 22:35:19 »
Próbowałem z dwoma Nokiami i HTC. Dodam jeszcze że samochód był sprowadzany z Niemiec ale nie wiem czy to może być ważne. Nawet +48 dawałem i też nic. Chyba będę musiał jechać do serwisu :-(

kkamykk

  • Gość
[i40 VF] Problem z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Kwiecień 2014, 19:00:15 »
Pytanie jeszcze, czy wykrywa Ci tą nawigację jako zestaw słuchawkowy w telefonie?
Może być też sprawa po stronie telefonów. Może spróbuj zz jakimś starszym (nie smartfon). A na forum jest ktoś kto pracuje w serwisie Hyundai, ale zapomniałem nicka. Musisz poszukać, może on coś będzie wiedział?

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
[i40 VF] Problem z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Maj 2014, 15:42:44 »
U mnie sprawa jest ze "standardowym" BT (bez navi)
Jak wybieracie głosowo telefony wg kontaktów?
Wprowadzam zgodnie z poleceniami głosowymi kontakt  - nazwa, numer>zapisz. Jest OK...niby.
Ale gdy chce wybrać numer wg kontaktów - klapa.
Gdy wg numeru głosowo - jest OK i dzwoni.
Problem w tym, że mimo iż otrzymuje komunikat podczas wprowadzania, że "kontakt zapisano" tak naprawdę chyba go nie zapisuje bo gdy chcę kontakt edytować głosowo - dostaje komunikat, że nie ma tego niby wcześniej zapisanego kontaktu....
Przerabiał ktoś coś podobnego?
Coś źle robię?

kkamykk

  • Gość
[i40 VF] Problem z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Maj 2014, 21:02:43 »
Nie wiem za bardzo o co chodzi z tym zapisywaniem kontaktów, ale ja wybieram numery już zapisane wcześniej w telefonie przez wciśnięcie zielonej słuchawki, a następnie wypowiadasz "przez kontakt" i podajesz nazwę kontaktu. Wszystko działa bezproblemowo. Możesz bardziej sprecyzować?

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
[i40 VF] Problem z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Maj 2014, 08:39:55 »
kkamykk już tłumaczę.
Też próbowałem w taki sposób jak mówisz. Dziś rano np (i wcześniej to samo) po wejściu do auta i połaczeniu z telefonem wciskając od razu słuchawkę zieloną mam komunikat o ładowaniu książki telefonicznej na wyświetlaczu radia. Po odczekaniu az się załaduje próby takie jak Ty piszesz nie skutkują. Zielona słuchawka - przez kontakt i wypowiedzenie kilku różnych kontaktów tak jak zapisane są w telefonie - ciągle tylko raz "proszę" drugi raz mówię nazwę tego kontaktu i znowu słyszę "prosze", trzeci raz mówię nazwę kontaku i słyszę "anuluj" i się głośny rozłącza. Podobnie jak tym przyciskiem nad zielonym na kierownicy - też nie wchodzi. Tu jak powiem to zaczyna mi głos mówić opcje do wyboru (menu)
Byłem w ASO i gość mi na szybko tłumaczył, że ten system tak działa (wg mnie beznadziejnie), ze trzeba zapisać kontakt w pamięci BT. Wybiera się przycisk nad zielona słuchawką, > kontakt> zapisz (wprowadzasz nazwę własna kontaktu> teraz podajesz numer> zapisz. I komendy niby głos w BT potwierdza, powtarza za mną nazwę i numer i daje komunikat , ze zapisano, ale dalje nic z tego  i tak nie wybiera go głosowo a próbując tym samym przyciskiem ten kontakt zedytować dostaje komunikat że nie ma kontaktów. U mnie po załadowaniu książki nie działa ani bezpośrednio z telefonu ani zapisany w aucie na BT.... Nie wiem czy coś źle robię czy mam to zwalone.  :-/
Połączenia komórka- BT  są ok. Wybierając "ręcznie" numer w telefonie - łączy, gada głośno i jest OK. Tylko z głosowym wybieraniem klapa.

kkamykk

  • Gość
[i40 VF] Problem z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Maj 2014, 17:06:21 »
Z tego co piszesz, to nie mam bladego pojęcia co to może oznaczać, ale z tych komend, które napisałeś w cudzysłowiu, to na pewno różni się najprawdopodobniej soft w Twoim radiu od tego w moim. U mnie troszkę inne są te komendy i nigdy na wyświetlaczu nie pojawił się napis czy komenda o pobieraniu książki, a o zapisaniu numeru przez bluetooth to pierwsze słyszę. A próbowałeś może z innym telefonem?
Może różnią się dlatego, że mój został kupiony w Niemczech?

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
[i40 VF] Problem z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Maj 2014, 10:25:16 »
Spróbuje inny telefon.
Ty masz BT z navi czy ten "mały", jak ja?

kkamykk

  • Gość
[i40 VF] Problem z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Maj 2014, 11:15:05 »
Mały wyświetlacz posiadam.

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
[i40 VF] Problem z zestawem głośnomówiącym
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Maj 2014, 12:31:26 »
Z innym telefonem też nie trybi... zostaje chyba męczyć serwis